bugün

entry'ler (242)

sahilin gece verdigi his

Hafif serinlik ve nemle üşütür ama mis gibi hava, deniz kokusu, ay ışığının denize yansıması...

Mükemmel.

sözlüğe kızların alınmaması gerekmektedir

Hala aynı mevzular. Sözlüğe kız alınmasın da iyice abaza yerine dönsün burası.

türkiye de kız alınacak il

Güzellik önemliyse: izmir.

Beceri önemliyse: karadeniz. (Lakin biraz tehlikeli olabilirler ağzınızdan girer burnunuzdan çıkarlar hakkınızdan gelirler.)

Midenize düşkünseniz: doğudan bi il. (Irkçılık yapıp türk kürt diye ayırıcaksanız bu lafımı unutun.)

Hepsi bi arada olsun isterseniz: istanbul. Adı gibi güzel kızlar burda.

şimdiki öğrenci kızların koca kadın gibi görünmesi

Ülkemizin gelişmişlik seviyesi ve kadın erkek ilişkilerindeki değişimi yüzünden oluşan durumdur. Ama utangaçlık da her zaman çok iyi değildir.

balayına miami ye giden çift

(bkz: zenginlik)

Benim rüyada bile göremeyeceğim çifttir.

aşık olduğun kızın yarın evlenecek olması

(bkz: geçmiş olsun)

kadınları etkilemek için kullanılabilecek sözler

Her yerde seni görmek istiyorum. Bana ne yaptıysan, her an seni özlüyorum. Artık yeter, ayrı kaldığımız her saniyenin tadını çıkaralım. Sen benim ol, ben de senin.

Biri bana bunu dese erir giderdim. Ama nerde bende o şans?

elleri birleştirince ortaya çıkan alla yazısı

Alla beni pulla benidir o. Siz yanlış anlamışsınız.

(bkz: tövbe tövbe)

yağmur yağarken dinlenebilecek şarkılar

MFÖ - bu sabah yağmur var istanbulda.

atatürk büstleri için harcanan para

Helal olsundur.

Tanım: Üstüne bastığı toprağı onlara geri veren atatürkün bu ülke için yaptıklarını görmezden gelen bi kesim nankörlere çok gelen paradır.

kuran ı kerim okuyup akp ye oy verebilen insan

yüzde ellidir. Yazık ki gerçekleri göremeyecek kadar kör olunca ayetleri günüme yoramayacak kadar da akılsız oluyorlar.

daha şehit gelirse kürtler sokakta rahat gezemez

Bi ışid vardı nooldu ona?
Biz daha düne kadar ışidle kobaniymiş yok katliammış mücadele ediyoduk, seçim oldu, hdp barajı geçti, pkk başladı.

iktidar seçimi kaybetti diye pkkyı kışkırtmış olamaz mı? Herşey hdpnin suçu mudur? Akparti mağdur mu?

(bkz: kafamda deli sorular)

girişi güzel olan şarkılar

nev - susma.

troll lük

Sözlük içinde gerekli görmediğimdir. Görmek istesek bile hayattan soğutan esprilerle değil.

osmanlı nın yakıp yıktığı gerçeği

Evet o günden bugüne de bazılarının zihniyeti gram değişmedi.

Çağlar önce yakıp yıkmak doğaldı, medeniyet bugünkü gibi değildi. Kimse ecdadını inkar etmez, ama bugün sokakları yakıp yıkarak terörü lanetleyenler bu görüşten faydalanmamalıdır.

sokaklarda yakıp dökerek terörü lanetlemek

(bkz: çivi çiviyi söker) mantığıyla hareket edilmiş, ama malesef ki bir arpa boyu yol katedilmemiş, katedilemeyecek olan hede.

Seslerini ancak yakıp yıkarak duyuracaklarını bildikleri için böyle yönteme başvuran halkın sözde terörü lanetlemek için terör yapmasıdır.

Başka türlü vatandaşın ne hissettiğini önemsemeyen hükümet bizi zerre kadar takmayacaktır.

güzel bir sözlük kızıyla sabahlara dek sevişmek

Sözlükteki bayanları yazmaktan soğutan başlık.

kenan doğulu ama kürt değil

(bkz: komiklikler şakalar falan)

Espri miydi bu?

pirinç pilavı vs bulgur pilavı

ikisi de ayrı güzeldir. Ama bulgur daha sağlıklı ve yöresel lezzetli bir pilavdır.

Oylar bulgura.

esenler otogarının esmemesi

(bkz: o kadar komik ki gülmeyi unuttum)