bugün

sevdiği entry'ler

caner taslaman

fizik felsefesinden haberi olmayan kişiler tarafından bilime burnunu sokmasıyla eleştirilen felsefeci. Sanıyorlar ki bilimin felsefi yorumlamasını yapmak bilim adamlarının işidir. Yok öyle bir şey. Hatta bu işi bilim adamlarına bırakmak bilime ihanettir.

Bilim adamları kötü felsefecidir. bilimin bize sunduğu verileri yorumlamak felsefecilerin işidir. Hawking'in büyük tasarım isimli kitabı bile felsefi mantık hatalarıyla doludur.
Bilim adamlarına bilimde güveniniz. Fakat elde ettiği bilimsel verilerin tanrının yokluğunu veya varlığını kanıtladığını söylerse orda durunuz. Çünkü o kişi bilimden felsefeye geçmiştir.

caner taslaman

en büyük başarısı uludağ sözlükte yazmak olan beden yaşı 15 akıl yaşı 0.5 olan çocuklarca saçma sapan eleştirilir.

efendim her dönemde dini yorum uyduran böyle tipler çıkarmış. * lan adamın söyledikleri yeni bir şey değil ki! bu adam gibi düşünen ve yazan binlerce din alimi gelmiş geçmiş dünyadan. aç oku yakala neden böyle boş boş sallıyorsun? de ki salah el muhammed bekr ile hemen hemen aynı şeyleri söyleyen hatta ondan intihal yapan biri de... ne bileyim işte ben ateistim müslüman olan adama laf koymak istiyorum de laf koy ama düzgün koy be... hani kimse "ne diyo la bu gerizekalı" demesin arkandan. adam bir şeyler biliyor desin. ne bileyim abdülkadir el bağdadi de bu tarz şeyler söyledi de... bence saçma de ama böyle boş boş gelme. yazıktır yavrum tokatlarlar.

1 türk eşittir 1 kürt

--spoiler--

"ey insanlar! doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. muhakkak ki allah yanında en değerli olanınız, o’ndan en çok korkanınızdır. şüphesiz allah bilendir, her şeyden haberdardır."
meali; diyanet vakfı

"ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. şüphesiz, allah katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. şüphesiz allah, bilendir, haber alandır."
meali; ali bulaç

"ey insanlar! doğrusu biz sizleri bir erkekle bir dişiden yarattık. sizi milletler ve kabileler haline koyduk ki birbirinizi kolayca tanıyasınız. şüphesiz, allah katında en değerliniz, o’na karşı gelmekten en çok sakınanızdır. allah bilendir, haberdardır."
meali; diyanet işleri

--spoiler--

onları bulduğunuz yerde öldürün ayeti

işid gibi amerika ve avrupa destekli bir örgütün ayeti kendi kafasına göre yorumlaması ayetin ne dediği gerçeğini değiştirmez delikanlı. sen yazılanı yanlış anlıyorsan bu yazının değil senin yanlışındır azcık mantık bir kuple yeterli olur

kuran da cinsiyetin belirlenmesi

https://www.youtube.com/watch?v=NPvg8oPQwms bu kitap kesinlikle tanrı kelamı.