bugün

entry'ler (21)

sonunda göt olunan filmler

testere serisinin ilk filmidir.

trabzonlu kızlar

kesinlikle hepsinin burnu büyük değildir. inanmayınız. trabzonlu ya da rizeli kızların burunlarının büyük olduğu efsaneden ibarettir.
ama inatçılıkları, erkek gibi davranmaları doğrudur. aileleri onlara baskı uygulamaz, çünkü asla fingirdek basit kız davranışları yoktur, ayakları yere basar. erkeklerle güzel, ölçülü arkadaşlıklar yapar; bu arkadaşlıklar uzun seneler devam eder. çünkü kız mesafeyi korur ve oğlanın kendisine başka gözle bakmasına fırsat vermez.

kezban kavramından en uzak kızlardır, saçma tripleri yoktur. her zorlu şarta uyum sağlarlar. hırslı oldukları için iş hayatlarında iyi yerlere gelirler. sinirlendirirseniz karadeniz fırtınası etkisi bırakabilirler üzerinizde. huyuna giderseniz kedi yavrusuna dönüşürler.

ayrıca fizik olarak rus kızlarına benzerler. gerçi günümüzde böyle demek doğru olmayabilir. trabzonluların esmerlerle ya da kumrallarla evlenmesi sonucu kumral saç-beyaz ten-ela göz üçlemesi daha sık görülür olmuştur.

donnie darko

ne kadar dikkatli izlesem de ilk izleyişimde beni mal eden film. hala forumlardaki tartışmaları okuyorum. bu kadar düşündürücü olması hoş.

sina özer

çoğu vine ünlüsünden (memeli mestan,hakan hepcan, halil söyletmez) daha komik. arkadaşı nejat uygur da behzat uygur'un oğludur ve kesinlikle iyi mizah anlayışları var.
neredeyse bütün vineları sesli gülünecek kalitede bence.

ayrıca gurbette aşk dizisinde rol alıyor ve coca cola reklamında boy gösteriyor.

en iyi klipler

naughty boy - la la la ft. sam smith

çağlar ertuğrul

bornova anadolu lisesinde okumuş,koç üniversitesi makine mühendisliğinden mezun olmuş 87'li oyuncu.

jake gyllenhaal'a acayip benzemektedir.

seviyorum bu adamı izlemeyi. kendilerini boynu bükükler'de gördüğümüz için de son derece memnunum.

esmer erkeklerin genelde itici ve tipsiz olması

dünya üzerindeki bütün genellemeler yanlıştır.

boynu bükükler

millet olarak ne kadar önyargılıyız. dizinin senaryosunu cüneyt inay kaleme almış bir kere. yani daha önce geniş aile'den biliyoruz adamı ki bana göre geniş aile; leyla ile mecnun, işler güçler gibi çok sevdiğimiz dizilerin atası gibi bir şeydir bana göre.

gayet de komik olacağa benziyor fragmanlara bakılırsa ki fragmanlar bile inanılmaz özenle hazırlanmış. pis yedili dizisindeki gibi gerizekalı bir espri de göremedim ayrıca. tek ortak yanları zengin fakir çatışmaları ve bunun lisede oluşu. karakterlerin falan alakası bile yok ve kadro da çok iyi.

ayrıca her ne kadar birkaç tane yaşı büyük liseli görsek de bora akkaş, bensu soral, gün koper, öznur serçeler çok güzel liseli olmuşlar kendileri.

ben tutar diyorum. umarım tutar.

terazi burcu erkeği

kesinlikle ister istemez beni çeken erkektir. yahu ben bile anlayamıyorum bu burçla olan çekimimi. yani erkek olsun kız olsun bu kadar mı iyi anlaşılır? ayrıca bence dengesiz falan da değillerdir ama kararsız oldukları doğru olabilir. biraz kinci olma durumları vardır iyiliği ve kötülüğü unutmazlar.
çok kibardırlar ve flörtü severler genellikle kızlar bayılırlar bu erkeğe. kızların dilinden anlarlar çünkü.
zırlak biriyseniz bulaşmayın çünkü bu erkek dengesiz ama zeki kızlara tutulur. sevdiğinde farklılık arar. burçlar arasında en sevilesi, yerim.

sevgililer günü

yalnız olduğum için söylemiyorum ama kesinlikle gereksiz bir gün. yalnız olmasaydım da kutlamak ve hediyeleşmek istemezdim. son derece saçma ve özenti geliyor.

evden dışarı çıkmayan insan

evini seven, ailesi ve evcil hayvanlarıyla vakit geçiren insandır.
kitap okumayı sever ve kendini geliştirir.iyi bilgisayar kullanır çoğu.iyi kalpli olmasına rağmen yalnız ve arkadaşsızdır.çünkü kendi gibidir ve yapmacık değildir.
şahsımın içinde bulunduğu gruptur.

my mad fat diary

müziklerini sevdiğim dizi. tumblr'daki şişko kızların umut bulduğu bir dizi olması nedeniyle ergen dizisi muamelesi görmektedir ama kanımca ergen dizisi değildir.
zaten bildiğim kadarıyla gerçek hayatta finn falan yokmuş ama grupta archie adında gay bir çocuk olduğu doğrudur.

boys over flowers

son derece klişe bir konuya sahip olmasına rağmen kendini izlettiren bir dizidir. fakat benim için hiç bir zaman bir hana yori dango
olamayacaktır.
ama kore versiyonunun beğenilme sebebinin oyuncular ve dizideki gösteriş olduğunu düşünüyorum. japon versiyonunun görselliği o kadar iyi olmamasına rağmen kanımca duyguyu daha iyi yansıtabilmiştir.

dizinin konusu ve içeriğine gelirsek;

shinhwa, korenin yüz akı bir şirkettir. ve shinhwa okulu da çok zengin, hatta zenginliğin bile girmek için tek başına yeterli olmadığı müthiş lüks bir okuldur. shinhwa grubunun varisi gu jun pyo da bu okula gitmektedir. gu jun pyo ve kendisi gibi zengin olan üç arkadaşı okulda f4 adında bir grup olarak bilinirler. ve bu grup herkesin çok çekindiği, korktuğu bir çetedir. gözüne batan ya da kendisine saygısızlık eden, kafa tutan kişileri tüm okula düşman etmekte ve eziyet edip okuldan attırmaktadırlar.

yine bir gün okuldan attırılacak, eziyet görmüş bir öğrenciyi kuru temizlemeci olan fakir bir kız geum jan di tarafından kurtarılır.
bu olay ülkede büyük skandala sebep olur. shinhwa şirketi halkın ağzını kapatmak için geum jan di'yi burslu olarak okula alırlar.

geum jan di en baştan beri f4 grubuna sinir olur ama kendi kendine bu çeteye bulaşmamaya söz verir. içten içe de grubun beyaz atlı sessiz ve gizemli prensi yoon ji ho'dan hoşlanmaktadır, onun iyi ve farklı olduğunu düşünmektedir. ve fakir kızımız okula yeni gelen transfer bir öğrenciyle arkadaşlık kurar. bu fakir kızımız, arkadaşı transfer öğrencinin yaptığı hata ile birden kendisini f4 grubuna karşı olarak bulur. ve eziyet görür.

f4'ün lideri gu jun pyo da geum jan di'den hoşlanmaya başlar.

her şeye rağmen japon versiyonunu izleyin diyorum zira kore versiyonunda başroldeki kıza sinir olmuştum.

hanazakari no kimitachi e

daha önce anime izlememiş birinin bulaşmaması gerekir kanımca zira çok değişik gelebilir. son derece komik bir j-dramadır. gülmekten yerde yuvarlandırabilir dikkat. özellikle nakatsu karakteri büyük ihtimalle dizideki favoriniz olacaktır.
12 bölümden oluşur ve bu bölümlerin hepsi birer saattir. sanki uzun soluklu izlenen bir film havası verir.

asya dramalarında sıkça işlenen bir konusu vardır. genç kızın erkek kılığına girmesi.
tabi bu yüzden dizinin her bölümünde olaylar eksik olmaz ve işler karışır. güzel vakit geçirmek ve kahkaha atmak için birebir.

(bkz: ikuta toma)
(bkz: shun oguri)

hemlock grove

hak ettiği ilgiyi görmeyen dizi. sebebi de vıcık vıcık aşklı ergen dizilerine benzememesi. kurt adama dönüşüm sahnesini ilk defa bu kadar ayrıntılı izledim. insanın kafasında hep soru işareti bırakıyor.hoş.

headbang

evde kimse yokken yaptığımdır.
yazın da saçlarımı headbang yaparak kuruturdum.
sonuç: olumsuz. hem sinüzit hem boyun ağrısı.

su kaplumbağası

evde hep hayvan beslemek istedim. kedi veya köpek. annem de olumlu bakardı bu isteğime. ama babamda aşırı titizlik gibi bir problem var. almam da almam diye tutturuyor. sonra dedi ki; su kaplumbağası, balık falan al. tabi ki de istemedim.
o ne öyle birinin dışında kabuk var tüyü müyü yok sevsen sevemiyorsun, biri sudan çıkarınca ölüyor salak salak fanusta dolaşıyor falan.
neyse çocukların içindeki evcil hayvan isteğini su kaplumbağası ile bastırınız hem uzun yaşar; hemen ölüp depresyona sokmaz çocukcağızı.

fen lisesi

ortaokulda aman aman bir çaba sarf etmeden dersi çok iyi dinleyerek girdiğim lisedir. ilk geldiğinzde "kazanmaz olaydım burayı" dersiniz, isyan edersiniz. inanılmaz bir rekabet vardır.

tabi insanların fen liseliler hakkında şöyle bir yanılgısı vardır; fen liselilerin tenefüslere bile çıkmadan ders çalıştığı. belki son sınıflar için dediğiniz doğru olabilir ama fen lisesindeki insanların çoğu eğlenmesini bilir. ve aslında kafa kişiler olduklarını görebilirsiniz.

gerçek dostluklar olabildiği gibi sahte, çıkar üzerine kurulmuş dostluklar da oldukça fazladır. çünkü dediğim gibi müthiş bir rekabet vardır. kız ve erkek arasında bile üstünlük rekabeti olur. yani rekabet sadece ders konusunda değildir. eğer okulun genel durumu iyise -ki genelde fen lisesindeki öğrencilerin maddi durumları iyi olur. neden derseniz çoğu öğrencisi dersanelere, özel derslere giderek girmiştir o liseye- marka yarışı bile olabilir.

sınıflar ve okul az kişi olduğu için haberler ve dedikodular çok hızlı yayılır. eğer biraz bile güzel/yakışıklı iseniz ya da sürekli marka giyiyorsanız, sevgiliniz varsa hemen fark edilirsiniz.
ama dikkat etmek gerekir, çünkü liseler insanlara hemen etiket yapıştırırlar.

mesela ailelerimiz bizle fen liseli olduğumuz için gurur bile duymuyor, emin olun. çünkü fen lisesinde de rekabet ve birinciler var. bu sefer örnek gösterilenler onlar oluyorlar. ortaokulda altın çocuk siz iken birden bu hale gelmek.. neyse.

bill skarsgard

hemlock grove adlı dizide boy gösteren yakışıklı elemandır. 9 ağustos 1990 doğumludur.
abileri true blood'taki taşeric northmanve vikings'teki floki'dir.
babaları ise efsane zaten, karayip korsanlarından tanıdığımız stellan skarsgard.

damien rice

en iyi ruh halinizle dinleseniz bile sizi depresyona sürükleyebilir bu adamın şarkıları. muhteşem gitar ezgilerine sahiptir şarkıları. konserlerinde bir irlandalıya yakışır şekilde içer ve duygulu şekilde okur şarkılarını.
damien rice dinleyen insanın iyi bir müzik zevki vardır emin olun. tek dileğim popüler olmaması ve ergenler tarafından bokunun çıkarılmamaması.

damien rice'ı da tumblr malzemesi yaparlarsa cidden kaldıramam sanırım.