bugün

entry'ler (54)

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

en son yürekler ölür-canan tan.

sıkışınca be hey dürzü şiirini okuyan kemalist

konuşması gerken yerde konuşan şiir okuması gerken yerde şiir okuyan kemalisttir.kemalistin sıkışma gibi bir sorunu olmaz her şeye verilecek cevabı vardır ister şiir ister konuşma olsun önemli bir kemalist içn önemli olan gerketiği yerde gerektiği kadar konuşmaktır.

günah diye domuz eti yemeyen tip

saygı duyulması gereken kişidir.

21 yüzyılda kar yüzünden ulaşılamayan köy olması

ne demebilir ki!21.yy'ın türkiyesinde hala olan iç karartıcı manzaradır.

bazen metal bazen ise ahşap müzik dinlerim

komik olmaya çalışan anacak yaptığı espiriye kendi dışında kimsenin gülmediği abuk karakter.

yüce başbakanımıza tayyip diye hitap eden tip

Aaaa adı tayip değilmiydi buncaaa yıl bizi kandırmışlar o zman diyen vatandaş .adı tayip olan birine halil ibrahim falan mı denmesi gerekir bilemedim şimdi?

sigara içen kız

kendini çok matah bir şey yapıyormuş sanan ancak dışarıdan bakıldığında pek hoş izlenimler uyandırmayan kız figürüdür.

sevgiliden ayrılıp bir sahil kasabasına taşınmak

huzur bulmak için yapılabilcek en mantıklı eylemdir.herkesin biraz kafa dinlemeye ihtiyacı vardır.

ayrılmak istenilen kişinin buna hevesli olması

ayrılmak isteyen kişiyi şok eden hiçde düşndüğü gibi olamayan bir durumdur.geçmiş olsun.

ilkokulda masa ortusunu eve goturup yikamak

bütün annelerin korkulu rüyası okadr örtü yıkanamalı ve ütülenmeli ancak her annenin en azından 3 kez yaptığı bir işlemdir.

eski sevgiliye küfretmek

bunu yapan kişinin karakterinde bozukluk olduğunu gösteren durumdur.sonuçta siz o kişi sevmişsinz ve onunla vakit geçirmişsinzdir onun hakkında sözyleyeceğinz kötü sözler siz yüceltmez aksine kçültür.

kopya çekemeyen öğrenci

kopya çekmeyen öğrenci yoktur.

peygamberlerin hep yahudi olması

peygamberler hep bozulan toplumlara gönderilmiştir buda toplumsal yapılarının ne kadar çok bozulduğunu gösterir seçilmiş ırk olduklarını göstermez yani.

türk büyükelçisini sınır dışı ederiz

söylemek kolaydır ama uygulamak yürek ister dedirten kendini bilmez daha neresi kendi toprağı bilinmeyen bir ülkenin bakanı olan kişinin demiş olduğu laf kalabalığı.hitleri şimdi anlıyorum çok kızıyordum ona ama şimdi daha iyi anlıyorum onu kendisi de demiş zaten öyle bir gün gelecek ki bana neden hepsini öldürmediğimi sorcaksınz diye.

ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler

fransa halkının ekmeği bulup pastayı kendi elleriyle yedirdikleri kraliçe'nin sözü.

disko kralı

her seferinde bu gece uyumycam sonuna kadar izliycem dediğim ancak bir türlü sonunu getiremediğim program.

eski sevgiliyi rüyada görmek

uyandıktan sonra iki gün boyunca etkisinden kurtullunmyan her görülen insana anlatılan durumdur.

teröristlere müsamaha göstermeyene faşist denmesi

bu gibi ideolojik terimlerin anlamını bilmeyen sırf etraftan duyduğu ve ilginç geldiği için söyleyen kişidir.biz bu durumlarda kısaca öğren de gel diyoruz.

kurallar çiğnenmek içindir

kişinin bir kuralı çiğnedğinde kendini tatmin etmek istediğinden vermiş olduğu ancak komik olduğu durumda söylenen sözdür.

bu seferki başka

yeni bir ilişkiye başlayan kişileirin kendini kandırma yöntemidir.kişi bir türlü bunun diğerlieri gibi olacağını kabul etmez ve etrafındakilerede inanmaları içn''bu sfer ki başka kanka'' der.