bugün

entry'ler (9)

özlem piltanoğlu

bu sizi ilgilendiriyor programinda rezil olduktan sonra oyları artan sahsiyet. sayin sozcugunun kullanim şartindan ziyade atasözü kullanmayi tercih etmeyen özlem siyasette yeni hanimi kiniyorumm...

okan bayülgen

kucuk dusurulmesi gerektiğini dusundugum kisiyi ("özlem siyasette yeni" hanimefendiyi) yerin dibine sokmus olan adamdir. saygı duyulmamasi gereken kisilere sayin demenin bir anlaminin olmadiğini sorgularkende en baba siyaseti yapmistir bana göre. sozlukteki arkadaslar bile millet vekili ve/veya milletvekili adaylarinin sayin diye hitap edilmesi gerektiği kanisina kapilmistir. "eski siyaset"(o da ne?) yapmayacağini söyleyen ö.s.y hanimefendinin 1930'lara varan eleştirileri de gulmeme sebep olmustur. okan da (sayin bayulgen/ okan bey/ okan bayülgen değil) cok onemli bir konuyu uzatmis ve dogru yapmis keske tum program bu saygi hitaplariyla gecsin dedirtimistir bana.

berhan şimşek

çok begendiğim bi adam oldu "özlem siyasette yeni" hanimefendiyle katildiklari programdan sonra. sadece canimi sıkan biraz deniz baykal tarzinda ucuz bir muhalefet yapiyo gibi geldi. ama ondan cok daha verimli olacağina inaniyorum.

seçim

birbirine benzeyen adamlarin, kendilerine benzeyen insanlardan olusturduğu partilerden birine oy verme hadisesidir. zaten hadise gerceklesirken bi tane secenek oldugundan genelde bosuna yapilan eylemdir.(burası türkiye)

deniz baykal

bana "mhp ye oy veririm chp ye vermem" dedirtebilmiş zat-i muhteremdir.

Bir chp anısı: ismet inönü parti mitinglerinde hiç "allah" ın adını agzina almadiğindan gazeteciler sormus; "neden hiç allahin adini agziniza almiyorsunuz" diye i. inönü'nün cevabi "Allah adina oy toplayanin Allah belasini versin" ve ekler "iste kullandim"...

yani işin özü şudur ki "allah" yazan yerlere "atatürk" koyunda atatürk belasini versin bu zatın...

urgan

ucuz siyaset yapmak için kullanilan nesne.

daron malakian

konserlerini izleyince "hade lan" bu adam o kadar psikopatmiymis" dedirten kişidir. aynı zamanda psycho daki solosuyla, prison songtaki vokaliyle ve lonely day sarkisinın bestesiyle(onun yazdiğini dusunurum hep) beğenimi toplayan insanimsi varliktir.

ufuk uras

kimsenin hakkı gecmesin diye tum katilanlara oy vermeği dusundugum secimin bağimsiz adaylarindan. en azindan; chp dekilerin deniz baykal'a, akp dekilerin tayip erdoğan'a, dp dekilerin mehmet ağar'a vb. ...benzedikleri ve bir liderin emirini almamasi acisindan farkli gorunen kişi.

erkegin en masum oldugu an

(bkz: sana verecegime cali cirpiya surterim) lafini işittiği andir. kizarir, bozarır, cocuk kadar kizgin olur. o ani anlatirken o an hiç olmamaliydi der sonralari...