bugün

entry'ler (108)

sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler

yazı yazmak.

sevgili bulunca mutlu olacağına inanmak

bireyin hissedilen duygu yoğunluğu nedeniyle anlık olarak olmaması gereken bir düşünceye kapılması. öyle bir olay yok. eninde sonunda mutsuz olacaktır

leyla ile mecnun

öyle bir aşk bir daha yaşanmamış ve başlatmış oldukları sevme geleneği onların aşıkının bitmesiyle sona ermiş insan türüdür.

yalnız olma korkusu

kimsesiz kalma düsüncesidir.. bu düşünce yayıldıysa içinizde ya da yanınızda kimse yoktur. yalnız kalmamak için uyurken ayıcığınızla uyursunuz. gece gözünüzü actgnızda o oyuncak parcasının yanınızda olması bile içinize güven ya da huzur yayılmasına neden olabilir. yalnızlık Allah'a mahsustur diye kimsenin katılmadığını düşündüğüm bi söz var. bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız ?

ben bu yazıyı sana yazdım

gece oldu karardı sokaklar , sokak lambaları yandı. uzaktan bir araba geliyordu , ışıkları gözüme vuruyor pek bişey göremiyordum sapsarı ışıktan başka... kenara çekilip önüme bakarak yürüdüm. o gün de seninle karşılaşmadım sevgilim , o gün de sensiz gittim soğuk evime...

bir gün daha sevgilisiz bitti

sevgilisi olduğu halde yalnız hisseden insandan daha iyi bi durum.

ben bu yazıyı kendime yazdım

yalnızlık herşeyin sonudur.

sokak çocuklarını zevk olsun diye dövmek

çocukları yere yan yana ağız üstü yatırıp, ellerini uzatıp parmaklarının üzerinden motosikletle geçen cani türleridir.

kocam bana yakışmıyor

kanımca kadının kör olduğu durum.

yaz akşamları duvar üzerinde oturan gençler

kücük ve temiz mahallelerde görülüp çekirdek kola faslı bittikten sonra mahalle sokaklarında tur atan ardından tekrar çekirdek çitme mekanına geri dönen genelde 18 yas ve altı türkiye genci tipidir.

öz babalarından hamile kalan kızlar

isteyerek yaparlar mı bilmiyorum ama, istemeden bu cinsel istismara maruz kalan kız çocukları topluluğudur. başta anneler olmak üzere bu istismara bir an önce karşı çıkmaları gerektiğini düşünüyorum.

tuvalette facebook u çökerten insan

büyük ihtimal sadece tuvalette çökertmemiştir. O.o.

cami tuvaletinde sevişen insan

tuvaletten çıkarken çarpıldı mı çarpılmadı mı diye merak uyandıran insandır.

tuvalete beş artı bir bağlayan insan

müzik ritimlerine uyarak ahenk içinde ihtiyaçlarını gideren insandır.

intihar etmek istemenin en büyük nedeni

sevdiğin kişinin öldüğünü ögrendiğin ve yerine kimseyi koyamayacagını bildiğin an gelen kuvvetli istektir. kişiye o an verilen kücük bi cesaret herseye sebep olabilir.

manken gibi kız arkadaşı olan insan

kesinlikle kıymet bilmeyen insandır. ilk baslarda kapısında yattıgı kızı elde ettikten sonra su düsünceye kapılır: 'bana böyle bi kız bakıyosa harbiden mükemmelim.' böylelikle kişi 'göt kalkması' olarak nitelendirilen olayın içine kendini itiverir. ve bi gün bi bakmıstır ne o kız kalmıs elinde, ne kalkmıs götü...

eski sevgiliyi düşünerek sevişmek

hala eski sevgiliyi sevmenin göstergesi olabilir.hele de eski sevgiliyi unutma cabası içinde yapılıyorsa bu gercekten can acıtabilir.

öpüşürken görüp ters ters bakan teyze

biraz sonra izlemek için ya komsusunu alıp gelecek, ya da kıskanclıgından polisi arayacak olan teyzedir.

tek taş yüzük istemeyen kadın

mutluluk isteyen kadındır. eger her şey iyi olacaksa küçük bi tasın pek de önemi yoktur.

yabancı isimlerin türkçe karşılıkları

longing=özlem.