bugün

bir fenerbahçeliyim ama tarihimizin en büyük milli başarısını baş mimarı hocamızı çok seviyorum. türkiye'de de onu sevmeyenin olduğunu pek sanmıyorum. çünkü efendi bir kişilik. aynı zamanda bana göre iyi bir hoca. hatta fatih terim'den çok daha iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum kim ne derse desin.
adamdır.

fener'in ampulünün trabzon'un güneşini yenmesi ancak türkiye'de olabilecek bir durumdu.
hiç kimseden çekmemiştir fenerden çektiği kadar.
futbol sektörü dışında öğretmenlik mesleğine de haiz olan kişi.

ama nasıl bir öğretmen olduğunu anlayamadım. konuştuklarını anlamak için dekoder lazım. karman çorman ve anlaşılmaz cümleler kuruyor.

anlattıklarına gelince; içerik olarak tamamen saldırganca konuşmalar. aralara göya yumuşatma amacıyla bir şeyler sokuşturuyor bu da hepten anlam bütünlüğünün içine ediyor. o yüzden anlaşılırlığı bir kat daha azalıyor. ard niyet yok diyor sonra hakemler etki altında kaldı diyor, kavga istemiyorum diyor 3 penaltı irdelensin diyenler 3 penaltıyı bir maçta attı diyor, rakip de emek verdi diyor "emek veren bir takım olarak, paraya karşı yetenek ve emeğin savaşını verdik. tarih bunları yazacak" diyor... nerden baksan tutarsız boş konuşan biri.

o kadar delikanlıysa, dürüstse böyle anlam bütünlüğünü bile sağlayamadan kaçamak laflar etmeyip mertçe konuşsun. paraya karşı yetenek ve emeğin savaşını verdik demek dansöz gibi kıvırarak, onlar emek vermedi para verdi demektir. kendi gibi olan başkanını da alsın gitsin.
kariyer, bilgi ve genel kültür bakımından trabzonspor'dan çok daha iyi camialara layık olan teknik adam.
sezonun değerlendirmesini yaptığı basın toplantısı:
http://www.trabzonspor.or...Detay&IND=7409#Icerik

soru: görünüşte 7-8 futbolcu gidecek. bazıları omurgayı oluşturan oyunculardan. ekonomik durum da ortada. gelecekte sizi nasıl bir zorluk bekliyor. bu kadro 3 sezonda oluştu…

şenol güneş: yabancı konusu sorun değil. biri gelir biri gider. yerlide sıkıntı var. 'selçuk ve egemen gitmezse' bir sorun yaşamayız.
öyle bir adamdır ki selçuk gittiğinde bile " şenol güneş var, nasıl olsa bir çözüm bulur" dersiniz. öyle bir adamdır ki barış özbek transfer edildiğinde bile "lan bu adam burak yılmaz'dan engin baytar'dan milli takım oyuncusu yarattı. bir bildiği vardır" dersiniz.

öyle bir adamdır işte...
allah başımızdan eksik etmesin dediğimiz teknik direktörümüz. gün itibariyle doğum günüdür, en içten dileklerimle doğumgününü kutlarım.
trabzona ve trabzonspora yaptığı katkılardan dolayı her trabzonlu gibi kendisine minnet duyuyor, başarılarının devamını diliyorum...
doğum günün kutlu olsun büyük kaptan.
türkiye nin yetiştirdiği en başarılı teknik adamlardan biri olsada, en büyük adamı olduğu kesin olan teknik direktördür. kişiliğiyle, ahlakıyla, futbol bilgisi ve babacanlığıyla türkiye nin bana göre çok üzerinde olan bir adamdır.
o ülkenin en iyi en ahlaklı sporcusudur.
iyi hoca iyi insandır. büyük hoca büyük adam değildir.
bütün futbolcular tatil beldelerinde karı kız peşinde cirit atarken, futbolcularını toplamış kampa başlamıştır. disiplinlidir. türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük teknik direktörüdür. eline kimse su dökemez. ne efendilikte ne hocalıkta.
an itibar ile yaptığı basın toplantısına sempatik ve sıcak kanlı cevaplarla devam eden trabzonspor teknikdirektörü. kendisi reistir efenim. babadır.
bundan 7 sene önce trabzonspor fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı verirken,fenerbahçenin şampiyon olması ile takımdan gönderilen/istifa eden hoca.o gün şenol hoca'nın takımdan ayrılmasına camiası müsade etmeseydi zannediyorum ki aradan geçen bu 7 yılda trabzonspor en az 2 şampiyonluk kazanmıştı.eğer gerçekten şampiyon olmak istiyorlarsa,şenol hoca sizden nefret ediyorum ne haliniz varsa görün demeyene kadar onu takımın başında tutmaları gerekir.çünkü trabzonun genetiği şenol güneş ile fazlasıyla uyuşuyor.
2010-2011 sezonu sonunda hiç şike operasyonları yokken adalet yerini bulmazsa ilahi adelet bulur diyerek fenerbahçeye tarihi ayar vermiştir.
neden büyük hoca olduğunu, neden futbol filozofu dendiğini anlamak istiyosanız sezon sonu basın toplantısını izlemenizi tavsiye ederim gün itibariyle söyledikleri daha anlaşılır olmuştur.
http://www.youtube.com/watch?v=42UFdZ0bg-w&NR=1
paraya karşı emeğin ve yeteneğin mücadelesini verdik sözü gün itibariyle tam olarak anlamını bulmuştur.
doğru paraya karşı hükümet, vekiller ve eski vekillerin devreye girmesi ile mücadele etmişlerdir.
tanım: şanlı hoca.
yatan anadolu takımları mı dedi birileri?

manisaspor'a 3-1 yenilmiştir ayrıca ligin ikinci yarısında antalyaspor'la 0-0, kayseriyle 3-3 berabere, ankaragücüyle 1-1, eskişehirspor'la golsüz berabere kalmıştır. hani şu fenerden 6 gol yiyen ankaragücü, hani korcan çelikay, sezer badur falan filan işte.

ne içiyorsunuz birader merak ediyorum. köpek bayıltandan mı?

boğazına kadar şikeye bulaşmış insanların, hakkında yorum yapması savcılıklarca yasaklanması gereken tertemiz insan.
yaşanan son olaylardan sonra sabırsızlıkla açıklama yapmasını beklediğim futbol filozofu.
işini bilmeyen çavuş olarak yine kendini avuçlayacaktır.
şerefli bir insan asil bir yüz.
(bkz: adam gibi adam)

edit: eksileseniz de bu şenol hoca nın adam gibi adam olduğu gerçeğini değiştirmez.
şu an gözaltında susma hakkını kullananlardan biri olmadığı için gurur duyduğum insan.
alnımız açık yüzümüz ak.
türkiyenin en başarılı teknik direktörlerinden biri olmakla birlikte kesinlikle en naif, en beyfendi, en karakterli ve kaliteli olanıdır.
yapılan şikeyi bildiği halde sezon sonunda efendiliğine yakışır şekilde kırmadan incitmeden açıklama yapmıştır.

--spoiler--
süperligin % 70i adildi. adalet gün gelir herkese lazım olur. adalet yerini bulmazsa ilahi adalet mutlaka yerini bulur.
paraya karşı yetenek ve emeğin mücadelesini verdik.
--spoiler--

açıklamalarıyla afedersiniz ama sessizce s.kip atmıştır birilerini...