bugün

entry'ler (9)

uludağ sözlük

oy kullandığınız giriler değil bütün girilerin artı-eksi oy kısmı(hangisi daha çok oy aldıysa) yanıyor, bu da yıllar aylar önce oyladığınız bir giriye bakıp lan buna oy mu verdim mi ki acaba diye bırakıyor. gereksiz.

dayıdan kalan ceket

"Paltoya para yokki o da parka giyecek" dizelerini akla getiren durumdur.

filistin büyükelçiliği

"Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Filistin’deki işgalci güç statüsündeki israil vizesi almaları gerekmektedir. "
kaynak :http://www.mfa.gov.tr/fil...slarinin-dikkatine.tr.mfa

sinüs vs cosinüs

ikisi de 1'den büyük (-1)'den küçük olmayıp sonsuz boyutta birbirini takip ederler, kıyası saçmadır.

dünün özeti

"yattım allah kaldır beni"-uyuyamadı
"kalktım allah yatır beni" -uyanamadı, derse geç kaldı.

yarım kalan mutluluklar

bütün hayatımızda mevcut olan tüm mutluluklarımızdır, sonuçta mutlu son yoktur, her mutluluk bir gün yarım kalacaktır.
burada sağlıklı bir ruh haline kavuşabilmek adına kendimizi kandırmamız gerekli ne yapmalıyız dediğimizde ise sonunu düşünmeden yaşamalı ve mutluluğu bir an bile yakalasak hiç olmaya da bilirdi deyip şükür etmeliyiz.

teknoloji

"teknolojinin getirdikleri içinde iletişim en büyük yalandır."

kanada

amerikalılar tarafından aşağılanan ancak oldukça iyi şartlarda yaşanılası bir ülke. öte yandan evet tarafından.

sigara

bağımlılık, yemek yemek gibi, su içmek gibi adeta hatta bağımlısı için bunlardan daha önemlisi..
cebindeki son 10 lirayı yemek yemek yerine sigaraya yatıran, zararını bildiği halde kendini bundan alamayan bir guru var, istediğiniz kadar maddi veyahut sağlık açısından zararını yazın içenlerde bunları bilip içiyor, bu şekilde engel olamazsınız.