bugün

entry'ler (35)

fenerbahçe

şu anki skor taraftarını aldatmasın diyeceğim ama şimdiden şampiyonluk havasına girmiş adamlar. biz kümeye gidecek bir takım gibi oynamasak neyse.

not: eses

vatan mı önce gelir din mi sorunsalı

vatana hizmet en büyük ibadettir.

fiat linea

arabam yok. net dandik araba yeaa. paramızın olmaması kaliteyi ayırt etmeyeceğimiz anlamına gelmez.

robin van persie

dünyanın yaşayan en iyi 5 forvetinden biri değildir. rudi völler, gary lineker, hugo sanchez, gerd müller, romario filan hep hayattadır. aktif futbol oynayan en iyi forvetlerden biri olduğu doğrudur.

butters stotch

(bkz: oh hamburgers)

konstantiniyye yi yağmalayıp şehri fethettik demek

sırtından adam vurup da kahramanlık zılgıtları çeken homo erectusların zoruna gider.

atatürk oruç tutuyor muydu sorunsalı

merak etmediğim durum. tuttuysa kendisine tutmuştur, tutmadıysa kendisine tutmamıştır. sayesinde bugün isteyen tutabiliyor ya ona bakarım.

aglama duvarinda gulesim geldi

gizli işsizlerden. devlet memuru olduğu düşünülüyor. sabahtan akşama kadar girdiği entry'e bakarsak aldığı parayı hak etmediği açıkça ortada. esprileri de çok zayıf.

11 haziran 2015 anadolu efes pınar karşıyaka maçı

maçtan şimdi geldim. gözlemlerimi yazmadan edemeyeceğim. yine final serisinin adına yakışır bir mücadele oldu. her iki takımı da tebrik etmek lazım. bobby dixon yine müthiş oynadı. milli takıma muzzam katkı verecektir. hakemler yine kötüydü. ilk maçta her iki takımın da aleyhine yanlışlar yapmışken, bu maç salt efes aleyhine düdükler çalındı. hem bizim hem masanın hem de hakemin gözü önünde cemal nalga krstiç'e küfür etti, hakem aldırmadı. yine aynı bölgede dixon doğuş'a topsuz alanda kasten çelme taktı, hakem de gördü çalmadı. son topta krstiç'e net bir faul yapıldı, hakemler yine çalmadı. ufuk sarıca yine sahadan çıkmadı, bol bol provakasyon yaptı. bir teknik faul bile çıkmadı. bir parantez de kşk taraftarına açmak istiyorum. misafir olarak geldiğin takımın taraftarı ailecek gelmiş oturmuş kendi takımına tezahürat yapıp alkışlamış sadece. bize neden küfür ediyorsunuz kardeşim? yok mu sizin eşiniz çocuğunuz? sonuç olarak kadro kalitesi ve koç farkıyla efesin kazanacağı serinin 2. maçı olmuştur sadece.

http://www.efeshaber.org/.../2015/04/DUDAW%C4%B0N.jpg

olive oyl

ayçiçeğine savaş açmış bol yağlı yazar.

türkiyede bisikletçi olmak

her şey gibi zordur. ama kabahat salt bisiklet kullanmayanda değil. işine gelince ben aracım beni fark et diyen, işine gelmeyince araçların insanların arasında slalom yapıyor, ani hareketlerle kendini de tehlikeye sokuyor.

üstsüz poz veren asker

(bkz: koşun bir espri öğrendim)

fifa 15

buradan bütün kuzenlere sesleniyorum yarak gibi oyundur. şaka şaka oyun süper ama bir crack bulamıyorsanız gidin orijinalini alın allahın fakirleri ya da oynamayın hiç.

türkçülük

kafatası ırkçılığı olmayan ideal. türkler Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan fertlerin topluluğudur. türkçülük de başka milletlerden nefret etmeyi değil kendi milletinin menfaatlerini yukarıda tutmayı benimser. buraya gelip de kendince kutsal bir düşünceyi benimsemiş insanları genelleyip nefret söylemiyle suçlamak da nefret söyleminin ta kendisidir.

berberden geliyorum

üzgün bir ses tonuyla söylenir. felaket saç şekline mi yoksa berber değdirmesine mi üzülsün insan.

yazarların evlerindeki oy dağılımı

salonda 2 mhp, 1 bağımsız; mutfakta 2 hdp; yatak odasında 3 chp şeklindedir.

eski sevgiliden gelen son mesaj

- rehberimde geziniyordum da adını görünce bir selam vereyim dedim.

kandil mesajı atsan daha iyiydi.

kadinlardaki grup seks fantezisi

birçok kadında olan fantezidir. birden fazla erkek tarafından beğenilmek, arzulanmak içgüdüsü ile tetiklenmektedir. tabi fanteziden öteye gider mi çoğu kadın için gitmez.

butters stotch

asıl adı leopold olmasına rağmen butters adıyla bilinen karakter, karakterim.

supernatural

ilk 3 sezonu efsane olacak derecede güzel dizi. 3'ten sonra dünya üzerinde duyup duyulabilecek her türlü doğa üstü öğeyi kullandılar. hepsi de güzel konulardı ancak hep oldu bittiyle kolayca çözülüverdi. her sezon sonu vay babanın kemiğine diye bitirdikten sonra sezon başları hep hayal kırıklığı yarattı. tahminim yine öyle olacak. sam ve dean ölümü öldürerek karanlığı saldılar bakalım nasıl yenecekler şimdi. benim fikrim bir kibrit çakarlar olur biter.* hayırlısı.