bugün

çok değişik bir yapısı var gibime geldi !..
serv anlaşması gibi amk.
Sayesinde Madonna kolye, hint küpe falan gibi şeyler olduğunu öğrendik çok şükür. Kemeri altın yerine gümüş istemelerine de şaşırdım…

“bir insan yarım milyon liralık altın istiyorsa, buzdolabı inoks olsun diye yazmaz..”

inoks yazmamışlar, gri yazmışlar zaten fhhfj. Bu arada Süpürge markası vs belirtilmesi lazımdı, bu kız dysondan aşağıya gitmez.
Kadını çok merak ettim açıkçası..
Meriçlik mod on

Ya abartmayın beyler.

Sözlük kızlarının yarısından fazlasını bu listenin iki katını verirsiniz evlenmek için.

Meriçlik mod off
bir an gülme geliyordu ki, evlenirken yarısından çoğunu bana da aldırdıklarını hatırladım.
Kadın ile birlikte inek mi satıyo acaba 100 bin lira başlık parası istenmiş.
sonra millet neden evlenmek istemiyor oluyor. gerçi böyle bir aileye damat gideceksiniz zaten boşverin.
sanki savaş çıkmış da damattan erzak toplaması istenmiş gibi. ne abartmışlar. her şeyi damat karşılamak zorunda değil ki. millet sırf bu yüzden evlenmek istemiyor. abuk subuk gelenekler milletin belini büküyor.

bekarlığın gözünü seveyim.
Demekki oturma odası, beyaz eşya, yatak, battaniye olmadan aile yaşamı süren aileler var Şanlıurfa'da. Bir insan bunları niye ister?
Kız tarafının bunları istemesini makul gördüm.

Altın takılarda geline kalacak. Amerikada ve Avrupa'da 3-5 bin dolarlık pırlanta yüzük hediye etmeden kimse evlenme teklifi yapmaz. Batıda böyle bir adet var. Demekki gelinin istediği altın takıları adettendir diyerek maruz görebiliriz.

Gelelim 100000tl başlık parasına. 3bin dolar yapıyor. Bugün 3 bin dolara notebook var. Düşününki kayınpederinize jest olarak notebook hediye ettiniz. Bunlar aile içinde normal olan şeyler.

Ama hangi adam kızına 3 bin dolar fiyat biçer AMK.
Demekki şişman, kıllı, çirkin kızı var. iş gören öküz niyetine devrediyor. Ayda 300 dolarlık iş gören öküzün devir parası.
Ne kadar güzel yazısı varmış yazanın.
kadını boşverip ev araba alması muhtemel damat adayıdır. gelini merak etmedi değilim taleplere bakarak.
Heterolarin evlilik anlayışı....

Trajikomikler...

Swh ..
Arap kültüründe kız çocukları satmak normal karşılanır.