bugün

entry'ler (19)

boz baykuşlar

rakip takımlar tarafından "istanbul'un son delikanlıları" ismi verilen, yaratıcı zekanın tavan yaptığı bir taraftar grubudur.

bim denilince ilk akla gelenler

Le porta ve le cola. Birde kasiyerlerin yüzleri.

iz bırakan kitap cümleleri

adil olanın peşinden gidilmesi doğrudur, en güçlünün peşinden gidilmesi ise kaçınılmazdır. gücü olmayan adalet acizdir; adaleti olmayan güç ise zalim. gücü olmayan adalete mutlaka bir karşı çıkan olur, çünkü kötü insanlar her zaman vardır. adaleti olmayan güç ise töhmet altında kalır. demek ki adalet ile gücü bir araya getirmek gerek; bunu yapabilmek için de adil olanın güçlü, güçlü olanın ise adil olması gerekir.
adalet tartışmaya açıktır. güç ise ilk bakışta tartışılmaz biçimde anlaşılır. bu nedenle gücü adalete veremedik, çünkü güç, adalete karşı çıkıp kendisinin adil olduğunu söylemişti. haklı olanı güçlü kılamadığımız için de güçlü olanı haklı kıldık.
Pascal

en çok dinlenen türküler

Neşet Ertaş- Yolcu (ilk kez bozlak dinleyecekler için ilk 30 saniye sıkıcı gelebilir)
http://www.youtube.com/watch?v=5Vqf1JNTvuY

birgün çok param olursa

5 kilo midye yiyeceğim. Sonra kusacağım. Tamam biliyorum iğrencim..

Cehenneme giden yollar iyilik taşları ile döşenir.
Zülfü Livaneli-Serenad

halil sezai paracıkoğlu

saçı çok ilginç olan, inçir reçeli filmindeki başrol oyuncusu.

yalan dünya

gülse birsel'in yeni dizisi olup, büyük ilgi görmüştür.

emekli olup sakin bir kasabaya yerleşmek

özellikle memur büyüklerimizin hayalidir.

az konuşan insanlar

bir sinsilik düşünüyordur kesin onlar...

türk erkeklerinin türk erkeklerine hitap cümleleri

başkan
-müdür
-oğlum
-birader
-bacanak
-kardeş
-mal
-gerizekalı vb.

facebook ta dönen pepee yavşaklığı

genellikle ergen kızların kullandığı "insan sevdiğini hiç üzer mi?" tarzı paylaşımlardır.

bir kadının ağzına en çok yakışan söz

"Seni seviyorum.." çok yakışır mesela.

üşüyen sevgilisine ceketini veren kız

Var mı lan öyle biri? Ceket giymesi bir garip, üşüyünce erkek arkadaşına vermesi bir ilginç. Yok yok ben yanlış gördüm sanırım. Yüzümü bir daha yıkayımda geliyorum.

murphy yasaları

normal zamanda 7 gün 24 saat karşılaştığınız birine, işiniz olduğunuzda görmemektir.

türk takımıyla oynayan yunan takımını desteklemek

Bu ülkede kendini takımına bağlı hissedenlerin devamlı yaptığı birşeydir.

yaran facebook iletileri

biscolata reklamı sayesinde asıl abazan tayfanın türk erkeği değil türk kızlarının olduğunu üzülerek! öğrenmiş bulunmaktayız....

tarkan ile evlenmek isteyen kız

Barcelona'ya karşı oynayan futbolcu gibidir.

bu dünyada sana kötülük yapmak isteyen insanlar çıkacak karşına, ama unutmaki iyilik yapmak isteyenlerde çıkacak. kimi insanın yüreği karanlık, kimininki aydınlıktır! dünyanın kötülüklerle dolu olduğunu düşünüp küsme, herkesin iyi olduğunu düşünüp hayal kırıklığına uğrama! kendini koru, insanlara karşı kendini koru.
Zülfü Livaneli- Serenad