bugün

sevdiği entry'ler

inci sözlük te yazar olmak

önce kendi sözlüğünüze bi sahip çıkın dedirtmiş başlık. şimdi burada herkes inci sözlük pis hadi küfredelim etkinliği yapıyor ama bazen burdaki seviyesizlik ve zekasızlıklar, inci sözlüğü bile mumla aratır düzeyde. burdaki moronlar nedeniyle her gün o seviyeye bir miktar daha çekiliyoruz. biri gelir bu entrymi okur, onun için bilgi verici ve seviyeli olsun diyen yazar çok az olacak ki özensiz entryler ile dolmuş taşmış bir sözlük. sonra da biz neden ekşi sözlük seviyesine gelemedik.

spartacus

https://www.youtube.com/watch?v=91Mw-LlvphU

görsel

beyler :(

anın görüntüsü

lan üstteki arkadaşın eline bakıyorum erkek, ayağa bakıyorum kadın! sen ne ayaksın!

ciddiyet ciddiyet diye miyklayan tipler

gülmeyi ayıp zanneden, hayatın somurtmaktan ibaret olduğu yanılgısı içinde olup gülmeyi sevenlere bok atan tiplerdir.

Cem Yılmaz için de "ne var bu adamda bu kadar gülecek" der bunlar.

Ha şimdi biri çıkıp hayat sadece şaklabanlıktan ibaret değil diye hamaset edebiyatı yapmaya kalkabilir. Ben de derim ki henüz geç olmadan gülün.

sigaranın gerçekten yakıştığı insanlar

Tütün endüstrisinin milyarlarca dolar harcayarak sigara içirdiği ünlülere kanarak sigaraya başlarsın ama sonun clint eastwood ya da Brad pitt gibi değil en iyi ihtimalle bir koah hastası olarak sonlanacaktır. sigaraya özendirmek bir gence yapılabilecek en büyük kötülük.
görsel

erken kaldıran fotoğraflar

Fazla söze gerek yok...

görsel

mutluluk

--spoiler--
Bir isteğimiz karşılandığında mutlu olmayız. Geçici bir mutluluk yanılsaması yaşarız. Bir istek her zaman başka bir isteği doğurur. Sırada ne olduğunu asla bilemeden, kör isteklerin peşinde manasızca yürüyoruz. Hedef, amaç, vizyon, kariyer. Bu manasız yürüyüşte bizi teselli etmek için uydurulmuş kelimeler. Schopenhauer çok basit bir şey anlattı. Dünyaya hoş geldiniz orospu çocukları dedi. insan ziyan olmak için yaratılmıştır. (Belki de bu yüzden geç anlaşıldı. Kant harıl harıl okunurken onun başyapıtı irade ve Tasarım Olarak Dünya, iki yüz adet sattı. Çünkü insan zihni basit şeylerden ziyade komplike şeyleri anlamaya müsait.) Her neyse. Şunu anlattı Schopenhauer: insan düşünenden ziyade isteyen bir varlıktır ve isteklerinin sonu asla gelmez. Aklıyla bir dünya kurmuştur ama onu yöneten bedenidir. Kant’ın dediği gibi aklı değil. Beden de kör bir iradeye tabidir. Bu iradenin de nereden gelip nereye gittiğini asla bilemezsin.
Joshua Ferris’in Bilinmeyen romanı da bunu anlatıyor. Bir avukat durup dururken yürümeye başlıyor. Her şeyi bırakıyor ve sadece yürüyor, yorulduğu yerde uyuyor. Bedeni aklını ele geçirmiş, kör bir iradenin peşine takılmış yürüyor. Nereden geliyor bu yürüme dürtüsü, bilinmiyor.
Bir istek başka bir isteği doğuracaksa ve biz sonunda hep mutsuz olacaksak neden istemeye devam ediyoruz. Bilinmiyor. Geçen gece sokakta bekledim. Kar altında, kapalı kapılar önünde, saatlerce. Köpekler geldi beni ısırdı. Neden? Bilinmiyor. Koltés bir oyununda, “Hayır diyen insan hâlâ biraz mutludur,” diyordu. Ne demek istediğini yeni anlıyorum.

Mutluluk bir vazgeçiştir ve çok ender rastlanan bir ruh dinginliğidir.
--spoiler-- *

doğuştan yemek borusu olmayan bebek

Veli ömer 11 aylık, yemek borusu yok, beslenmesi sıkıntılı. Daha 1 yaşına gelmeden 2 ameliyat oldu. Midesinden hortumla besleniyor.

Çocuğun düzelmesi için 30 bin liralık bir yapay yemek borusu ameliyatına ihtiyacı var.

http://m.haberler.com/dog...ek-yardim-9502634-haberi/

Evet. Allah çok mükemmel. Çok kusursuz insanlar yaratıyor. Ya da bu çocuğu görüp şükretmeliyiz halimize. Vicdanınızı rahatlatmaktan vazgeçip, gerçeklerle yüzleşin.

promissum

uçurulması gereken yazar.

(#36262306) sözlükte herif durmadan küfürlü entry giriyor chat ve forum tarzı yazıyor , format ile uzaktan yakından ilgisi alakası yok , o da yetmiyor direkt yazar şahsa o.. çocuğu diyor ama hala yazar.

modlar nasıl bir uykudasınız amk siz kış uykusuna falan mı yattınız ottan boktan şeylere çaylak atacağınıza şu ite yaptırım uygulayın yeter bu kaçıncı amk ?

edit: "ajdhasjdas" + sürekli her yazılana cevap niteliğinde entry girmek. şunu silik yapmaz iseniz yazıklar olsun size moderasyon.

yalnızlıktan ölür müyüm

Bakıma muhtaç hasta yatalak ve kişisel bakım ve ihtiyaçlarını yerine getiremiyor isen evet bedenen ölürsün. Çevrede hal hatır soran seni önemseyen değer veren ilgi gösteren birilerinin olmaması durumunda ise ruhen ölürsün. Sürekli yatağa yanlız giriyor yanlız uyanıyor kendi vücut sıcaklığın ve kokusu dışında başka bir vücut sıcaklığı ve kokusu almıyor isen sen yaşasan bile cinsel hayatın ölmüştür ve psikolojik olarak can çekişiyorsundur.