bugün

entry'ler (39)

söylenmek istenip de söylenemeyen cümleler

söylenemeyen şey güzelse, çok geç olmadan söylenmesi gerekendir.

taze demlenmiş bir bardak çayı fondip yapmak

masadan biri içeri çay koymaya gidiyordur, ona boş bardağınızı kaktırıp, mabadınızı kaldırmadan, 1 bardak daha çay içmek için yapılan gereksiz eylemdir.

bunu bilen liseli değildir

çocukluk fotoğraflarına baktığında, yanında duran annesi permalı ve röfleli saçlı değilse, vatkalı iğrenç bluzler giymiyorsa, bu arkadaş lisesi değildir.

çocuklarına namaz kılmayı öğreten ateist anne baba

hayata objektif bakan anne babadır. tebrik edilesi tiplerdir.

aşk vs mantık

şans eseri, mantıklı olana aşık olduysanız ne mutlu..

abi kardeş diyalogları

iyi anlaştığınız bir abiniz varsa, candır o can.. birlikte dertleşirsiniz, gülersiniz, birbirinize beklenmedik anlarda hediyeler alırsınız, ona bir şey olacak diye ödünüz kopar, aileden izin koparılacağı zaman size destek çıkar ama hakikaten saçma bir şey istiyorsanız dostluğu bir kenara koyup, abi tavrıyla olamayacağını söyler, sizi sevdiğinden, size bir şey olmasını istemediğinden.. birlikte içersiniz, gezersiniz tozarsınız.. bazen birbirinizin suç ortağı olursunuz, aranızdan su sızmaz.. sizi istemeye geldikleri akşam, ağlamaktan gözleri şiştiği için, misafirlerin yanında çok duramaz, mutfakta annenize yardım eder.. sonra o da evlenir.. fakat artık hiç bir şey eskisi gibi değildir.. 2 gün sizi görmese özleyen abiniz, aylarca görmese aklına gelmezsiniz.. canınız yanar.. içiniz acır.. çok özlersiniz.. her şey onu hatırlatır.. kızgınlığınız olduğu için, gururunuza yenik düşüp de arayamazsınız.. ama o hep aklınızdadır.. sonuç: abi kardeş diyalogları, özlenendir..

abi: bi de bu var, su getirsene
ben: emretmezsen getiririm
abi: tamam, bana su getirir misin?
ben: tabii abicim.
(su getirip abime verdikten sonra)
abi: aferim!
ve ben sinir olurum.

ahmet kural

mütevazı olduğunu düşündüğüm, yetenekli oyuncu.

konserde memelerini gösteren kız

teşhirci kızdır. memelerini göstermek için konserde olması gerekmez. herhangi bir tenhada da göstermeye meyillidir.

kızların güzelleşmek adına yaptıkları iğrençlikler

kanser olma riskini gözardı ederek, deliler gibi solaryuma girip, zenciye dönme çabaları. yılın 12 ayı bronz olan bir kadın normal midir yahu?

telefonuma kimseyi kaydetmem tüm numaralar aklımda

çevresi pek geniş olmayan kişidir.

aşık olmadan cinsel ilişkiye giremeyen erkek

ilişkilerde, pusulası cinsel organı olmayan, takdir edilesi erkektir. bulunması zor kişiliktir. bulunursa, değeri bilinmesi gerekendir.

ilk defa öpüşecek sözlük yazarlarına tavsiyeler

erkek tecrübeliyse, fakat kızın ilk öpüşmesi ise, erkeğin kesinlike french olayına girmemesi gereken durumdur. keza, kızcağız kendini tecavüze uğramış gibi hissedebilir. ilişkide bir sürelik soğukluk meydana gelebilir.

güzel kız görünce konuşması değişen erkek

gereğinden çok değişirse, muhabbet geliştikçe, ilerde özüne döndüğünde kızdan fazlasıyla antipati kazanmaya mahkum kişiliktir.

bi de bu var

hoşbulmuş 9. nesil yazardır.

olimpiyat oyunlarını beraber izleyen çift

erkek/kız farketmez, taş gibi vücut izlemeyi seven, kıskançlıktan kendilerini arındırmış çifttir.

bakire kızla yatıp kızıllığını içine çekmek

bazı erkeklerin övünme, bazı erkeklerin vicdan yapma sebebidir. övünen grup, "ulan cazibeme dayanamadı" diye düşünürken, vicdan yapan grup, "hacı tutaydım kendimi, ne yaptım ben ya. acaba şimdi evlenmek ister mi?" diye kendi kendini yer.

damacanayı aşırı pompalayıp suyu taşırmak

alışkanlık haline gelmişse, yerde her daim bir bez durmasına sebeptir.

özel üniversitede burslu okuyan güzel kız

parayla okuyan güzel kızların kıskandığı kişiliktir. güzeldir, bir de üstüne onlardan akıllıdır.

hata yapmak

hayatta yeni bir doğru öğrenmenin yollarından biridir. fakat birincisi hatadır, ikincisi aptallıktır.

fıkra

içeriği kadar anlatanı da önemli olandır. keza iyi bir fıkra kötü anlatıldığında hiç komik olmayabilir. sonuç: anlatım konusunda kendinden emin olmayanların, dinleyici olmayı seçmesi makuldur.