bugün

entry'ler (198)

iyi ki ak partiliyim dedirten anlar

Eyyyy... diye başlayan her bir mübarek cümleyi duyduğumda...

rizeliyim ama türk değilim

bize ne.

şaka maka türk kızlarının güzelleşmesi

doğru belirlemedir la. giyim kuşam olanaklarının artması, kendilerine bakmayı öğrenmeleri, boya süs işlerinin çoğalması, beslenmenin gelişmesi, bir kısmının spor yapması gibi etkenlerle güzelleşiyorlar bence. en azından bir on yıl önceye göre daha iyi durumdalar. haa bir rus kızı gibi değiller tabii halen, o düzeyin uzağındalar daha *

üç yaşındaki çocuğu maç izleterek mutlu etmek

bir başbakanın seçim çalışmasıdır. babası şehit olmuş çocuğu maça götürerek mutlu edeceğini sanır. çocuğumuz nerde olduğunu anlamaya çalışarak çevresine bakarken reklam ihtiyacı hisseden başbakan onun elinden tutarak sırıtıp poz verir. bu sırada başka şehitlerin haberi de kendine yenice gelmiştir. bu reklam çalışması el insaf dedirtir.

16 şehitimizin isimleri ve memleketleri

Allah rahmet eylesin hepsine, mekanları cennet olsun. Sorumluları memleketin başından tez zamanda def olsun.

şehit yarbayın mezhebi sorulacak mı

bir yarbayımızın yüzbaşı olan kardeşi birkaç gün önce şehit olduğunda yarbay acısı ile bazı eleştiriler söyledi. ak troller, hükümet gazeteleri vs. sekiz koldan insafsızca adama saldırdı. çünkü kimsenin konuşmasını istemiyorlardı. yarbayın alevi olduğunu vs. iddia ettiler.

dün de bir yarbayımız dağlıca'da şehit oldu. şimdi o ak insafsızlar şehit olan bu yarbayımızın ailesinin acısını anlayabilmek, bu acıya saygı gösterebilmek için onun dinine, mezhebine mi bakacak? "geçerli" bir dine, mezhebe üye olması mı aranacak?.. diye akla gelen bir sorudur.

ne hale getirdiler memleketi. kimse konuşamasın, bizi kimse eleştiremesin diye insanlara insafsızca saldırmayı, karlamayı, tehdidi, hakareti, her tür baskıyı iyice alışkanlık edindiler vicdansızlar...

modern kızılderili isimleri

yakamoz.

reddedilince hemen pes eden erkek

buraya "reddedilince hemen pes eden erkek" ile ilgili entry gir diyor yukarda. o erkek ile ilgi entry giriyorum:
o benim. daha bugün reddedildim. uzuncadır da sözlüğe girmiyordum. şimdi girdim bu başlıkla karşılaştım. tesadüfe bak.

pes etme değil ama ısrarcı olma sevimsizliği yaşamamak için ve hayır demek bence hayır demek olduğu/olması gerektiği için peşine düşmez.

en güzel telaffuz edilen futbol takımları

mersin idman yurdu.

ayda 1000 tl maaşı beğenmeyen tip

ekmek verilmeyesi, sabahtan akşama kadar sopayla dövülesi, soluk alması yasaklanası, linç edilesi tipdir. o kadar büyük parayı beğenmeyen utanmaz tiptir. adam yerine konulmuşsun, o kadar maaş verilmiş sana daha ne isitiyorsun diye başlayarak sövülmesi gereken tiptir!!!

ey benim mhp li kardeşlerim

tayyip erdoğan'la birlikte türk milliyetçiliğini ayaklar altına almış olan, tayyip erdoğna'la birlikte 'türk milleti' adını bu ülkeden silmeye çalışan bir grup mhp'liye verilen sesleniş ismi.

söylenmiş en doğru söz

deveye diken, insana siken.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyrum, sözlüğe uzun zaman ara vermiştim. geri dönmek için ısınmaya çalışıyorum.

islamiyet öncesi türk tarihi

denize komşu olmayan bozkırlarda yaşamalarına karşın bütün dünyaya egemen olmak gibi bir ülküleri olan insanların tarihidir. bu ülkülerini gerçekleştirmişlerdir de. sibirya'dan hindistan'a, kore'den orta avrupa'ya kadar uçsuz bucaksız toprakları, yaşadıkları dönemde bilinen dünyanın hemen hemen yarısını idare etmiş insanların tarihidir. canlı, hareketli, ilerlemeci, kıpır kıpır, okuyana heyecan ve güven veren bir tarihtir. tüm bu hareketliliğine rağmen sağlam bir toplumsal düzeni barındırır. her şey düzen ve kanunla işler. toplumsal düzende düşkünlük, cahiliyelik yoktur. o dönem türklerinin çoğunluğu konar göçer biçimde yaşamıştır ama bozkırda kurdukları birçok şehir de ticaret ve bilim merkezi olmuştur. hakkıyla araştırılmalı ve bütün türklere hakkıyla öğretilmelidir.

türk kızıyla ilişki rehberi

deveye diken kuralı burda da geçerlidir. ilişkiyi bu kural üzerine kuran kazanır. burda kazanmaktan kasıt 'ziken' sıfatını kazanabilmektir. ziken sıfatını kazanan her türlü ziker ve kazanır. bu bir döngüdür. ziktikçe kazanırsınız ve kazandıkça zikersiniz. net. (bu tanımdaki zikme eylemi yalnızca cinsel zikme için değil, her türlü zikme içn kullanılmıştır.)

tıp okuyan kızların çirkin olması sorunsalı

yanlış önermedir. türkiye ortalamasını yansıtırlar. ama bir ingilizce öğretmenliği okuyan kızlar kadar güzel olmadıkları doğrudur.

yer boşalınca yanındaki kızın yer değiştirmesi

evine ateş düşmüş kişiden, istediği yere gelememiş kişiden beter olur adam.

ateş bulunduğunda alternatif türk replikleri

ateşi de iyi biliriz biz.

güzel sözlük kızları

uslu duranlara görünmüyorlarmış.

türkiye türklerinin azerbaycan a bakışı

gitmesek de, görmesek de zihnimizdedir, gönlümüzdedir bizim azerbaycan. sorun yok.