bugün

entry'ler (295)

keser döner sap döner gün gelir hesap döner

aslında çok alt kültür gibi bir laf gözükmesine rağmen aslında hayatta çok büyük parçaları barındıran bir cümledir. sayın sözlük yazarları izin verirse bir olay paylaşmak isterim 2006 ile 2015 arasında çok güzel dostluğum olan insanlar vardı ancak bu insanlarla iletişimim kopması pek bir acı verici bir durum. Olaya başlıyorum şimdi ben ve bu arkadaşlarım en büyük ortak noktası taşak muhabettiydi o gün gündemde ne varsa artık sonra ben üniversiteye başladım onlar özel sektöre ben dil öğrenmek istedim onlar araba al sat yapalım hatta hiç unutmam bir gün şöyle bir laf söylemişlerdi
"+ aga yabancı dil öğrenip napacan adama almanca mı satacan arabayı
- lan ne alakası var araba al sat ile staj için adamlar almanca şart koştu
+oğlum orada harcayacağın paraya 3 şahin al sat yaparız üzerine 3 almanla beraber olursun"

her neyse konudan sapmadan bu arkadaşlarımla buluşmak istiyorum okul ırzıma geçmiş dersler zor felan memlekete gelmişim benim gözümde tütüyor pezevenkler, adamlar araya sıkıştırır gibi görüşüyor benle sanki iş başvurusunda bulunmuş yeni mezun gibi gibi bende seslenmedim tabi adamlar çalışıyor diye sonra durumu farkettim meğerse bu pezevenkler kızlarla takılıyor kızlar varken benle muhabbet etmiyorlar, kızlar yokkken telefonumu açıyorlar, kırıcı bir durum ve ağır bir durum olduğundan bekledim acaba neden böyle yaptılar diye, kendi kendime sordum sorguladım çok mu tipsizim çok mu çirkinim acaba ben adamlar ondan mı öyle yaptı diye yoksa kızlar varken saçma muhabbet mi yapıyorum kızlara itici mi? geliyorum diye neyse hiç unutmuyorum 05/06/2014 tarihi ben aradım ilk önce arkadaşımı açmadı sonra diğerini aradım o da açmadı sonra diğerine felan derken 1 saat geçti memlekete geldim süpriz yapacam ibnelere.

yolda bir kız vardı mal mal hareketler yapıyordu deli felan dedim bizimkilerde açmadı telefonu babamgi'le bizimkilerle buluşcam dedim bu sebepten ötürü o kızla tanıştım kız garip bir insandı(oraya girmeyecem şuan ki gelecekti eşim) kızla tanışıp bir şeyler içme kararı aldım ve o sırada gittiğimiz mekanda gördüğüm ise en yakın arkadaşlarım toplanmış eğleniyorlar telefonumu bile açmıyorlar ben ise süpriz yapmaya gelmişim

günümüz

bu arkadaşlarımla ilişkiyi kopardım

1. x arkadaşım tamirhanede bakım yapıyor

2. y arkadaşım bir bankada çalışıyor

3. z ambulansta çalışıyor

4. t arkadaşım en son hapisteydi şimdi napıyor bilmiyorum

ben mi napıyorum dünyalar tatlısı bir kız ile beraberim sevdiğim işi yapıyorum umarım bir kızımız olur ve annesine çeker(babası hakkı buluta benzer mazallah)

eksikler varsa özür dilerim:)

toplu taşıma varken araba kullanan sorunlu

belli bir süre tahammül edilebilir ancak sonrasında kişisel arabaya geçilmesi gayet makuldür, kendim için örnek vermek gerekirse her sabah 8:45 deki ders için 6:45 de uyanıp yollara düşmen lazım eğer 7:10 sularından sonra otobüse binersem gecikecem şimdi olay şurada kopuyor mesafe kara yolları üzerinden 17 km ve yaklaşık 1 saat 45 dakika sürüyor, yani günde 3.5 saat ayda 20 günden hesaplayalım 70 saat yılda 560 saat yani 23,3 gün 1 yılda yolda geçecek 5 yıl için 116 gün yapıyor şimdi ömrünüzden 116 gün önemsemediğinizi farz edelim peki o otobüsteki sıkışıklık, kavga gürültü, hergün bir olay yaşamak, şöförün birileriyle kavga etmesi, insanların tahamülsüz olmas,ı insanların sırf demir borudan kendisi dışında kimsenin dokunmaması için yaslanması eğer imkanınız var ise kişisel araç tercih edin ama bu istanbul için görüşümdür.

dertleşecek insan veritabanı

her türlü dert tasa dinlenir.

anın görüntüsü

görsel

kızlar hangi durumlarda teklif eder

altında iki ayrı sebep yatar ilk inceleme;

1. durum

kız kişisi gerçekten iyi eğitim almış insanlara ortak gözle bakıp kafasını alışıla gelmiş durumlaran çıkarmıştır, ilk adımın kızın yada erkek atsın diye beklemeden önemli olan sevgisini söylemektir bakış açısıyla bakar ve ömrü boyunca bu düşünce sayesinde mutlu olurlar altında bir şey aramadan içinden geleni söylemek ister.

2. durum
erkek kişisi yakışıklı, karizmatik, zeki, iyi gelecek vaadeden ve son olarakta bok gibi para varsa ise bu kriterlerden en az 3ü tutuyorsa sevimli minicik türk kızımız bunu zorla aşka sevgiye çevirir kişinin karakterini huyunu merak etmez sadece niteliklere bakarak karar verirler bu kız türü ise eğer saftirik olan erkeği bulamaz ise sonsuza kadar mutsuz olur.

bir uçak olsanız hangi uçak olurdunuz

(bkz: tupolev tu-95)

bir uçak olsanız hangi uçak olurdunuz

(bkz: tupolev tu-95)

anatomi

Son 5 yıl için konuşmak gerekirse tıpta ilerlemeyen tek bilim dalı.

istanbul trafiği

her geçengün araç sayısının artmasından dolayi dahada kotüye gidiyor ve birde metro inşaatlarını unutmamak lazım istanbulun en kilit semtlerinde trafiği allak bullak ediyor 8:45 ders icin 6bucuk evden çıkılıyor ama halen ucu ucuna yetişiliyor.

uludağ sözlük yalnız yazarlar veri tabanı

tanım: sözlükteki yalnız yazarlardır

itü makina mühendisliği

bünyesinde çok garip şair ruhlu insanları çıkaran bölümüm.

bizederler arı,
hani nerde karı;
abazadır abaza,
itü makinalı.

ösym nin saçma sapan bir kurum olması

günaydın herkese hayırlı forumlar hocam yalnız konuyu tartışma bölümüne açmanız lazımdı.

___________________________________________________________________________________________
Acer Aspire 5742G || Apple iPhone 3GS || Canon SX150 IS || Turkcell T20 (Huawei U8650)
Sennheiser CX150 || Cisco & LinkSys WAG120N || Sony NWZ-B162F/B || Logitech Marathon M705 || Logitech G330 || Casio Exilim Z-16 || Western Digital Elements 1TB

er olarak gidip genelkurmay başkanı olmak

astsubay olarak gidip mit başkanı olarak cıkabilirsin ama.

(bkz: yaşasın politika)

akit in manşetini savunanlar

cumhurbaşkanını koruyan yasalar olduğu gibi atatürküde koruyan yasalar vardır lakin bugün cumhurbaşkanına en hafif hakeret içeren bir durumda savcı karşısındasın fakat atatürkü koruyan yasalar fiilen uygulanmamaktadır.

istanbul teknik üniversitesi

öğrencilerine yeteri kadar kaliteli bir eğitim verememektedirler, itü denince insan bir duruyor itü lan boru değildir diye ama içten ise durum çok farklıdır.

seviştikten sonra gitmeyen kadın

(bkz: don t feed the troll)

zengin olunca yapılacak ilk şey

sokak hayvanlarının hepsini toplamak, sonra ne mi yapacam orasıda bana kalsın.

ahmet çakar

iq seviyesinin 140 üzeri olduğunu düşündüğüm kişi.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Akşam 9 gibi kapı çaldığında bir üst kat derken sesinizin çatallaşması ve o an farkedersinizki akşama kadar konuştuğunuz ilk insan olması.

en sevilen cümleler

"Gençlik geçicidir bilgisizlik ve cahillik zamanla eğitilebilir ama aptallık baki kalir."

Aristo