bugün

entry'ler (49)

depremzedelere bikini gönderen insan

yardıma muhtaç insanlara gereksiz şeyler gönderen gereksiz insandır.
çirkefleşmenin alemi yok be kardeşim. kardeşim diyorum bakın. ihtiyaç nevinden giysiler eşyalar yollamak varken, yollamayı bırak bikini düşüncesi taşıyorsa eğer ben onu nasıl insan sınıfına koyabilirim ki. zorluk, yokluk, sıkıntı görmemiş bu insan-cık için böylesi düşünceyi bile yakıştıramam inan bana.
ah benim güzel yurdumun güzel insanları. ne olur bunu yapanları hakir görmeyin.
onlar için tek bir söz : iNSANLIĞINIzDAN UTANIN !

kardeşin en sinir eden özelliği

cevap vermek istemediğim zamanlarda bunu anladığı halde ısrarla ve de inatla sırf ben gıcık olayım diye soruyu yinelemesi. ha bir de üstüne pis pis sırıtması da cabası.

yabancı doktor yasası

gerekli(!) görülen* bir yasadır. ithal öğretmen sonrası ithal doktor. bir onlar eksikti onları da gönderin. ülkemizin öğretmenlerinin doktorlarının suyu çıktı ya gelsinler tabi.

evde kaşıkla dışarda çatalla pilav yiyen kız

"ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol." sözünün cuk diye oturduğu kızdır işte.
mevlanam ne de güzel demiş bakınız hele.

çantasında ıslak mendil taşımayan kız

"ama olmaz ki güzelim" dediğim kızdır. her kızın çantasında demirbaş olarak taşıması gereken bir zorunluluktur.
makyajına gereken özeni göstermesini biliyorsan temizliğine de özenini göstereceksin kardeşim. rujun yanına bir de ıslak mendili sıkıştırıver be hı ? olmaz mı yani ?

21 inci yüzyılda hala namaz kılan insan

"hala" diye vurgulanmasıyla hayli ilginç gelen bi başlıktır öncelikle. her türlü haltın yendiği şu zamanda Allah'ın üzerimize fark olarak kıldığı, peygamberimizin dinin direği olarak gördüğü namazı devam ettiren insandır, ki gözümün nurudur.
evet hala namaz kılan insan-ların var olduğunu bilmek ne mutlu.

kardeşiyle hiç kavga etmemiş olan kız

inanmak çok güçtür. her kardeşin aralarında ufak tefek de olsa küçük atışma ve sürtüşmeleri olmuştur mutlaka. masumane kavgalar olmadan olmaz bu bir aşikardır.
canının parçası olan insanla yeri gelir kavganı da edersin edeceksindir de.

kurban etinin hepsini kendi yiyen müslüman

zannediyorum ki kurbanın ehemmiyetini tam olarak kavrayamamış kişidir.

2500 tl maaşı azımsayan insan modeli

ülkemiz insanının durumunu göz önüne alarak bu düşünceyi tekrar gözden geçirmesi gerektiği düşünülen insandır. bırakın 2500 tl yi asgari ücretle geçindiği halde mutlu olmasını bilen de vardır.
hal böyleyken "o parayı al öp de başına koy." sözünü haketmiş olur.

ilkokulda ayakkabı bağlarken kafaya düşen çanta

bağlama teşebbüsüne girilmesiyle anında kafada hissedilen ağırlıktır. o durumda yapılan sinirin haddi hesabı yoktur. öğrencilik zor zanaat vesselam.

tarihe gecen hazır cevaplar

Yavuz Sultan Selim, bir çok Osmanlı Padişahı gibi devletin selameti için sefer hazırlıklarını gizli tutarmış. Bir keresinde vezirlerinden biri ısrarla seferin yapılacağı ülkeyi sorunca, Yavuz ona:
- Sen sır saklamasını bilir misin? diye sormuş.
Vezir, Yavuz'dan cevap alacağı ümidiyle:
-Evet hünkarım, bilirim dediğinde, Sultan Yavuz cevabı yapıştırmış:
-Ben de bilirim.

bayramda ders çalışan öğrenci

kendini kandırmaktır. çok arzu etmesine rağmen bu emeline asla ulaşamayacaktır.

sohbette sürekli hmm yazan insan modeli

baştan savmanın bir diğer yöntemini uygulamaya çalışan insandır. açık açık söyleyemediği "beni rahat bırak, konuşmak istemiyorum git başımdan" gibi ifadelerin en kısa ve en açık halidir.*
ayrı olaraktan da misler gibi sohbet edeceğini düşünürken karşısındaki insanı bir anda hmm ların gazabına uğratan vatandaştır.

türkiye de kitap okunmamasının sebepleri

bir çok neden gösterilebilir. kişinin* beyine bilerek ya da bilmeyerek inatla sokmaya çalıştığı gereksiz ne kadar bilgi, görüntü nevinden şeyler varsa kendisinden bunları uzak tutması gerekir. böylece kurtulunan bu tür şeylerin yerini kitap alabilsin, bu eksikliğin farkına varabilsin

yalan söylemekten utanmamak

bu konuda ustalaşmaktır. kaldı ki hiçbir insana ve müslümana yakışmaz. yalan söyleme faslını çoktan aşan bi insanın artık utanmama noktasına geldiğini görmek şahsım adına acı veren bi durumdur ne yazık ki.

boynunda fotoğraf makinesiyle dolaşan kız

yanına gidip de boynundan kurtarmak amacıyla çekip almaya niyet ettiğim kızcağızdır çoğu zaman. yazık ama o da insan evladı.

namaz kılıp kendini müslüman sanmak

böyle bir bağdaştırma yapılması söz konusu bile değildir. namaz Yaratan'ın emridir amenna amma velakin müslümanlık tek bir emri yerine getirmekten ibaret de değildir.* duyurulur.

makyajla çirkinleşen insan

güzel tespittir efendim. yakışan tarzda olanı kabulümdür kendimce fakat kendini korkunç noktalara getirecek abartı makyajın hiç gereği yoktur.

dinle sevgili

her gördüğümde kaldırın şu diziyi dediğim bi tv programıdır.* hiçbir işe yaramamaktadır.

elinden telefonu düşürmeyen insanlar

beyin fonksiyonlarını zamanla kaybetmeye yüz tutmuş insan güruhudur.