bugün

entry'ler (88)

cahil türk erkekleri

aydın olmayan türk erkeklerine denir.

her kadının aldatması

çok abartılı ve iddialı bir tespittir. Ayrıca erkekler de az değildir bu konuda.

komik doğum günü olayları

son anda evde mumun olmadığının farkına varılması ve şekli açıdan pek de hoş olmayan mum ile idare edilmesi.

madalyonun öteki yüzü

hesaaba katılmayan akıldan hiç geçmeyen birşeyle bir gün karşılaşma anı.

üç dilim pasta yemek

ilkokulda çözülen problemlerde sıkça karşılaşılan durumdur.hatta problemdeki şahsiyet on dilim bile yiyebilir.
örn:15 dilime parçalanmış bir pastayı 5 arkadaşa eşit şekilde nasıl paylaştırabiliriz.

saçmalamanın son noktası

Devlet Bahçeli'nin 2009 yılından kendi kuruluş tarihini çıkaramaya çalışırken kurduğu cümleler düşmüş olduğu gülünç durum.ve böyle bir çıkarımı neden yaptığını henüz hiçkimsenin anlamayışı.

mardin

her adımı tarih olması sebebiyle son zamanlar çok fazla yabancı turist misafir etmeye başlayan şehir.

aynalisazan

Benim de kendisi kadar güzel fotoğraf çekmek istediğim yazardır.

komik doğum günü olayları

doğum gününde herkes herşey normalmiş gibi davranır ama arada dönen bi fısıltı trafiği vardır.Bunu doğumgünü çocuğunun anlamadığını sanarlar ama yanılıyorlardır.Aslında herşeyi bilip bilmemezlikten gelir herkes.

anne klasikleri

tartışma anında ağzına geleni sayması bir iki saat geçtikten sonra bunların hiçbirini hatırlamaması. (bkz: anne bedduası kabul olmazmış)

ilkokul 1 inci sınıf

ilginç okuma fişlerinin olduğu dönem.

ata ite et at gibi.

anne klasikleri

kızını hiçbir damat adayı ile paylaşamayan
oğlunu da hiçbir gelin adayı ile paylaşamayan
yine de evlenmesini isteyen bir anne davranış klasiği...

okunuşu en zor olan sayı

kırkdokuz sayısıdır.harflerin hepsini telaffuz etmeye çalışırken iyi efor sarfederiz.

ağza dolanan reklam şarkıları

yüz on sekiz on sekiz on sekiz.

ağza dolanan reklam şarkıları

leys leys leysini paylaş
leys leys leysini paylaş...

uludağ sözlük ü seviyorum çünkü

takıldığım zaman eğleniyorum,gülüyorum.

hepimiz ömer hayyamız

Öncülüğünü Hasan Sabbah'ın başlatması muhtemel olan eylem.

türkiye siyasetinin kutuplaşması

basının da % 80 gibi büyük bir oranda etkili olduğu siyasi olayları halka aktarış şekli nedeniyle insanlarda gitgide yaşanan bi katlanamamazlık nedeniyle oluşan durum.
Dip Not 1:Günümüzde en büyük ve en etkili basın ve yayın kuruluşları hangi siyasi partiye daha yakın bu da çok önemli.
Dip Not 2:Ayrıca önceden 'ortayolcuyum ben ne sağ ne sol' zihniyetindeki insanlar artık benim de sabit bir görüş ve düşüncem olmalı fikrine geçtiler.

bihter ölçeği

bihter ölçeği bayağı büyük bir ölçek olmalı ki dizideki tüm erkekleri götürebilmeyi kapsayabilsin.doldurmak zor olsa gerek.

saygili

Saygısızlığın ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmeyen şahsiyettir.