sevdiği entry'ler

ver mehteri ver

bindiğin araba alman malı, kullandığın telefon amerika'da tasarlanıp çin'de üretiliyor, paran hollanda bankasında vadeli hesapta, televizyonun kore malı, sigaran american tobacco'dan, "ama rakı içiyoz" diyosun yeni rakı ingiliz'in, "rakıya koyduğumuz su bizim" desen türkiye'den çıkan suyu isviçre sermayesi nestle'den alıyorsun, suyu koyduğun bardak rus'ların, oturduğun masa sandalye ikea'dan, gözlüğün rayban, kullaklığın philips, giydiğin pantol levi's, ayakkabı converse, donun calvin klein. ver mehteri!

hz muhammed ile erdoğan aynı kişidir

bu mübarek günde açtığınız ve açacağınız başlığım *m*na koymayayım. günahı kafanıza. tansiyonumu çıkarmayın lan. kıyaslananla tırnağı olamayacak adamın aynı cümlede yazılması bile suçtur. kafirliğin lüzumu yok.
ne *m*na koyduğum şeytanınız var ramazan'da bile bağlanmamış.

şekersiz çay

Şekersiz çaydan hayatım boyunca 1 yudum aldım, almaz olsaydım.

O nasıl bir tat arkadaşım, sıcak suya paslı demir sokmuş gibi!

utanıyorum

Bu ulkede amip insanlar yuzunden ben utaniyorum.
Benim ulkemin adini rezilliklerle birlikte andiklari icin ben utaniyorum.
Egitimsizligi, cehaleti ortadan kaldirmak ugruna caba sarf etmeyen yalnizca tum kotulukler, rezilliklerin yuvasi turkiye imiş de kendileri bundan cok rahatsizmis gibi dunyadan medet uman, dunyaya reklam yapan igrenc mahlukatlar yerine ben utaniyorum.

Sözde ülkesi için içi yanan ama siyasi kinleri yüzünden ulkesinin adini rezil rusva etmekten çekinmeyen insanlar adina ben utaniyorum.

Sozde vatansever, sozde ataturk'un askeri her biri. Hepinizden iğreniyorum.

Siz kimseye acimayin. Allah için. Kimsenin sesi olmayin.

fethullah gülen

Bu adama amerikan hocasi dedigimizde ampulculer hülogggg hocaefendi mubarek insan oyle deme vebal gunah diyorlardi ne oldu lan herifi neredeyse peygamber ilan edecektiniz tovbe hasa pastayimi bolusemediniz?.

sözlüklerde büyük harf kullanılamaması

"büyük harf kullanımı, forum ve benzeri oluşumların türediği günlerden bu yana agresiflik olarak kabul edildiğinden sözlük jargonunda kabul görmemiş ve kullanımına izin verilmemiştir der ve çekilir bu kardeşiniz."

2010 yılında demiş ve kaçmış kardeşimiz. şu anda da aktif değil görünen o ki.

milletin agrasif tavırları yüzünden yazım ve noktalama kurallarımızı hiç etmeye değer miydi diye sorar bu kardeşin sana... velev ki değer, o zaman ne diye çaylaklarımızın ahını alıyor bu moderasyon ekibi? söylesene. çaylakların, özellikle ekşi sözlükte moderatörün gözüne girebilmek için tdk kadar dikkatli noktalama ve yazım kuralı kastığını hiç işitmedin mi sen? neyse zaten aktif değilsin.

dana olmak istemek

Dana olmayı arzulamak, hayal etmek, istemektir.

Yaklaşık bir gündür dana olmak istiyorum. Geçen her saniye bu istek artıyor ve insan oluşumdan rahatsız oluyorum. Bir dana olmak, siyah beyaz, ne küçük ne büyük bir dana olmak istiyorum. Otlara ağzımı uzatıp, yavaşça koparıp geviş getirmek, kırlarda uzanmak ve diğer danalara karşı hor gözle bakmak istiyorum.

Dana türünün ergeni olsa da o yaşta ve şekilde dahi olgun ve kibirli bir dana olmak... Daha güzel ne olabilirdi ki...

Ama biraz da farklı bir dana olmak, mesala möö yerine öööm demek isterim.

Böyle yemek:
görsel

Böyle kibirli kibirli bakmak:
görsel

Ve böyle şapşiriklikler yapmak:
görsel

Edit: ayrıca şaka değil, hakikaten bunu istiyor ve hayal ediyorum. Ciddiyim son derece.

sonraki seçimde de oyum hdp ye

k oyum hdp ye.

leonaspetridis

ister müslüman olun isterse türkçü takılın. Müslüman sanız dininize, Türk seniz kanınıza çekinmeden sövüyor bu adam. Moderatör ler bunu görmüyor mu?

Koçum sen insan olsan ekmeğini yediğin bu milletin dinine, kanına sovmezsın. Birde ateist ler adama çıt çıkarmıyorlar.
Yavrucuklar adam dinin yoksa babanın, ananın dinine sövüyor, kanına sövüyor. Moderatörler bu adamı neden sözlükte tutuyorlar? Hergün silik yiyen yazarlar kadar kabahat işlemedimi henüz yoksa?

Dinimıze ve kanımıza küfretmek kabahat değilmi yoksa? Sözlük formatlarına uygunmu bu davranış?

kalp krizi anında yapılacaklar

kalp krizi esnasında yalnızsanız:

-öncelikle ağrı başladığı anda telefonla yakınlarınızı arayarak durumu haber verin.
-bulunduğunuz yerin kapısını aralık bırakın. bu, yardıma gelecek olan kişinin işini kolaylaştırmış olur.
-kuvvetli öksürük geçici olarak kan akımını artırabilir. Yeni başlamış bir pıhtıyı yerinden sökme ihtimali çok düşük olsa da burun deliklerinizi kapatarak kuvvetli biçimde öksürün.
-evde aspirin varsa, bir bardak su ile alın.
-bunun dışında kesinlikle bir şey yiyip içmeyin.
-pencereyi açarak odaya oksijen girmesini sağlayın.
yardım gelmesini, yatarak ya da oturarak bekleyin. Kesinlikle ayakta beklemeyin. çünkü kalp krizi ile hastaneye gelen bir hastanın -bir travma sorunu olmaması gerekir. eğer kişi düşerek başını çarpmışsa, kalp krizi ile ilgili yapılacak tedaviler, başa alınan darbe nedeniyle yapılamayabilir.
ağrıyı azaltmak için egzersiz yapmayın.
-soğuk ya da sıcak suyun altına kesinlikle girmeyin. özellikle soğuk su böyle durumlarda çok tehlikelidir. çünkü kalp damarlarını büzer ve tıkalı olmayan damarların da daralmasına neden olabilir. (alıntıdır)