bugün

entry'ler (19)

ben bu yazıyı sana yazdım

sensizlikten yoruldum.

00 00

farklı gün aynı bok.

bir bayan niçin örtünmek istemez

asıl soru bir insan niye örtünmek ister.

erkeklerden kızlara bir not

sevgilimiz olunca mı hepiniz birden yanasıyorsunuz ? yalnızken neredeydiniz? bunu bilerek mi yapıyorsunuz?

mutluluk

umutlu düşler, gelmeyecek gelecek.

evrime inanmak

evrim bir inanç değil, kimilerinin egosunu alt üst edecek bir gerçektir.

5 lira 75 kuruş ile sevgiliyle neler yapılabilir

halk otobüsüne bindirip gezdirebilirsin.

ben bu yazıyı ona yazdım

baskalarında bulmaya calısıyorum seni. o kadar cabaladım ki kendimi unuttugum zamanlar oldu. seni güldürmeyi ozledim en mutlu oldugum zamanlar o güldüğün anlardı çünkü. artık mutlu olamıyorum. yeni arkadaslarım oldu. bana neden bu kadar sessizsin diyorlar. sensizligi nasıl tarif edebilirim ki ? yine susmaya devam ediyorum. ne kadar gülerdim hatırlıyor musun ? küçük bir tebessümden daha fazlası kaldıgını söyleyemem. ha bir de o sahte gülüşler, mutluyum hayatıma devam ediyorum havaları. guruluyuz çünkü bok vardı gururlu olmakta. seni seviyorum lan seni seviyorum bunu demek o kadar zor muydu. cok öfkeliyim sözlük cok. ama en cokta kendime ofkeliyim. gitme diyebilirdim. diyemedim. gitti. keşke bitti de diyebilsem. belki de onun için çoktan bitmiştir. cevaplayadıgım tek soru sanırım bu. peki ya ben nasıl bitirecem, zihnimden o güzel anıları, o güzel gülüşü nasıl silecem? ama yine de benim olamayacagım kadar mutlu ol. seni, senin için bunu isteyebilecek kadar çok seviyorum. kendine iyi bak sevgilim.

bir abiniz veya kardeşiniz olarak söyüyorum. söyleyin arkadaşım soyleyin o dogru anı beklemeyin oyle bir an yok çünkü.
belki de soylemek için bir daha hiç şansınız olmayacak çünkü. daha fazla ertelemeyin. soyleyin kafanıza sıctıklarım, benim soyleyemdigimi soyleyin. sevdiğinizi soyleyin. yoksa bos duvarlara sigara dumanı arasında fısıldadıgınız seni seviyorumları kendinizden baskası duyamayacak.

sözlük yazarlarından aforizmalar

çözüm bu, öyle değil mi ?
hiç kimseyi veya hiç bir şeyi umursamamak.

bir erkek ne zaman kaybeder

sevilen kişiye vazgeçilmez hissini verdiği vakit.

sevilen şiirin en vurucu dizeleri

delikanlım
iyi bak yıldızlara,
onları belki bir daha göremezsin.
belki bir daha
yıldızların ışığında
kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

hayallerime kosmak yerine bir kızın pesinden kosmayı seçtim. ailemle sohbet edecegim yere onunla sohbet ettim. hayallerimi onunla paylastım. güvendim. sevdim. bitti. simdi hayallerimi gerceklestirebilirim. insanların yapamazsın dediklerini yapabilirim. evet yapabilirim. Basardıgımda, geriye dönüp baktıgımda o küçük insanlara büyük hayallerin nasıl gerceklestirildigini küçük bir tebessümle gösterebilirim. ve aslında gerceklesmek üzere olan bir düşünce asla hayal degildir.
Never say never.
Yes, you can.

sesini özledim

her gün sesini duymaya alışmışken, ne benim seni aramama ne de senin beni aramana izin veremiyorum.
Gözlerini özledim, gülüşünü özledim, sesini özledim. Seni özledim. Kendine iyi bak sevgili.

iz bırakan kitap cümleleri

sıradan bir insan olmaktan uzaklaştıkça, sıradan insanlar arasında kendinizi yalnız hissedersiniz.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

Ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

Verdigin kararlardan pisman olma ve hicbir zaman keske deme.

ahlak

temeli dine dayandılmıs bu ulkude aptal toplulugunun çükünü, elini, belini kontrol edemedigi ; zeka yoksunu, at gözlügü takmıs, sınırlı düşünce yapılarıyla dinsizlere ahlaksız diyip ahlakı ogretmeye calısan, sevişme savaş benle diyen ahlaklı kesimin one sürdügü huzur adı altındaki sacmalıklardır.

ramsay bolton

joffreyden sonra küfürlerle yapılan bestelerimize kaldıgımız yerden devam edilen, starkı becermeyi başarmış kişi...

stephen hawking

''Dünyayı bir kaç kere yok edebilecek bir atom gücüne sahipken insanların hala saldırgan olması aptalca bir iç güdüdür. Bu sebeple insanoğlunu fazla zeki kabul etmiyorum.'' diyen, saygı duyulması gereken insanoğlu.