bugün

entry'ler (46)

geriye dönüp bakan insan

minibüsü gözlüyordur. gelmedi gitti diye içinden geçiriyordur.

bıyık

(bkz: buick) amcalarımızın, abilerimizin bu markaya taktıkları isim.

gelecekteki sevgiliye mektup

bensiz ne işler peşindesin?

kızların kılsız tüysüz erkek merakı

(bkz: erkeklerin kılsız tüysüz kız merakı)

sadece bir kere kullanılan şeyler

ıslak mendil
kurşun
su.

editasyon: gerçekler acıymış

uyanma alarmı yapılacak müzikler

will smith-switch
http://www.youtube.com/watch?v=uzUozo1628U

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum sorumlu şahsın yapması gereken işi yüzüne gözüne bulaştırarak beni ve diğerlerinin sinirlenmesine sebep olması ile olaya el atarak bilmem ne çizelgelerini hazırlayıp çarşaf çarşaf ortaya çıkararak sorumlu şahsı çileden çıkaran, gözlerinden ateş saçarcasına konuşmasına sebep olan, bilumum hadi çıkın ortaya, şafak vakti duelloya var mısınız? gibisinden cümleler kurmasına sebep olan kişi bizzat benim. koltuğunda gözüm yok rahat ol. * *

ülke tv muhabirini göt eden kadın

kendini ifade etme konusunda epey bir zorluk çeken dişidir efendim bu, aslında kimseyi göt falan etmemiştir. (kıyafet şeklinden de ifade karmaşası yaşadığını açıkça görebiliyoruz (istediğini giyebilir aman ha kısıtladığımı zannetmeyin)
sayılarla arasında umarsız bir ilişki olduğunu düşünmekteyim. sanki saymış gibi yetmiş beş milyon çeşit baş örtüsü şekli, beş milyon saç şekli, çarşaflı birinin otuz beş farklı açıdan resmi yapılamaz (otuz dört bu iş için uygundur bir de acaba bana belgelerle gel desek 75 milyon çeşit başörtüsü bağlama şekli içeren bi katolog çıkarabilir mi (orasından))
türbanlı kızın okula türbanıyla girmesine rağmen kafasında bişeyle okula giremeyen mağdur dişidir. (kafasına taktığı boncukları söylesem mi diye düşündüm de)
kafasındaki şeyi türbana örnek gösterirken türbanlıların okula girmesine karşı çıkan dişidir.
çarşaflıya senin resmini yapmak istiyorum diye sormadan eline fırçayı alan dişidir. konu kendisine gelince fikrini öğrenmek gerekir di mi bu konuda.
zorla kapatılanları savunurken, içinden gelerek örtünenleri de zorla açmaya yönelen psikonevrotik dişidir.
herkesin kendi rahatını düşünmekte olduğunun kanıtıdır bu. özgürlük özgürlük diye meydanlarda avaz avaz bağıran, hemcinslerinin istediği gibi yaşama özgürlüğüne göz koyan feminist bozuntularının ne alemde olduğunun kanıtıdır.

kimse kimseyi göt etmemiştir. herkes eteklerindekini dökmüştür. muhabir dumur olmuştur söyleyecek söz bulamamıştır.
kız kendisi göt nasıl göt edebilirsin ki göt olan dişiyi.

bunların sonu tek tip insan modeli ile çözülür zannımca ülkede kadın erkek her şahıs kafayı kazıtsın, erkekler de sakalları, kıyafet dersen standart bir tulum belirleyelim şirinler köyü gibi olsun ülkemiz o zaman işte, işte o zaman...

ben size bir baş kaparım...

yazarların bugün en çok yaşamak istediği şey

gitmek...
baharı yaşayan bir memlekete gitmek istiyorum. hem de bugün...
yalın ayak gitmek istiyorum, hem de şimdi...

salaklık yapana söylenecek laflar

olur mu hiç üç kulak?

iz bırakan kitap cümleleri

kente doğru ilk adımını atarken, hiç olmazsa karanlık samimi, diye mırıldandı, hiç olmazsa tek rengi var onun.
(bkz: cam ırmağı taş gemi)

cümleler

cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen.
(bkz: cümleler doğrudur sen doğru isen)

bir müslümanın günlüğü

selamun aleykum günlük;
aramızda beyaz müslümanlar gezmekte, aman dikkat edelim günlük, elmayla armutu karıştırmayalım günlük.
sadakallahulazim günlük.

yapılması güzel şeyler

kar yağarken, her yer bembeyazken sıcak çikolata içerek caddelerde yürümek.

ağlatan şiir dizeleri

...
bir nefes de benim için al
havasızlıktan öldürme beni
bulutlara, yıldızlara benim için de bak
susadım diyorsam
bir yudum su içmelisin
ben yorulduysam sen uyumalısın
ellerim sevilmek istiyor
saçlarım okşanmak istiyor
dudaklarım öpülmek istiyor
anlamalısın.
...
(bkz: dağ rüzgarı)

en yakın kız arkadaşın aşığının aşığına aşık olmak

(bkz: zincirleme reaksiyon)

mavinin yankısı

neyzen üfler neye, neyzen üfler maviye...
önce durdurur düşündürür, daldırır uzaklara, götürür güneşin doğuşundan bir önceki gece karanlığına.
o kadar zifirin ardından, şafakta görürsün kızıllığı; baş kaldırı tadında,
sonra birden hava aydınlanır, bi bakmışsın dünya...
geceye yanarsın, üzülürsün lakin bitmemiştir birşey henüz, umut da vardır hani,
özgürlüğü bulmuşsundur ve kurtuluşunu da aramaya koyulursun...
o notalar, o matematik; o aradaki inişler çıkışlardır işte sözlük.

kapıyı omuzlayarak açmak

avm'lerde bulunan herkesin dokunduğu kapılara yapılası eylemdir.

bahçeli sözlük yazarı olsa alacağı nick

tek rakibim da vinci

da vinci de kimmiş?

bahçeli sözlük yazarı olsa alacağı nick

(bkz: sil o iki sıfırı)