bugün

entry'ler (54)

kancık

bukowski onun yerini iyi bulur satırlarda..
söylenişi de bir ayrı his gerektirir.*

rumba

izlenilesi en farklı filmdir o..insanı burkmakla birlikte bir hoş da hissettirir..
hem o kadar biçimsiz görünen suratlar nasıl olur da böyle güzel dans eder de dedirtir sonunda..

dolly

bir bayan ismi olmasına rağmen erkek koyuna konmuştur çünkü, (bkz: dolly parton)a hitaf etmek daha uygun düşmüştür..*

otobüste yer vermeyen kıza sürtünen yaşlı adam

bunla da kalmayıp ereksyon olmaktan çekinmeden damarlarına kadar hissettirmeyi deneyen herif kitlesidir.
*

charles bukowski

"kadın,alkol,hipodrom" bu üçlemi yaşama sebebi olarak belirlemiş bir postacı heriftir..
yirmi günde bir kitap çıkarmak ve içindekini aklındakini böyle aktarabilmek büyük bir yetenek olsa gerek..
bir de bu kadar içten aklındakini söyleyişi hoştur.
"kadın olsam fahişe olurdum" deyişi ise varoluşunu benimsediğinin güzel bir kanıtıdır..
bu kadar pis moruk oluşuyla yarı yaşındkai hatunlarla sürdüğü ilişkiler,küfürleri * baştan çıkarıcıdır.

lovesong

çevirisi de şöyledir:

seninle ne zaman yalnız kalsam
tekrar evdeymişim gibi hissetmemi sağlıyorsun
beni tekrar tammış gibi hissettiriyorsun
tekrar gençmişim gibi hissettiriyorsun
tekrar eğlenceliymişim gibi hissettiriyorsun
ne kadar uzak olursan ol seni her zaman seveceğim
ne kadar uzun kalırsam kalayım seni her zaman seveceğim
ne söylersem söyleyeyim seni herzaman seveceğim
seni her zaman seveceğim
ne zaman seninle yalnız kalsam
beni tekrar özgürmüşüm gibi hissettiriyorsun
beni tekrar temizmişim gibi hissettiriyorsun
ne kadar uzak olursa olsun seni her zaman seveceğim
ne kadar uzun kalırsam kalayım seni her zaman seveceğim
ne söylersem söyleyeyim seni her zaman seveceğim
seni her zaman seveceğim.

sevgiliye aitleştirilesi şarkı..*the cure'a bir ayrı yakışır..

huysuz ve tatlı kadın

kalıcı izler bırakan bir kadın için en güzel sözlere sahip şarkıdır..*

bilmeni isterdim

dinledikçe dinleme ihtiyacı duyduran şarkıdır.cem özkan'ın o sevimli sesiyle de bir ayrı anlamlıdır.dinlediğinizde içinize bir sevinç ekler ve dersiniz ki "hadi söyleyim bu kadar güzel şeyler madem hissettiklerim.." ama biraz zordur o aşaması..

aşık olunası film karakterleri

(bkz: the illusionist): (bkz: eisenheim)
(bkz: Eternal Sunshine of the Spotless Mind): (bkz: clementine)

the illusionist

büyüleyici olarak nitelenebilecek,daha iyi bir son bulunamayacak filmlerdendir.. *
bir ara (bkz: the prestige) aklıma gelmedi değil ama bu filmin sonunu gördükten sonra "ne diyorsun be!" dedim kendime..
bir daha izletirir kendini..*

eksilemek için alternatif nedenler

siyasi görüş uymuyorsa bitmiştir..*

yök ün katsayı problemini çözmesi

anadolu lisesindekilere hakaret niteliğindedir..üstelik sınıfr çekme oranı (bilinmiyormuş gibi) imamhatipliler içindir..
*
yök başkanı bir de açıklamasında "ilk 30.000'i hedef alarak bu sistem getirildi gibisinden laflar gevelemedi mi..
üstelik imamhatipliler sanki okula girmeden o okuldan ne olabileceğini bilmiyormuş gibi önü açılmaya çalışılıyormuş..
*

hiçbir zaman

(bkz: bülent ortaçgil)'i anlamlandıranlardandır..o çocuksu nağmelerin yanında sevimli ses tonu ve kelimelerinin büyüsü hayranlık vericidir.

(bkz: laf arası sessizlikleri)

koca bir yaz tatilini evde geçirmek

ağlatacak kadar hüzün verici,depresyona girdirecek kadar tetikleyici,sinir krizi geçirtcek kadar da ironik,.. ve daha nicesi kadar fena bir durumdur..* *

türklerin müzik dünyasına kazandırdıkları

yavuz çetin
*

en güzel erkek isimleri

Deniz *

tek kişiyim ben hala

bir de yaşadıysan böylesine,deneme bile çünkü bilmelisiniz ki yeniden yaşıyormuşçasına içine işleyecek sözler yazmış adamlar..müziklerindeki sakinlik hissi de içinize bir ayrı koyar..tüm bunların yanında "mecburi hizmetteyken ben
yaşam bölüğünde." gibi sözler de hayranlık verici bir nitelik daha katar..

kesmeşeker

kesmeşeker dinleyicisidir ki "uçsuz bucaksız azınlıktır" onlar kaç,değil kimdir...
diye bir söz sonucu merak edip dinlediğim gruptur ki iyi ki dedirtmeyi becermiştir..
adamların sözlerindeki ciddiyet ve ahenkle ses tonundaki asalet çok yakışıyor müzikleirine..size de ayıla bayıla dinlemek kalıyor azınlık insanları..
(bkz: tek kişiyim ben hala)

güneşin oğlu

(bkz: köksal engür)nün sesiyle o replikleriyle bir ayrı hoş kıvama gelmiş filmdir..
izlediğim Türk filmeleri arasında diyologlarıyla beni çelen ilk filmdir..*

yeni türkü

değerleri pek bilinmemiş kıymetli gruptur..muhtemelen daha sonra kıymetleri anlaşıldığında geç kalıncaktır..*ama benim için bir numaralık müzikleri:
(bkz: deliler)*
(bkz: akasya kokulu sabahlar)
(bkz: çember)
(bkz: maskeli balo)
(bkz: fırtına)
(bkz: yağmurun elleri)