bugün

entry'ler (11)

ahmet davutoğlu

kukladır.

kilo vermek isteyenlere verilebilecek tavsiyeler

(bkz: tüp mide ameliyatı)

borderline kişilik bozukluğu

internette, sözlüklerde kısa bir tur attığınızda bu rahatsızlığı yaşan kişilerin açık açık kuduz köpekmualemesi gördüğünü söyleyebilirim. Uzaklaşın, yaklaşmayın, gördüğünüz anda uzaklaşın... Biraz abartırsak gördüğünüz yerde sıkın kafasına bile diyecekler. insanların hayatını mahvettikleri söylenir, iğrenç varlıklar olduğu en sevdiği arkadaşları tek tek bırakır gider. giderken de yaralarlar sözleriyle. Uzaktan çok allı pullu mükemmel yanına gelince canavar çıkar içinden. Aslında gariban birşey yapmaz ya neyse. Onun kafasında yaşadıkları, hissettikleri, katlandıkları o kadar büyüktür ki... Düşünün siz bir borderline'dan kaçarak kendinizi kurtardığınızı düşünürsünüz ama o kendinden kaçamaz. intihar eder, beceremez, defalarca dener. Kendi ailesinin bile kaçtığını görür, hayatta en çok korktuğu terk edilmişlik hissi içinde yuvarlanıp durur. Siz belki kendinizi kurtarırsınız geride, için için yanan ayaklı bir cenaze bırakırsınız. Şımarıklık, küstahlık, kendini beğenmişlik, umursamamazlık olarak gördüğünüz çoğu şeyi o istemeden, kontrolsüzce yapıyordur. Tedavi görmeye başlayan bir borderline sevgi ve sabır ile yaklaşılması gerek bence. uzman değilim ama yeterince uzun zamandır uğraşıyorum bununla. Bir borderline'ın kendini kabullenmesi çok zorudur. Hastalığı kabullenip, tedavi olmak. iyi olmak istiyorsa, asla değişemezsin sen pissin, lanetlisin, çok kötüsün denmemeli. Normal bir insana dendiğinde bile moral bozan bu laflar, bize kim bilir neler yapar neler...

sözlük yazarlarının korkuları

rezil olmak.
(bkz: elalem ne der)

mal erkek

mal erkek kendi gibi karşısındaki kadını da mal olarak saydığı için bugün kadınlar sokağa çıkarken, işe giderken, okuldan dönerken bu kadar korkuyor.

eklemeyin diye facebook hesabı açan kız

kezbandır. ağır kezbandır. o kadar ağırdır ki facebook bunu kaldırabilir mi emin değilim.

bu tarz benim

saçmalıktır. boş kafalı, kendini göstermek için, reklamın iyisi kötüsü yoktur mantığıyla hareket eden kadın diyemeyeceğim 'dişi' kişilerin tabiri caizse sidik yarıştırdığı bir 'yarışmadır'.

how i met your mother

bir süre sonra bayan ama sırf anneyi görmek için sonuna kadar izlediğim dizi. ama hayal kırıklığını büküp bana sokmuştur. bu nedir? nasıl bir osuruktan teyyare selam söyle o yare bir bitiriştir. olmamış. kınıyorum.

akp li olmak

garip olması gerekir. hani diyoruz akpli olmak yorumlar filan ortada ama peki kim bu akpliler? ne hissediyorlar? nasıl düşünüyorlar? sosyoloji okusaydım sanırım final tezim bu olurdu.

yeni ateist olmuş ergen

çok asidir. kaçınılması gerekir. kızsa siyah oje ve ruj kombini kullanır. erkekse siyah bere ve parmakları kesilmiş eldiven dört mevsim üzerinden düşmez.

bir enstrüman olsanız hangisi olurdunuz

sanırım keman olurdum. ya da herhangi bir yaylı enstrüman. kesinlikle yaylı olurdum. sürekli sorun çıkarırdım. tellerimin zamanla bakıma ihtiyaç duyulması, iki de bir reçene alınması, arşenin sorun çıkarması, anlık bir sarsıntı da ya da düşmede kırılma, çatlama, arıza çıkarma gibi problemler yaratması, akortun bozulması filan olurdu. benim kadar sorunlu birine kesinlikle yaylı yakışır.