bugün

başkasını sevdiğimi bildiği halde yavşamaya çabalayan bir arkadaşımdan almıştım bu mesajı gece yarısı. saat iki buçuk üç oldu git yat dedirtir.
ağla içini dök kalmasın denir. biriktirme derdin içinde patlar, geberir gidersin valla.
(bkz: bülent arınç) (bkz: fetullah gülen) (bkz: emine erdoğan) (bkz: akepeli millet vekilleri)
biraz masum, duygusal ve biraz da komik bir cümle. böyle bir şey duyulduğunda verilecek tepki konusunda çok kararsız kalınır. insana kalbinden de saplanabilir. mesela sevgili ile ciddi bir tartışma sırasında söylenmişse hemencik bir yumuşama yaşanabilir. elbette kişiye göre de değişir bu. ama bana çağrıştırdığı ilk şey babasını özleyen küçük şeker kızın yakarışıdır.
Karşıdaki kişiyi duygulandırıp istediğini yapmak için kullanılır. iticidir. Erkek kullanıyorsa daha da iticidir. Erkekler ağlamaz demiyorum, kesinlikle ağlar ancak karşısındaki kişiye kendini ezdirmemeli. Yapmamalı. Şahsen biri bunu bana istediği bir şey için derse soğurum. Yapmayın. Hiç hoş değil.

Not: özel durumlar hariç. Örneğin arkadaşı teselli ederken kullandıysa sorun yok.
vücuda pek faydalı olan eylemi gerçekleştiren kişinin sorduğu sorudur.
duygusal bir andır, ağla açılırsın denir.
güldüren cümle.
kızımız ya da oğlumuz burda 'çok üzdün beni ve ben de o kadar aciz, güçsüz bir varlığım ki hemen bunu sana söylüyorum' moduna girmiştir.
e ağla gülüm ağla rahatlarsın.
genelde olay şu şekilde gelişir:
erkek herhangi bir konuda kızın üstüne fazla gitmiştir. hatta onun kalbini kırmıştır. ters bir anına dek gelmiş de olabilir. sölediği kırıcı sözler sonunda erkek telefonu kapatır. aradan epey bir süre geçer erkek düşününce ve abazalık korkusu da başlayınca pişman olmuştur. kızı tekrar arar özür diler kız belli etmemeye çalışsada çok incinmiştir ve soğuktur. erkek bir şekilde özür dileme faslına geçer. kız bu esnada bir miktar yumuşayınca ne halde olduğunu erkeğin bilmesini istediği için bu sözü koyuverir.

dalga konusu olacak kadar klişeleşmiş bir sözdür.
şu an ağlıyorum anladım ki insanın göz pınarlarında su çokmuş.

by nihat doğan.
(bkz: su an agliyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
kendini bilmez gurursuz kişi söylemi.
madem ağlıyorsun kendine sakla, niye insanların gözüne sokuyorsun zayıflığını.
güçlü ol , olamıyorsan da öyleymişsin gibi yap...
nerden bilebilirsin ki? sen benim içimi hiç görmedin ki? ben içimdeki korda yandım. senin hiç haberin olmadı ki..
ve şuan ağlıyorum..sen..sen nerden bilebilirsin ki?
"aloğğ aşkım suusssmaaa aloğ aloğğğğ bu aşka kıyğğmaaa" repliğiyle devam edebilecek cümle.
zaman zaman nadir kişilere yaptığım itiraf.
içinde bulunulan acizliği karşındakinin gözüne gözüne sokup,
'bak ne kadar salağım' demenin bir diğer yoludur.
genelde ayrılık sonrası terkedene sarfedilen bir cümledir.
ezikliktir.
içinde bulunulan acizliği karşındakinin gözüne gözüne sokup,
'bak ne kadar salağım' demenin bir diğer yoludur.
genelde ayrılık sonrası terkedene sarfedilen bir cümledir.
ezikliktir.
yalın'ın şarkısındaki
"zamansz geldin biraz ben de tam ağlıyordum." sözlerini hatırlatan cümle.
-Şu an ağlıyorum
-Yani?
-Ağlıyorum işte
-Himmmmm tamam öleyse haftaya ayrılırız
(bkz: ağla ağla açılırsın)
telefonda mesajlaşırken veya msn'de konuşurken yazılan cümle. telefonda konuşurken sesinizden ya da yüzyüzeyken ağladığınızı farketmeyen birisiyle zaten konuşmayın. yaklaşık 1.5 sene öyle bi' cümle kurmuştum da ergenlerin kurduğundan haberim yoktu ki. meğer pek inandırıcı bir cümle değilmiş ama ben gayet samimiydim.
+su an aglıyorum biliyormusun?
-bende gülüyorum hayat ne tuhaf
+s.ktir git be
sevgiliyle kavga ettikten sonra mesajlaşırken kendini acındırmak ve ne kadar üzgün olduğunu abartmak için söylenen doğru olması %5 muhtemel cümle.
(bkz: duygu sömürsü) vıcık vıcıktır artık o ilişki.
ağladığı anda sesinde bir değişiklik olmuyorsa neresiyle ağladığı düşündürücü olan insan.
hayır ağlıyorsa ve sesinde garip titreşimler varsa ve hala bu soruyu sorabiliyorsa kafasındaki tahta sayısı düşündürücüdür.