bugün

entry'ler (234)

discord

Özgürlükler Ülkesine umarım hoş gelirsiniz. Evet evet içeride her şey özgür, tabi bu sebepsiz ban özgürlüğü de demek aynı zamanda.

Hepimiz günlük hayatta yeteri kadar strese maruz kalıyoruz. Burada biraz stres atmaya biraz da eğlenmeye çalışacağız. Ve tabii bunu yaparken de ekran ve klavyeyle sınırlı sanal bir iletişim değil kamusal alanlarda da buluşabileceğimiz ilişkiler kurmaya çalışacağız. #FREE.

Kayıt için kameranızı yanınızda getirin pls.

https://discord.gg/D8xxrZFE

takip edilesi discord sunucuları

Özgürlükler Ülkesine umarım hoş gelirsiniz. Evet evet içeride her şey özgür, tabi bu sebepsiz ban özgürlüğü de demek aynı zamanda.

Hepimiz günlük hayatta yeteri kadar strese maruz kalıyoruz. Burada biraz stres atmaya biraz da eğlenmeye çalışacağız. Ve tabii bunu yaparken de ekran ve klavyeyle sınırlı sanal bir iletişim değil kamusal alanlarda da buluşabileceğimiz ilişkiler kurmaya çalışacağız. #FREE.

Kayıt için kameranızı yanınızda getirin pls.

https://discord.gg/D8xxrZFE

slm asl pls

(#10853065) onu iptal etmişmişim. ne alaka yahu. eşrefi, hakkıyı, mahmutu alsın gelsindir. hep beraber kınanacak başka şeyler bulunur nasılsa *

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

bugün günlerden güzellik...

iki x iniz varsa

birini y'ye verirdim.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

leyla erbil/ mektup aşkları

serhat güvenç

"sevgili sözlük; bugün ir 231 dersimiz vardı. dersin örtmeni de serhat güvenç'ti. öyle iyi bi hoca ki sınav sorularını bile verdi. hepimiz çok sevindik, yaşasın diye havalara uçtuk." tarzında tanımlamaları hak etmeyen öğretim görevlisidir.

istanbul bilgi üniversitesi iibf uluslararası ilişkiler öğretim görevlisidir. vakt-i zamanında aynı okulun avrupa birliği ilişkileri bölüm koordinatörlüğünü de yapmıştır. nisan 2009 itibariyle de ünvanına doç. sıfatını da eklemiş kendisi.
*

evli bir kadınla sevişmek

kocasıysanız çok sorun olmayacak eylemdir.

imf başkanına ayakkabı fırlatılması

hedefi yanlış eylemdir. imf bu memlekete zorla borç vermemiştir. lüften hatırlar mısınız kemal derviş'in ilk geldiği dönemleri. kurtarıcımızdı hani bildiniz mi? nerden döndü onca değirmenin suyu?

kurumlar bazında düşünmeyin.

birinden borç aldığınız vakit basiretsiz davranıp hareketlerinizi kontrol edemiyorsanız, borç sahibi sizi kontrol edip yönlendirmeye kalkmaz mı? Eğer ki basiretsiz tavırlarınıza devam edip borçlu olduğunuz kişinin işinize karışmasına izin verirseniz, karşınızdakinin kuklası olmaz mısınız? bir zaman sonra bakmışsınız ki ipleriniz başka başka ellerde dolanıyor. kim suçlu şimdi!?

hikaye tanıdık geldi mi?

eğer adamlar bizim üstümüzde söz söylemeye hak görüyorlarsa kendilerinde, durup bir düşünmek gerek kim verdi bu hakkı onlara diye. şu saatten sonra kalkıp da yandım anam yandım tavırları kimsenin işini görmez. saçma sapan hallere bürünmektense biraz siyaset öğrenmeye meyletmek, daha zekice manevralara akıl yormak lazım. daha dibe batmaktan başka bir işe yaramaz bu haller.

sözlük yazarlarının itirafları

hayko cepkinin sıkı tutun şarkısındaki bu benim gurur gecem sözünü hep bu benim düğün gecem görsün cümle alem diye söylüyorum. ne alaka sözlük ne alaka!

steakhouse burger

taksim fitaş'ta yeni açılan burger king şubesinde yenilmesi gereken nimettir. bildiğin alışkanlık yapıyor. yemek yemek eyleminin tek anlamı oluveriyor. bıkacağım günü iple çekiyorum. *

yazılması zor olan yabancı isimler

shakespeare *

ekleme:*

7

oyun atölyesinin 2009-2010 sezonunda sahneleyeceği yeni shakespeare müzikali. metin, shakespeare oyunlarından yapılan bir kolajla oluşturulmuş.

kavga nedenleri

bazen sadece özlemektir. özlersin, o kadar özlersin ki içine sığmaz ilk kime çarpıyorsa özlemin, o an başlar kavga. durmaksızın şikayet edersin, durmaksızın saçmalar, kızar, bağırır, sebepsiz yere kendini savunursun ortada 'kavga' yokken, sen başlattığını sanırsın sadece...

kanka olunmak istenen ünlüler

yeterince ünlü değil belki ama;

mesut süre

sadece kahkasına değil abimizin garip bi' elektriği var çözemedim.

günün tek cümlelik özeti

bugün yine anlıyorum ki
"sen hiç kimsenin olamayacağı kadar çok şeyimsin benim"

otobüs teyzesi

bu teyzelerin düzenli olarak kullandıkları bir hat varsa, sabah durak yolunda sıra kapmak için yanınızdan koştura koştura geçişlerinden tanıyabilirsiniz onları. tabi başka başka özellikleri ve orjinallikleri de vardır bu teyzelerin.

her gün aynı otobüse binildiğinden artık birbirlerini tanımışlar hatta birbirleri için belli duygular bile beslemişlerdir, belli gruplara ayrılmış bile olabilirler. tabii bu grupların kıstasları belli bir eğilimde değildir. komşuluk ilişkileri, o hattı kullanma geçmişi, inilen durakların yakınlığı, belki de sadece tesadüfen yanyana oturmaları bu gruplaşmalarda rol oynamış olabilir. garip bir şekilde o gruplar arasındaki ayrım, birbirlerine karışmamaları hali sezilir otobüsteki 'tarafsızlar' tarafından...

bazen bu gruplar otobüse binerken sıra kavgasına girişebilir. koskoca otobüs teyzeleri ** bir anda birbirlerine laf sokuşturmaya başlarlar. bu eylem sonunda otobüs altın günü kıvamını alabilir. ayrıca sıra kavgası da gruplara ayrılmanın başka bir şeklidir. belirteyim.

bir de bu teyzelerden bazıları vardır ki yolcuğu altın günü kıvamından daha da beter bir cehennem azabına çevirebilir. mesela ki otobüs tıka basa doludur her zamanki gibi ve bu teyze sanki bir tek o sıkışıyormuşcasına konuşur da konuşur. şoförden klima ister, otobüsün yarısı yağmurda ıslanmışken, o yetmez biraz sonra ay bayılcaam açın şu camı der, yine kimse sallamazsa yanındakilere takar. erkeklere, erkeksiniz yukarı uzansanıza kadınlar uzanamıyor işte veya aynı yere tutunan diğer insanlara elini şuraya koy elime değdirme şeklinde ayar vermek suretiyle zaten cehennem olan otobüs yolcuğunu iyice çekilmez hale getirir.

aralarında bir tane de otobüs abisi bulundururlar ki ilerki duraklardan binecek diğer otobüs teyzelerine yer versin. ola ki bu otobüs abisi bir sefer yorgunum uykusuzum gibi mazeretlerle yer vermeyegörsün, o andan itibaren otobüs çocuk parkına dönebilir. tüm otobüs teyzeleri hep bir ağızdan adamcağıza laf sokmaya başlarlar. napsın adamcağız çaresiz iki durak sonra bilmemne ablaya yer vermeye mahkumdur her türlü.

madem o kadar yazdık burdan her sabah sırtımda oturan o teyzeye de seslenmek istiyorum!

be kadın o daracık yere girmek için ne uğraşıp duruyorsun adam gibi koltuğa otursana be! senin yüzünden tepemde saç kalmadı, uyuduğum iki yudum uyku vardı, ona buna sataşayım diye cırlarken içine ettin ses etmedim. ama haykırıyorum şimdi! nefret ediyorum senden! her zaman bindiğin durakta seni görmediğimde o günü yanıma kar sayıyorum. canımdan bezdirdin. binme artık o otobüse. neyle gidiyorsan git ama benim bindiğim otobüste görmeyeyim seni. yeminlen oturduğun o tekerlek üstünü iğnelerle kaplıcam bi sabah. yürü git şimdi!
*

sevgiliye trip atan erkek tavırları

sevgiliye trip atan kadının tavırlarını taklit etmeye çalışır. ancak beceremediğinden hep beraber yarılınarak trip konusu unutulur *

ihtiyaç olmadığında görülen otobüs

kesinlikle ağız bozma sebebidir. böyle ağız dolusu küfür ettirendir. ömrümü yedin be ömrümü diye peşinden koşup koşup arkasından hareket çektirendir.

hasılı; görmemezlikten gelinmesi gerekendir.

goldfinch

ufak ayrıntıların insanı, cici, sevimli, gözleriyle gülmeyi hala unutmamış güzel insan, arkadaş, dost, hayatımda olması gereken, hep olması gereken...