bugün

entry'ler (8)

rammstein

şarkıları öyle şarkılar ki bu adamlardan başkası söyleyince olmuyor. ne kadar profesyonel olursa olsun rammsteinin şarkıları sadece rammsteinden dinlenir.

denizli vs nazilli

kasabaymış da ilmiş de geçin bunları denizlililer. bırakın kuyruk acısını.

denizli yobaz yeridir. hiç bir artısı yoktur. adeta egenin bok çukurudur. egenin medeniyetine yakışmaz. nazilli öyle değildir. isveçten tek farkı isveçin soğuk olduğu kadar nazillinin sıcak olmasıdır. nazilli ilçe haliyle denizliyi siker.

nazillinin tek eskiği denizdir bana kalırsa. o da çok dert değildir kuşadasına gidilir. hatta bu durum biraz artı bile getirebilir. malum kürtler sahil kenarında esnaf kısmını esir almış durumda. nazillide böyle bir sorun da yoktur.

peygamberle dalga geçen şerefsiz

en doğal haklarından ifade özgürlüğüne saygı duyulmasını beklemesinde sakınca yoktur. komikse de gülünür.

mesela ekşide mekkenin en büyük gavatı diye başlık vardı. tebessüm ettirmişti.

hz hatice

babasını sarhoş edip, daha sonra da ele güne rezil olmayalım babacım seni sözünden dönen biri olarak bilmesinler diyerekten babasına muhammedle evlenmesini kabul ettirdiği rivayet edilir. çok emin olmamakla beraber ebu davud diyordu diye hatırlamaktayım.

denize muhammed mi düşse kurtarırsın afgan mı

hangi dönemde olduğumuza bağlı. ben peygamberim demeden önceyse afganı, ben peygamberim dedikten sonraysa muhammedi. tam ben peygamberim dediği ansa...işte o zaman düşündürücü olur.

ordu demokrasinin en buyuk teminatidir

demokrasinin doğruluğuna kadar gidebilecek bir fikir.

olması gerekendir. demokrasi her zaman doğru değildir.

demokrasi insanların demokrasiye inanmadığı yerde bile kurumların demokrasiyi ayakta tutabilmesidir. yani halk demokrasi istemiyorsa paradoksundan ancak böyle çıkılabilir. dolayısıyla demokrasinin üstünde demokrasiyi koruyan kişisel amaç gütmeyen bir kurum olmalıdır. türkiyede de tsk'dir bu. yapabiliyor yapamıyor doğru yapıyor veya yanlış yapıyor ayrı bir konudur. ama bu kuruluşu karşılayan kuruluş türkiye için tskdir çünkü yönetim süresi yine darbeyi yapan kuruluşun insafına bırakılmıştır. ancak bu kuruluşun içine kişisel çıkarlar girmesinden mütevellit artık bu kuruluş görevini yapamamaktadır. zaten 2021 yılında çok da ihtiyaç yoktur ancak yine de böyle olmasa iyiydir.

milliyetçi hareket partisi

son yapılan mülteci karşıtlığı anketinde hdp bile bundan daha önde çıkmış. çok ilginç gerçekten. nasıl ülkücü bunlar amk.

liberal sol

kendisiyle durmadan çelişen, ne yaptığının farkında olmayan insanların ideolojisidir. günümüzde bir hayli yaygındır.

oksimorondur. liberal sol diye bir şey olabilir mi? sol devlet elidir, baskınlıktır. ama liberallik özgürlüktür.

hem vegandır hem solcudur mesela. sosyalizm gelse vegan diş macunu kullanamayacağını düşünmez, düşünemez.

olimpiyatlarda xy'lerin xx'lerin kategorisinde yarışmasını destekler mesela. ama yıllarca çalışmış didinmiş kadıncağızın hakkını yemeninin feministlikle bağdaşmayacağını düşünmez, düşünemez.

islamiyet'i destekler, özellikle amerikalılarda çok var bu malum azınlık orada müslümanlar. ama aynı anda feminist vegan lgbt destekçisi falandır. islamiyetin laikliği kabul etmeyeceğini düşünmez, düşünemez.

liberallik için bir lekedir. liberalizmin moderni, solu, otu boku olmaz. liberalizm tek ve birdir. (bkz: allah tektir)klasik liberalizmdir. klasik liberal olmayan adam da liberal falan değildir.

klasik liberaller bu dünyanın en asil insanlarıdır. (bkz: en asil duyguların insanı)