bugün

ilker Başbuğ'un "Mustafa Kemal"i. Bir tarih kitabı sayılmaz (biyografik özellikler taşıyor) ama bir tarih kitabı edasıyla okunası, merak edildiğinde açılıp bakılabilir bilgiler barındıran güzel bir eser. Bir komutanın kaleminden bu denli güzel bir eser okunmaya değer.
ADAM
KADIN
YILMAZ ÖZDiL
Ejderha dövmeli kız. Bu kitaba baslamam çok enteresan geldi bana . Bir arkadaşım ( kendisi kitap okumaz pek) bana önerdi ve aynen şöyle dedi:
-kanka hayatımda okuduğum ve tek oturuşta bitirdiği nadir(nadir?)kitaplardandır.(kitaplar) bende eğer bu adam tek oturuşta bitirdiyse bayağı iyidir. Dedim. Ha kitap iyi ama ben tek oturuşda bitiremedim
Karamazov kardeşler. (Dostoyevski)
Mai ve siyah - Halid Ziya Uşaklıgil.
teknik çağında dua etmeyi öğrenmek.
görsel

insanlar roman falan okuyormuş Allam keyfe gel.
schopenhauer/ hayatın anlamı

düşünmeyi, sorgulamayı, arayışı seven insanlar için müthiş bir felsefi eser.
Otomatik Portakal.
hush hush serisi sessizlik.
Hem okuyorum hem ağlıyorum.
(bkz: bir idam mahkumunun son günü)
görsel
Uğur Mumcu-sakıncalı piyade.
görsel
durun daha başlamadım. rick'e küfür ediyorum biraz. amk bu adam yüzün'den cidden gece rüyam'da anasına sövdüğümü gördüm. nasıl uyuz kaptıysam artık.
Hakan yılmaz çebi metafizik istihbarat

Ve

Hayvanlardan tanrılara sapiens.
(bkz: hadi en marjinal kitap isimlerini yazalım)
görsel

iş bankası yayınlarına zaafım var.
Game of thrones.
Dizinin kitabını yazmışlar ben de okuyayım dedim.
görsel
Bu sene bitirmem lazım Geçen iki sene tembellik edince alttan dersler kaldı.
(bkz: kendine ait bir oda)
Ağaçkakan- Tom Robbins.
Mustafa Öztürk: Kuran'ın Mu-tezile Yorumu
eski kitap kokusu burnu var bende
görsel
Bugünkü Türkiye (1936) - Stephan Ronart

bu kitapla ilgili bir kaç söz söylemek de şart. Bu kitabın çevirisini 1937 yılında matbuat umum müdürlüğü yani bugünkü Basın yayın genel müdürlüğü yayınlıyor. Yani bu kitap bizzat devletin(atatürk Türkiyesi'nin) görüşünü de yansıtıyor diyebiliriz. Özellikle Atatürk Türkiyesi'ni anlamak isteyenlerin okumasını tavsiye ediyorum. itiraf edeyim: Sonuna kadar okumak biraz sabır gerektiriyor ama buna değiyor.

görsel
karamazov kardeşler.
ben bu kitabı sanırım seneye bitiririm ne bu ya.