bugün

entry'ler (16)

belgeseldeki aslana beddua eden babaanne

gazetedeki deniz baykal resmini dövende benim babaannem.

kürtlerle birlikte yaşamak zorunda mıyım

zoruma gitsede ikiye ayıralım. benim ögretmenim doğu görevini konyada kayseride yapsın. öteki tarafta ne yaparlarsa yapsınlar. sonrada bir atom bombalık işi kalır.

breaking bad

polis bacanagına '' eger gerçekten düşündüğün kişiysem, bundan sonra atacagın adımlara dikkat etmen gerekir'' dediği zaman kurtlar vadisi ilk 4 sezonundaki kesilen raconlar kadar etkilendigim dizi.

öğrencisine kampüs ortamı sunamayan üniversite

lise yıllarında izlediğimiz filmlerden heveslenip, sonrasında umdugumuzu bulamadıgımız Çapa Tıp Fakültesi kampüsüdür.

fizik tedavicilerin doktor sanilmasi

bilmeden konuşmayın. fizik tedavi hekimide 4 sene fizik tedavi hakkında eğitim alıyor. ve aldığı eğitim daha çok işin medical kısmı hakkında. bir fizik tedavi hekimi hastayı 5 dakika görür. sonra 30 gün boyunca hastayla hergün 1 saat olmak üzere ilgilenen, tedavisini yapan fizyoterapisttir. bu hastayı hekimmi iyileştirmiştir?

theofanis gekas

yaşı kaç olursa olsun aldıgı parayı çıkartan forvet.

lisede para kazanma yöntemleri

harçlık sıkıntısı olmayanlardan 1 lira toplamak en temizi.

ermenilerin türk soykırımı

ahmet günbay yıldız'ın Figan isimli romanında anlattığı olaylardır.

erkeği en sağlam burç

burçlar hakkında kendi düşüncem şudur ki; tüm burçlara baktığımızda özelliklerinde kendimizi bulabiliriz. samimi, kıskanç, canıtez, uyuşuk, huysuz... bence akrep olan birisi bakıyorki özelliği kıskançlık. oda kıskançlık özelliğini ön plana çıkartıp artık o şekilde davranmaya başlıyor ve karakteri o oluyor. sonrada ben burcumun özelliklerini taşıyorum oluyor. sen kendini burcuna göre yetiştirmişsin o kadar. başkada bir mantığı yok kanımca.

vikings

ölüme gülerek gitmelerine hayran olduğum ırk. gerçegini bilmiyorum tabi ama türklerden ve vikinglerden çok korkarmış avrupa ahalisi.

saç kestirirken tarif etme yöntemleri

yap birşeyler abi, usta sensin şeklinde tarif ediyorum.

debriyaja basmadan vites değiştiren angut

sol ayagım sağlıklı oldugu sürece teşebbüs etmeyecegim olay.

the flash

bir bölümündede görünmez adamı işlemesini istediğim dizi.

aynası olmayan asansör

kapıyı açtıgında arkası dönük birine rastlamayacagın asansör.

doğruluk payı olan küfürlü ata sözleri

kim s*ker yalova kaymakamını.

deyim: bokuna basmış ayı gibi düşünmek.

hileli büzzük dingilder.

teyzemin d*şşğı olsa dayım olurdu.

yaşasın türk ırkı ve milliyetçiliği

Esirgeyen, koruyan Allah'ın adıyla

"Allah'ın, devlet güneşini Türk burçlarından doğurmuş olduğunu ve Türklerin ülkesi üzerinde göklerin bütün dairelerini döndürmüş olduğunu gördüm. Allah onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. Cihan imparatorları Türk ırkından çıktı. Dünya milletlerinin yuları Türklerin eline verildi. Türkler Allah tarafından bütün kavimlere üstün kılındı. Hak’tan ayrılmayan Türkler, Allah tarafından hak üzerine kuvvetlendirildi. Türkler ile birlikte olan kavimler aziz oldu. Böyle kavimler, Türkler tarafından her arzularına eriştirildi. Türkler, himayelerine aldıkları milletleri, kötülerin şerrinden korudular. Cihan hâkimi olan Türklere herkes muhtaçtır, onlara derdini dinletmek, bu suretle her türlü arzuya nail olabilmek için Türkçe öğrenmek gerekir.."

buyurun Divânü Lügati't-Türk bu sözlerle başlar