bugün

entry'ler (37)

anneler sözlüğe gelse alacakları muhtemel nickler

(bkz: şimdiki yiyecekler hep hormonlu)olabilir mesela.

umut kısa

Çok yetenekli bir koç.

sola unitas

Samimi ve iyi eğitimli insanların oluşturduğu bir aile. Gerçek bir eğitim yuvası. iyi niyetli oldukları ortada. Ve belirtmek gerekir ki Türkiye'deki hem ICF hem de IAC onaylı tek koçluk okulu.

alkım kitabevi

Neden internetten satış yapmadıklarını anlayamadığım yayınevi. Sanırım kitabın naifliği ile internetin canavarlığını ayrıştırmak istemişlerdir.

rafinera

Çok iyi bir iş fikri ve çok kötü hizmeti olan bir firmadır. Para iadesi konusunda çok sıkıntılıdır. Yine de fikir güzel.

münir özkul

"bak beyim sana bir çiftlafım var" sözyüle zihinlere kazınmış usta oyuncu.

fakirlerin yapıp zenginlerin yapamayacağı şeyler

sabretmek.

ev işi yapan erkekler

en sevdiğim, aklın yolu bir olduğundan dünya bu yöne evriliyor

senaryoekibi com

Gerek yaratıcı yazarlık, gerekse senaryo alanında profesyonellerden oluşan site. online eğitim de veriyorlar.

kadınları çekici yapan detaylar

Bir sabah ansızın sevgili olma amacı gütmeksizin değer verdikleri, ilgilendikleri adama mesaj atmaları ve "günaydın. dilerim günün çok güzel geçer." demelersi.

vasfiye teyze

Yalan Dünya dizisindeki Eylem karakterini canlandıran Gonca Vuslateri'nin iyi oyunculuk nişanıdır.

emma koeing

Çok güzel gözleri olan ama hala ne iş yaptığını anlayamadığım internet ünlüsü.

emre kongar

Kendisini bir gün Levent'te gördüm. Ufacık, küçücük, minicik bir adammış.

fiske vurmak

Fiske nedense bana hep sirkeyi çağrıştırmıştır. Bir fiske vuran kişi zihnimde sirke şişesiyle karşısındakinin kafasına hafifçe vuruyor / dokunuyor gibidir.

orhan gencebay denince akla gelenler

Bir dergiye süper lüks ve şık evinde karısıyla ev terliği içinde verdiği poz gelir akıllara.

anne temalı reklamlar

Annesini kaybetmiş, hakkını arayan bilinçli bir insan olarak yakında mahkemeye vereceğim reklamlara örnektir. "Bir tek annem olsun bana bir şey olmaz" sloganı da benzerdirdir. Birileri süt, peynir satacak diye annesini kaybetmiş, annesi hiç olmamış, hiç anne olamamış ve evladını yitirmiş herkesin canı acır. Bu ne vicdansızlıktır. Bu ne saçmalıktır. Benden başka da neden kimsenin tepesi atmaz anlamış değilim.

aylin devrimel

Ayşe Kulin'in ismini duyurduğu romanın (bkz: Adı Aylin)baş kahramanıdır. Dolu dolu özenilecek bir hayat yaşamış ve tuhaf bir şekilde ölmüştür. Ölüm sebebi hala bilinmemektedir.

yaratıcı yazarlık

Kurmaca tür yazma durumu. Atölyeleri vardır. Bu atölyeleder yazma teknikleri öğretilir. Çok zevklidir. Yıllardır uğraştığım bir iştir.

kitap biti

Yeni bir edebiyat sitesi. Bugün yazarlık başvuru yaptım. Hadi hayırlısı.

murat gülsoy

Yavan yazdığını düşündüğüm akademisyen / yazar. Borges'e hayranlığı dikkat çeker.