bugün

boyu lady gaga'nınkiyle eşit olan kadın.
özelllikle teoman ile olan düetleriyle dikkat çeken eşine az rastlanan bir sesin sahibi.
son albümünden gün itibariyle ilk kez bir şarkı dinliyorum. evet "yuh lan şimdi mi" diyebilirsiniz. istiklal caddesi kadar şarkısıydı dinlediğim.

anladım ki şebnem ferah artık benim için bir iron maiden. tabii ki kaliteli müzikle alakası yok bu kıyaslamanın. yoksa iron maiden şebnem ferah'la kıyaslanamaz.
ama şöyle bir durum var. bu kadının bütün şarkıları birbirine benziyor ama güzel. farklı olduğunu anlamadan da sevebiliyorsun. ve ne zaman duysan anlıyorsun şebnem ferah şarkısı olduğunu, bence bu eğer farklı ve hoş şeylere hala ulaşılabiliyorsa güzel bir şey.

bir de özlem tekin gibi medyada görünmemesi de çok hoşumuza gidiyor...
En yakın zamanda evlenip çoluk çocuğa karışmasını dilediğim biricik ablam. Yazık hayatı akıp gidiyor. Evde kaldı kalacak.
sarkılarına ve sesıne tapılası hatun..normal değilsin şebooo.
şarkıcıyla sanatcının pek ayırt edilemediği ülkemizde işini güzel yapan rock sanatcısı. olmaması büyük eksik olurdu herhalde.
son albümü için davranılması gereken hatun. iyidir iyi.
yalnız'ın klibinde tekerlekli huzurevi tadındaki otobüslerde genç yolcu sorununa değinen sanatçı. ayrıca hem şarkı hem klip hem bizzat kendisi çok şukela görükmektedir.
22.01.2010 da ankara da konseri olan sanatcıdır.
(bkz: (şebnem ferah 2010 ankara konseri)
17 ocak'ta izmir konseri olan sanatçıdır.
dinledikçe dinleyesimin geldiği süper sesin sahibi meleğimsi insan.
sözlerinde derin anlamlar olan kadın. sığ değil hiç biri. bu kadın bana aşık olsa, uzun uzadıya yazılar yazsa, ben de o yazının içindeki derin anlamları anlamak için kassam. anladıktan sonra ben de aynı şekilde daha derin anlamlı yazılar yazsam. boy boy kitaplarım olurdu laflarda. ezeldeki dayı gibi kalınlaştırdık mı sesi. sağa sola ayar verirdim kendi yazdıklarımla. böyle hayat daha güzel olurdu lan. *
son bostancı konserinde eski adlı şarkısını söylemeden önce şöyle bir konuşma yapmış:
- bugüne gelene kadar bize bahşedilen hayatı güzelleştiren bir çok sanatçımız, önemli simalarımız olmuştur o yüzden sanata çok borçluyuz.
bunun gibi bir şeydi işte daha sonra şarkıyı söylemeye başladı. aynı zamanda arkada da slayt gösterisi olarak eski sanatçılarımızın resimleri geçti işte münir özkul,hulusi kentmen falan.. herkes geçti bir atatürk geçmedi slayt bitti herkes bir ağızdan atatürk diye bağırmaya bağışladı o bir cümle söyledi bütün salon coşmuş.
- ben size az önce bize bahsedilen hayatı güzelleştirenlerden söz ettim bahşedenlerden değil.
cinsel organının küçük ve kaygan oldugunu yıllar önce deşifre etmişti. hep öyle hatırlıyorum kendisini.
okuduğunu anlamayanların hatırlamasına ihtiyacı olmayan sanatçı.
mtv'ye verdiği son röportajında bir kez daha ne kadar zeki ve akıllı bir kadın olduğunu bizlere göstermiş, yepyeni formuyla da şirin mi şirin olmuş rocker.
kendisinin değil ama bir başka bayan şarkıcının küçük kaygan deliğini deşifre etmiş ses sanatçısı.

konumuzdan tamamen bağımsız olarak:

(bkz: ebru gündeş)
(bkz: süha yavuz-ebru gündeş aşkı)
adının geçtiği ilginç bir ilan da bulunmaktadır.
http://urun.gittigidiyor....-SATILIK_W0QQidZZ23466162
geçmişinde kötü şeyler yaşamış ancak günümüzün en başarılı kadın vokallerinden biri olan kızıl melek.

(bkz: bu aşk fazla sana)
kendi o kadar güzel olmasada sesiyle insanları etkilemeyi başarmıştır. medya polemiklerinde, magazinlerde pek fazla gözükmez. işini severek yaptığı hareketlerinden belli. zira sanatçılığı hakettiğini düşündüğüm türkiye'De sayılı ünlüler arasındadır. iyi mi iyi hoş bir hanım kızımız başarıların devamını dilerim.
lost bağımlısı bir hatundur.
canlı performansları albümlerinden daha iyi olan sanatçı.

(bkz: çözemedik efendim kendisini)
22 Ocak 2010 ankara konserinde adeta büyülemiş , başörtülüsünden rocksına her kesimden her gruptan insanı bir araya getirmiş yegane sanatçı. bir sanatcının bu kadar mütevazi olduğuna arviron kişisi ilk kez tanık olmuştur.
detone olduğu zamanlarda olmuşmudur acaba hiç?
sanmıyorum ama merak etmişimdir hep.
türkiyenin rock kraliçesidir ve öyle kalacaktır.