bugün

entry'ler (95)

sixt

fiyat/performans bakımından türkiye'de faaliyet gösteren en iyi araç kiralama fırmasıdır. erken rezervasyon ve dönemsel kapmanyaları ile fiyatları çok uyguna gelmektedir. diğer firmalar gibi vw polo rezervasyonunuz için hyundai i20 veriyoruz demezler. peugeot 301 rezervasyonuma ellerinde bulunmadığı için bmw 116d, bmw 116i rezervasyonuma ise müsait araç olmadığı için 320d vermişlikleri vardır. yakın zamanda atatürk havalimanı dış hatlar ofisinde yaşadığım probleme kadar bir kaç yıldır her ihtiyacım olduğunda kendilerinden araç kiraladığım ve araç kiralama ihtiyacı olan tüm tanıdıklarıma tavsiye ettiğim bir firmaydı. bu ofiste sarışın kilolu bir abla çalışıyor. deskin önüne gittim, telefonla konuşuyordu. belli ki bir arkadaşı ile telefonda goy goy yapıyorlardı. sanki kimse gelmemiş gibi istifini bozmadan en az beş dakika konuşmasına devam etti. konuşması devam ederken acelem olduğunu söyledim ve sinirle telefonu kapattı. çok ters bir tavır ile işlemlerimi yapmaya başladı, elinden geldiğince sorun çıkarttı. aracın ön provizyon bedelini uyuzluk olsun diye yükseltti. ön provizyon için planladığımdan daha fazla bedel çıktı. yeterli limitim olmadığından atm'ye gidip gelmek için müsaade istedim. on dakika içinde atm'den kartıma para yatırıp geri geldim. bu zaman aralığında günler önceden yaptığım rezervasyonu iptal etmiş. şu an müsait bir araç olmadığı için bana araç veremeyeceğini söyledi. göt gibi ortada kaldım. kendisini şikayet edeceğimi söyledim ve aldığım cevap "nereye, kime şikayet edersen et" oldu. sixt benim için o gün bitti. eğer bahsettiğim ofisten kiralama yapacaksanız kendisi ile ters düşmemenizi, eğer telefonda goy goy yapıyorsa bölmemenizi tavsiye ederim. son olarak teslim aldığınız aracın yakıt göstergesini mutlaka kontrol edin. full depo aldığınız aracın yakıt ibresi 10 km sonra çeyrek birim düşebilir.

tomas sivok

yeni stadımızda en az bir sezon oynamayı hak eden futbolcularımızdan bir tanesiydi. alternatifleri vardır, doğrudur ama feda döneminde feda demiş, bjk formasıyla iki yüz maça çıkmış ve takım dinamiklerini benimsemiş bir oyuncumuz olarak kendisinden bu kadar kolay vazgeçilmemeliydi. biz gidelim, sivok kalsın! guti zamanında çok doğru söylemiş; "beşiktaş çok büyük bir takım ama amatörler tarafından yönetiliyor"

oral seks yapan kızın dilinin arka tarafa kayması

sözlüğün hayalperest kolpacılarla dolu olduğunu anlamamızı sağlayan rüyadır. o kız senin götüne dil atarsa bulutları bırak marsa kadar uçurur seni. anüs, vücuttaki en hassas sinirlerin toplandığı bölgedir. uyarıcılığı oldukça yüksektir.

creampie

ne cesaret ne de aptallık gerektirir. partnerinizin regl olmasından bir gün önce, regl süresince ya da regl döneminin son gününde kafanız rahat şekilde yapabilirsiniz. ertesi gün hapı, spiral ve ria kullanımından bahsetmiyorum bile.

canı sex isteyen kadın ne yapar sorunsalı

"bana vermek isteyen kadın bunu nasıl belli eder?" demek istemiş ama kendini doğru ifade edememiş bir yazarın sorunu. seninle seks yapmak istediğini düşündüğün o kadın var ya, o aslında seks yapmak istemiyor *

testislere bastırılan topuklu ayakkabı

sadece aksiyon filmlerinde görülebilecek bir acı verme şeklidir. gerçek hayatta yapılması durumunda o ayağınız alınıp götünüze sokulması ile son bulacak bir davranıştır.

istanbul izmir arası 3 5 saat

körfez köprüsü geçişi 100 tl olduktan sonra umurumda olmayan istanbul-izmir arası tahmini ulaşım zırvası.

zebra pleco

l-46 olarak bilinen cüce vatoz türüdür. benzerlikten ötürü l-236 ile karıştırılır. nesli tükenmekte olan bir tür olması sebebiyle yaşadığı sulardan çıkarılarak ihraç edilmesi kanunen yasaktır. anavatanından çıkarılan son koloninin almanya'da yaşayan bir türk tarafından satın alındığına dair şehir efsaneleri ortalarda dolaşmaktadır. bakımı zordur, tank ortamında üretmek imkansız denilebilir.

cüce vatoz

tatlı su akvaryumlarında yaşayan kedigillerden bir balık türüdür. latince plecostomusolarak adlandırılır. ingilizce ise pleco olarak bilinir. geçimini cam, kaya ve aksesuar temizliği yaparak sağlar. yosun canavarıdır. genellikle tankında koscaman korkunç vatozlardan beslemek istemeyen ve küçük hacimli tank sahipleri tarafından tercih edilir. üretilmesi kolaydır, karanlık ortamları sever ve avcıdır. ülkemizde düz ve albino türleri oldukça yaygındır. l serisi olarak bilinen yüzlerce farklı türü bulunmaktadır.

renault koleos

adıyla kalas çağrışımı yapan renault modeli. görüntüsü de aynı şekilde..

saman ithal eden ülkenin yerli uçak projesi

Kağıttan uçaktır *

karamürsel

değirmendere'den sonra kocaeli'nin en güzel ikinci ilçesidir. küçüklüğümde ilçe esnafı dükkan önünde tavla oynarken bira içerdi, sahildeki çay bahçelerinde bira satılırdı. ama ne olduysa karamürsel son 10-15 yılda inanılmaz tutucu bir hal aldı. kimsenin kimseye saygısı, anlayışı kalmadı. doksanlı yıllarda ilçe halkının siyasi profili sol ve merkez sağ olarak eşit ağırlıktayken son yıllarda büyük bir çoğunluğu akp sempatizanı olmuştur. dyp'li belediye başkanının büyükşehirden hizmet alamadığı için kendi partisinden istifa ederek akp saflarına katılması bu duruma tuz biber olmuştur. gençleri biraz atarlıdır, doğrudur. beş para etmez insanlar beraberinden on numara insanları bünyesinde barındırır. her küçük ilçede olduğu gibi bu güzide ilçemizin esnaf ve çocukları her konuda birbirleri ile sidik yarıştırmaktadır. bahsettiğim gençlerin gece hayatı ve eğlence anlayışı yol boyundaki pavyonlarda baba parası harcamak ve çınarcık diskolarında beyaz gömlek-buz mavisi kot-votka üçlüsüyle piyasa yapmaktan ibarettir.

karamürsel, okumuş, kendini yetiştirmiş çoğu gencini istanbul, ankara, bursa vb büyük illere ihraç etmiştir. donanımlı gençlerim bazıları ise aile işine sahip çıkma zorunluğu ya da duygusal sebeplerden ötürü hayatlarına burada devam etmektedir.

önceki entrylerde güzel kebapçıları olduğu söylenmiş ama uzun yıllar karamürsel'de yaşamış birisi olarak söyleyebilirim ki burada kebapçı yoktur. tadım pide, sancak ızgara, köfteci veli, köfteci hasan, etiler lahmacun ve yelken kafe haricinde güzel yemek yiyebileceğiniz başka bir alternatif şu an için yoktur. başdeğirmen tesisleri ise koskocaman bir balondur.

sahil bandında oldukça fazla çay bahçesi bulunmaktadır. yelken kafe ve ispirli gerek çay, gerekse müşteri profili açısından gidilebilecek yegane yerlerdir.

çarşı içinde kendi dükkanının karşısına aynı hizmeti veren hatta aynı markanın bir şubesini daha açabilecek kadar aç gözlü esnafları bulunmaktadır.

kızları güzeldir ama çoğu kezbandır. öğrenciler için yaşamın zor olduğu bir ilçedir. yerli gençler öğrenci kızlara oldukça yardım sever, öğrenci erkeklere ise bir o kadar atarlıdır.

son üç yıldır kira ve daire fiyatları başını alıp gitmiş durumdadır. sahil üzerinde 600 bin tl üzerinde fiyatlarla daireler satılmaktadır. körfez köprüsünün bitiminde bu dairelerin bir milyon tl üzerine çıkacağı düşünülmektedir. eli yüzü düzgün bir ev kirası 500-600 tl'den az değildir.

ilçenin plaka kodu ise 41 K ve 41 JA'dır. belediye başkanı ismail yıldırım'dır.

osmangazi köprüsü

adının karamürsel olmasına katıldığım köprüdür. geçiş ücretinin ise max 50-60 tl olması temennisindeyim.

gece 2 de sözlüğe giren kızın amacı

entry girmektir.

hayatın amacı

hayal kurmak, hedeflerine ulaşmak, tüketmek, sahip olmak ve bir gün öleceğini bilerek yaşamak

kadınları seksi gösteren detaylar

wonderbra sütyen takması, agent provocateur iç çamaşırı giymesi, giyim tarzı, ses tonu ve konuşma tarzı

atari salonunda ver geçeyim deyip geçemeyen piç

(bkz: amına koyim ben onun çok ayıp ediyor)

lol oynayan oda arkadaşı

lise ya da ortaöğretim öğrencisi olduğunuzun belirtisidir.

edit: lol oynayan gençler rahatsız :)

ilyas salman

ilk insan..

lastik pabuç

nike, superga, new balance, asics, creative recreation, keds, alife, marc jacobs ve nixon gibi markaların her yerde bulamayacağınız ürünlerini satan butik ayakkabı mağazası.
indirime girdiği dönemlerde en az üç çift ayakkabı almak farzdır.. web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.