bugün

sevdiği entry'ler

mükemmel erkek

kişiden kişiye değişebilecek bir tanım oluşturur zihinde. ne kadar farklı kişilik varsa, o kadar farklı zevk ve imge eşlik eder. bu yüzdendir ki, kişiler sevgiden bahsederken hep öznel ölçütler kullanır. birinin sizi sevmediğini düşünüyorsanız, bunu dikkatli bir şekilde incelediğinizde aslında beklediğiniz tepkinin, sizin sevginizi gösterme şeklinizle örtüştüğünü fark edersiniz. oysa, herkesin sevgisini gösterme şekli farklıdır. bazı insanlar ufak bir tebessüm ve sıcak bir sözle yapabilirken, bazı insanlar da hiç dile getirmeden sevebilir. bir ölçüt oluşturmak şart ise, mükemmel erkeğin ana özelliklerinden biri kesinlikle saygı olmalıdır. saygı, beraberinde getirdiği tüm duygulara anlam katar. sonrasında sevgi, sadakat gibi duygular buna eşlik edecektir.

kadın yarım yaratılmış erkektir

Bakın. Doğada herhangi bir uyaranla karşılaşmayan her canlı dişi doğar. Cinsiyet belirleyici faktör oluşursa yavru erkek olur. Olmazsa dişidir. Yani anomali durumu erkekliktir.

Aslında kadınlık orijinal olan. Erkek kötü taklidi. Evet.

canan kaftancıoğlu

Atatürk'ün partisinin istanbul il başkanı olup Atatürk demekten imtina eden bir soysuz.

Chp'nin temizlemesi gereken bağırsaklarındaki en büyük dışkı bunun gibiler.

Size bu yüzden asla oy verilmez çünkü siz en büyük vatan hainlerini bağrınıza basıyorsunuz.

acemi asker komutan diyalogları

+: komutan.
-: arkadaş

+ sen 2. bölükte misin?
- evet hocam.
+ bırak hocamı filan, aşkım de bana.

gecenin beyiti

Bî-baht olanın bâğına bir katresi düşmez
Bârân yerine dürr ü güher yağsa semâdan

Talihsiz olanın bahçesine bir damlası düşmez,
Yağmur yerine inci ve mücevher yağsa gökten.

tunç soyer in troll hesapla kendini övmesi

Bir izmirli olarak şu güzel kent kimlere kaldı diyorum sâdece.

Belediyeyi hdplilerle doldurmaktan başka icraati olmadığı gibi, kendisi salağın teki ayrıca.

inanır mısınız 1 yıldan fazla süre oldu ve daha izmir'e tek çivi çakmadı.

Ama benim hemşehrilerim değişmez. Chp öcalan'ı aday gösterse ona da oy verirler.

Not : akpli değilim.

yahya kemal beyatlı

Hedonist kişilik yapısına sahip yetenekli şairimiz. cemal süreya'ya göre erotizmi şiirlerine yansıtan ilk şairlerimizdendir.

--spoiler--
Aldanmak: O biraz ten , biraz saçtır...
--spoiler--

doggy de beli bükülemeyen türk kızı

bükemediğin (b)eli öpeceksin.

piyango buyuk ikramiyesini haram diye almamak

o piyango biletini aldığı an günaha girmiştir o zaten, önemli olan niyet.
şimdi yapacak tek şey ikramiyeyi alıp ihtiyacı olan birine vermek. sevgili imam hatipli din kardeşim bu yazıyı okuyorsan beni ara telefon nom: 0 5** *** ** **

güneşi zaptedeceğiz güneşin zaptı yakın

sosyalizmin ütopyalarla dolu olduğunu gösteren şarkılardan biri daha. bir diğeri için (bkz: haramilerin saltanatını yıkacağız)ve (bkz: güzel günler göreceğiz çocuklar).

kendi kendinin patronu olmak

çok önemli bir kafa rahatlığı önşartı. sadece bizim gibi, normal, insanlar için de değil üstelik.

bugün baktığımızda kendi işinin patronu olmayan peter parker'ın, medya baronu skandal simsarı pisbıyık patronunun kapısında bir avans için aç sefil yattığını, yahut koca clark kent'in metropolis'teki magazin malzemesi jetset davetlerine haber yapmaya git diyebilen patronuna verecek cevabının olmaması da bunu göstermiyor mu? ister örümcek adam ol ister süper adam, gıdım gıdım kenara ayırıp kendi kendinin patronu olmazsan galaksiyi tokatlasan ne fayda, ağız kokusu çekersin.

oysa bruce wayne öyle mi? yarasa adam, kah enerji alanındaki, kah savunma sanayii sektöründeki wayne yatırımlarını koruyarak kendi kendinin patronu olmuş, kahramanlık esnasında doğalgaz faturasını düşünmeden uçup kaçabilmekte. yine demir adam da yahudi gibi zengin bir kardeşimiz oluşuyla kafası rahat kahramanlardan.
bakın ne kadar da mühimmiş.

zorba

görsel
Zorba budur.

Kéşke siz de dinleyebilseniz plaktan gelen sesi.

zorba

dinleyelim o zaman:

http://www.youtube.com/watch?v=Na_OqnMjeNQ

zorba

anthony quinn'in alexis zorba ve alan bates'in de basil adlı başrol karakterlerini canlandırdıkları, Mihalis Kakogiannis tarafından yönetilen 3 oscarlı film. yaşam sevgisini en harika şekilde konu almış filmdir. *

neden kadın düşünür yok

Krotonlu Theano, iskenderiyeli Hypatia,Sienalı Katharina,Marguerite Porete daha çok sayarım, lakin başlığın kalitesi çok düşük yazmaya tenezzül etmiyorum.

yıldız tilbe bu şarkıları kime yazdı

Kış güneşini her dinlediğimde bana yazmış gibi geliyor.