bugün

entry'ler (34)

bir erkeğe en çok yakışan şey

gömlek *

dehlizde giden adam

hakan savaş hocamızın felsefi eleştiri ve sanat dersinin ikinci vizesi için okumamızı ve elden geldiğince eleştirmemizi istediği, saat 02.13 itibariyle dehlizde giden adamın dehlizlerinde daha daha boğulduğumuz güzel masal. neden 6.saatin masalı'dır? neden adamın saati sürekli 12'dir? gerçek ışık nedir? nerden gelir?... gibi sorular sürer gider...

yılmaz büyükerşen

daha önce eskişehir'e hiç gitmeyen birine bile televizyonda gördüğü bu şehri sihirli gibi algılamasına, üniversite tercihinin anadolu üniversitesi olmasına en büyük katkıyı yapan insan. eskişehir'de yaşadığınız sürece keyifli bir fanustaymışsınız gibi hissediyor, bisiklet kullanırken ve yayayken şehir sizinmiş gibi görüyor, her hafta konserlere, gösterilere çok cüzi ücretler karşılığında gidiyorsanız tüm bunlarda ve dahasında onun izi olduğu içindir.

recep tayyip erdogan da bir insan

keşke insan olmasa o zaman kesinlikle daha az zararlı olurdu dedirten cümle.

aniden insanin icine gelen sosyallesme istegi

finalleri biten üniversite öğrencisinin, sevgilisinden yeni ayrılan gençlerin, birkaç kişiyle sohbet edip anlatılanlardan bihaber olduğunu anlayan kişinin bir anda silkelenmesi ve 2-3 dakika düşünmesi sonucu oluşan durum.

6 kasım 2009 google edi büdü logosu

Sabah sabah görünce karşı konamaz gülümsemeyi yaşatan logo. aynı zamanda"vay be, 40 yıldır mı varmış susam sokağı?" diye şaşırtan logodur. birden çocukluğa dönülür ve o güzel günler akla gelir."demek bunlar bana 4,5 yaşında okumayı öğretti. okula başladığımda matematiği söküyorsam bu kuklalar sayesindeydi." diye sevindiren,hüzünlendiren başarılı çalışma * keşke şimdi de gösterilse, yine izlerdim. hep izlerdim...

hakan savaş

Anadolu Üniversitesi iletişim Bilimleri Fakültesi'nde STV bölümünde hocadır. Girdiği dersler, dolu dolu geçen saatler sonunda hep erken bitmiş hissi uyandırır. Sınıftan çıkmak istemezsiniz, ayaklarınız geri geri gider. bir de Felsefi Eleştiri ve Sanat dersi vardır ki tadından yenmez. Bir ders boyunca hiç bilmediğiniz filozofları öğrenebilir, farklı şairlerin şiir denizlerine dalabilir, doğru bildiğiniz şeylerin yanlışlığını tatlılıkla kabullenebilirsiniz. Ders kaçırmadığınız dönem sonlarındaki notlara göz atınca, birbirinden farklı 10-15 kitaptan oluşan okunacaklar listesi oluşturmanız da öğrendiklerinizin tuzu biberi olur. Ayrıca Sinema ve Varolusculuk adlı bir kitabı da vardır. Sevilir * Kısacası iyi insan, iyi hoca, iyi aydındır. Sanatı dilinden dinleme fırsatı olanların öğrencilik bitmeden bu şanstan istifade etmeleri gerektiğini öğrencileri dilden dile yayar işte *

amaan bilemedim

tam olarak ben oluyorum. ayrıca kendisi, "benim hakkımda sözlüğe birşey yazılmış mıdır?" sorusunu ancak şu an sorabilmiş altıncı nesil. ne dendiyse doğrudur *

pringles

şimdi mtv ödül törenine katılmak üzere berlin'de olan ve gitmeden önceki görüşümde sözlükte kafa tatili'ne tıklayan yazar. birileri fotoğrafımı çekerken gülmekten bi karış ağızla ve kısık gözlerle poz vermemi sağlayan, ummadığımda sevindiren, dert dinleyen, derdini dinleten, ne diyecekse çekinmeden söyleyen, mert kişi. güzeldir yanında olmak.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

elektrik faturası, kumanda, çok zorda kalındığında cips bile kullanıldığı olmuştur. evet.

ajdar ın eurovizyonda birinci olması

Emre Aydın'ın eurovisionda birinci olması kadar zor bir durumdur.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

"içimden şehirler geçiyor, her durakta duruyor inmiyorsun"

üniversitede okuyup yere çöp atmak

insan her yerde insan. pardon. hayvan her yerde hayvan.

üniversitenin insana kattıkları

yemek ayırma lüksünün gerçekten lüks olduğunu anlamayı, olgunlaşmayı, insanlardaki arkadan vurma duygusunun nerelere varabileceğini, aile kıymeti bilmeyi, kendine dönüp bazen karşıdan bazen uzaktan bakabilmeyi, önyargılardan uzaklaşmayı, gerçek arkadaş kavramını taşıyanların 3'ten fazla olmayacağını, sorumluluk almanın ne olduğunu, dolu dolu umudu, aynı zamanda yoğun olumsuzluğu barındıran birçok duyguyu kattı şimdiye kadar.

yirmilik gençlerin ebeveynlerini taklit etmesi

karakterleri yoktur, bu saatten sonra olamaz da. fark edilince artık birşey umulmaması gereken insanlar.

annelerin sakladığı bayram şekerleri

bulunduğunda bazen, yaz aylarında ceketleri kolaçan edince bulunan unutulmuş para gibi sevindiren şeydir.

hastasına sigara ikram eden doktor

"ooh dostlar başına" dedirten, insan halinden anlayan beyaz önlüklü.

continental kahvaltı

facebook'tan ilgili bir mesaj gelince "allah allah neymiş ki bu continental kahvaltı" diye netten aramaya başladığım kavram. aydınlandım çok şükür. 17 ekim 09 cumartesi günü eskişehir varuna cafe'de indirimli sunulacakmış bu kahvaltı.

sevgilinin kısa mesajla uyandırmaya çalışması

kontörü yoksa bile bunun bir ödemeli araması vs vardır. hadi o da olmazsa aynı mesajı ard arda 10-15 defa göndermek de farklı bir yöntemdir. ama birkaç dakika arayla 2 mesaj yollayıp bu işi çözmek, sorumluluğu üstünden atmaktan başka işe yaramaz. görev sahibi mesajları yollayıp ya uykusuna ya meşguliyetlerine döner. uyanamayan sevgili ise öğle saatlerinde kızınca anlamsız bir tepkiyle karşılaşır. kalkamadığı için suçlu olur elbette.

kahve ve sigara

malum yasağın ardından artık kış akşamları cafelerde vs. olamayacak keyifli kombinasyon. ayrıca jim jarmush'un mutlaka izlenmesi gereken filmidir (bkz: coffee and cigarettes)