bugün

entry'ler (17)

banu avar ın anlatımıyla acun ılıcalı gerçeği

Malumun ilanıdır. Uzun zamandır beni çok ama çok huzursuz eden gerçektir. Keşke elimden bir şey gelse diye hayıflandırandır.

hukuk fakültesi okumanın sıradanlaşması

Önümüzdeki 10 yıl boyunca gerçekleşmeyecek durumdur. Çünkü devlet ab'ye uyum sağlamak için hakim-savcı alımını önemli ölçüde artırmaktadır ve hakim-savcıların özlük hakları eskiye göre iyileştirilmiştir ve iyileştirlmeye devam etmektedir. Ayrıca yanlış hatırlamyorsam 2012 lys'de en çok terch edilen bölüm hukuk olmuştur ve bu da hukuk fakültesinin sıradanlaşmadığını aksine daha da popülerleştiğini gösterir.

hacettepe üniversitesi hukuk fakültesi

Geçiş yapmayı planladığım hukuk fakültesi. Yalnız duyduğuma göre hacettepe'de ders geçmek zormuş, e bi de hukuk olunca nasıl olur bilemiyorum.

banyo yapmaya üşenen insan

Banyo yapmanın nasıl bir terapi olduğunu keşfedememiş insandır.

mantı

Hazır alınanı(Superfresh dahil) hiçbir zaman ev mantısının yerini tutmayan, ne kadar yersem yiyeyim bıkmayacağım ve anadolunun hemen hemen her şehrinde farklı bir usulle yapılan yerli yemek.

swatch

YAKLAŞIK 6 SENEDiR KULLANDIĞIM SAATiNE YALNIZCA BiR KERE PiLiNiN BiTMESi DIŞINDA HiÇBiR ŞEY OLMAYAN isviçreli firma. "isviçre saati gibi tıkır tıkır işliyor." sözü boşuna söylenmemiş demek ki.

polo blue

Kokusu mükemmel olan ancak kalıcı olmayan parfüm, kalıcı olmadığı için sürekli sıkmam gerekiyor ve ben 30 ml'lik şişeyi bir haftada yarıladım, 30 ml'lik şişesi bile dünyanın parası üstelik.

lincoln

Abraham Lincoln'ün ABD'deki kölelere özgürlük kazandırma mücadelesi anlatmaya çalışan yüzeysel ve bir o kadar da sıkıcı film.

ihsaniye

Bursa'nın nilüfer ilçesine bağlı olan bir semt.

kuzguncuklu fazilet

Bu aralar bursa devlet tiyatrosu ahmet vefik paşa sahnesinde sergilenen oyun.

bursaray

Metrodan çok tramvayı andıran toplu taşıma aracı. Benim bildiğim metro bir istasyonda durunca bütün kapıları otomatik olarak açılır ancak burada yolcuların inmek istedikleri kapının düğmesine basmaları isteniyor, ilginç.

mutlu aile defteri

Naif bir aile komedisi, buradaki yorumları okuduktan sonra gidip gitmemek konusunda tereddüt etmiştim ama iyi ki gitmişim, ufak tefek kusurları olsa da izlenmeye değer bir film.

kim milyoner olmak ister

Teyzemin arkadaşının katılıp 60 bin tl kazandığı yarışma, merak edenlere söyleyeyim, 60 bin tl alan bu ablamız parayı bir hafta sonra 52 bin tl olarak tahsil etmiş.

neutrogena

El kremi çabucak emilen ve de gayet etkili olan kendini ispat etmiş bir kozmetik markası. Yalnız çoğu kozmetik markalarına göre fiyatı tuzludur.

esra erol la izdivaç

Toplumsal değerleri zedeleyen gereksiz ve lakayt program. Ben böyle dedim diye bu programı izlemeyi bırakan olur mu bilmiyorum tabi, ben yine de söylemem gerekeni söyleyeyim.

zafer plaza

Okuduğum üniversite tatile girince misafir olarak geldiğim bursada bugün gezerken havanın buz gibi ve de yağmurlu olmasından dolayı sığındığım ve de lavabo ihtiyacımı karşıladığım mekan. Ankara'daki çoğu alışveriş merkezinden küçüktür, Hele Ankamall'ün yanında cüce kalır.

bursa devlet tiyatrosu

Az sonra "Karmakarışık" isimli komedi türündeki oyununa giderek tecrübe edeceğim tiyatro, pişman olmayacağımı ümit ediyorum.