bugün

6 dakika 51 saniyelik konuşmasından saedce şu parkta türbanlılar öpüştü kısmını çıkartıp onla ilgili yorum yapan insanlar görüyorum. yaklaşık 7 dakikalık konuşmasında taş çatlasa 30 saniye'de anlattı bu öpüşme meselesini e geriye kalan 6 dakika 21 saniye'de ne konuştu diye anlamaya çalıştınız mı? yoksa buna kafanız basmıyor mu? iyi konuşmuştur metnin genelinde. haklıdır da.

evet üniversitenin kapısından sırf türbanlı diye içeri alınmayan öğrencileri kendi gözümle de gördüm. yanlıştı. fakat bunun üstünden siyaset yapmaya değer mi bilemiyorum. bu bir gerçek. fakat şu haberlere çıkmayan bir gerçekte var. küçük ve muhafazakar şekilde özgürlüğü kısıtlanmış bir kız gerçeği var. saat 10'dan sonra eve gelmenin adına orospuluk deniliyor. kız çocuğu o saatte eve gelmez. bunu ailesi de değil mahallesinde ki insanlar söylüyor. türban ne kadar yanlışsa bu da o kadar yanlıştır. elinizi vicdanınıza koyun bakalım bi. hak verecek misiniz sözlerime.

edit: madem her şey özgürlük. nedendir bu kısıtlamalar?
Konuşması Akp'lileri ciddi anlamda delirtmiş olmalı. Boyle zekice darbeler gerekiyor muhalefete, böyle darbeler ancak akp'lilerin emellerini elinde patlatır.
kendisine VATAN gazetesinden Mutlu Tömbekçi isimli yazar çok güzel bir cevap yazısı yazmış. Konuşma metnine bakarsanız aslında Şafak Pavey saçmalamış diyor..

harika bir yazı eşşeklik etme oku..

(bkz: http://haber.gazetevatan....na-dair/580272/4/yazarlar)
Basortusunun bir kadini otomatikmen ahlakli,dindar ilan etmeyecegini parklarda opusen basortululeri ornek gostererek hatirlattigi icin elestrilen kisidir. Yok kemalist refleksmis de, yok ataturk un arkasina saklanmakmis da... Tartisma ortaminda bir tanesi cikip da soylenilen argumanlara karsi bir arguman uretmemis, herkes agzina sakiz yaptigi bel alti laflari siralayip durmustur. Konusmasinda asiriya kacan, fazla "romantik" bolumler bence olsa da ana hatlariyla gayet de guzel dusunulmus argumanlardir.
Varolsun. Cok buyuk insan cok.

Ps: mutlu tombekici once kendi ismini kullansin yazarlik yaparken de sonra birilerine laf yetistirsin. Karton gazetecilikle olmuyor bu isler.
haklı veya haksız. eğer bugün çiçekli türbanıyla ve daracık pantolonuyla öpüşen kızlar diye itham edebiliyorsa sizi, ve bunu söylemekte çok haklı, suçlusu sizsiniz. sözlükte yazmaktan bıktım dışarıda söylemekten.

deve hörgüçleri. örtülü çıplaklar. sizi lanetlemekten kaçınmıyorum.

dinimi kirletiyorsunuz ve lekeliyorsunuz. sizin yüzünüzden iman edecek insanlar da soğuyor.

hakkımı helal etmiyorum.
halinden, tavrından ve konuşmalarından açıkça anlaşılıyor ki kendisini ve kendisine benzeyen birzamanlar ülkenin yargı, akademi, tsk gibi en önemli kurumlarını parsellemiş olan ancak ülkeye en ufak hayrı geçmeyen ve yerlerini kaybettikten sonra mağduru oynamaya başlayan elitist zümreyi ülkenin geri kalanından üstün görüyor. yahudilerin diğer insanların kendilerine hizmet etmek için dünyaya geldiği inanışından çok da farklı değil bu kadının mantalitesi. onlara göre türbanlı kadın ya hizmetçidir, ya işçidir, ya da çiftçidir. gelgör ki artık kimse şafak paveye ve onun elitist arkadaşlarına itibar etmiyor, saygı duymuyor hatta iplemiyor. o da ne yapsın atatürke sarılacak tabi. üstüne üstük engelini de siyasete alet etmekten çekinmiyor. parklarda öpüşen tayt giymiş türbanlı nın savunucusu olmak ak partinin türbanlı milletvekillerinin görevi değildir. nasıl ki ağzından allah lafzı düşmeyen her sakallı hakiki müslüman değilse her türban takan da iyi insan veya hakiki müslüman değildir. olaya öyle bakacaksak içki içip kızına tecavüz edenleri, kaşarlık yapanları da chp ye mi mal edeceğiz?
dün ki konuşması kinayeli, aslında küfredecekmiş de zor tutuyormuş gibi bir havası vardı. aslında chp' den bunu beklememek te biraz haksızlık olurdu. nitekim bence içinde birikmiş şeyleri nazikçe kusmaya çalıştı bu hanımefendi.
dili terbiyeli ve saygılı, yani olması gerektiği gibi olan kadın milletvekili. her şeyi bi kenara bırakın. meclisteki birçok milletvekili hatta kimi bakan o kadar terbiyesiz bir üslupla konusuyorlar ki insan "beni bu adam mı temsil ediyor/yönetiyor?" demeden edemiyor.

ayrıca bu kadın kadar kadın haklarına dil döken bir allah'ın kulu daha var mı orada bi söyleyin? kadınlar öldürülüyor, çocuk gelinler var, bi tarafı yaparken diğer tarafı yıkıyorsunuz iki tarafı da koruyun diyor. mantıksız nesi var bunun? ama işine gelmediği için sırf inadından itiraz edenler konuşmasını bölüp meclisi tribüne çevirenler var.

alayını tebrik ediyorum(!)

allah akıl versin,vicdan ve sağduyu versin.
sözleri anlasilan birilerine cok agir koymus, hala cikarmaya calisiyorlar
Söylediği her şeye katılıyorum akp kadın haklarını önem vermedi de peki siz ne kadar çalışma yaptınız önce rozet takıp sonra çarşaf yırtarak mı?
özgürlük denilince salt "türban" istismarını anlayanların bugünlerde fazlasıyla sinirli olduğu kişi. Peki Şafak Pavey'in laflarında kızacakları ne vardı? Bahsedilen vekillerin "vekillik" görevlerini tam anlamıyla yerine getirmemeleri mi sorun? Yoksa kadın hakları, çocuk hakları konusunda duyarsız oluşları mı? Daha önce de demiştim "kimliğe göre dinlemek" bu ülkenin geleneği haline getiriliyor. Ama şafak pavey olduğunu bilmeden dinleseler muhtemelen "helal olsun" diyecekler. "Kitlesel bir bunama" durumu var Türkiye'de, bu bunama da can dündar'ın "ergenekon" belgeselinde zikrettiği "unutma virüsü" kavramının ta kendisidir. Partiler üzerinden değil de umarım fikirler üzerinden tartışabileceğimiz günler gelir.

Gazeteci olduğu iddia edilen biri(!) şafak pavey'in ayaklarını kaybettiği durum için son derece belden aşağı ve alçakça bir üslup kullanarak bir şeyler yazdı. şimdi, bu mu karşı olmak? Platon'un zamanında siyasetçilerin felsefeci olması gerektiği hususundaki fikrine katılmamak elde değil. Ondan da vazgeçtim "insan" olmak kâfi...
başörtülü vekillerden birinin tamı tamına aynı olmamakla beraber " hacca gittikten ve kapandıktan sonra kendimi temizlenmiş gibi gibi hissediyorum" sözlerini çarpıtarak ve içindeki fesatlığı dışa vurarak o sözleri " açılarak bir daha kirlenmiyeceğim" diye lanse etmiş ve bolca alkış almış kişi.
yılmaz özdil ve emin çölajanı okuyarak entelektüel birikim sahibi olmuş ulusalcı seküler chp lilerimize yaptığı konuşma çok süper gelmiş. normal tabi, ufkunuz o kadar çünkü.
bu haftaki konuşması ile akp'ye gömçürmüş olan chp'li milletvekili.
her konuşması sayfalarca övülmüş. bana yazacak kelime bırakmamış arkadaşlar.

o değil de sinirlenmiyor bu hanım.

sözünü kesiyorlar sinirlenmiyor, konusması esnasında laf atıyorlar sinirlenmiyor.

sadece siyasetçi değil çok iy de bir psikolog. çok sabırlı.

kendine ve iradesine hakim.

çok güzel konuşuyor ve gayet güzel türkçesi var.

allah sevenlerine bağışlasın.
cesur ve güzel bir kadın. meclisimizdeki gurur kaynaklarından biri.
mutlu tömbekçi isimli demagog ve sevilay yükselir isimli provakatör tarafından yerilmeye küçük düşürülmeye çalışılmış, tarihi bir gün diye parlatılmaya çalışılan türbanlı milletvekillerinin makyajlarına ve meclise gelişlerine karşılık güzel bir konuşmayla güne damgasını vurmuş chp milletvekilidir.

kendisinin an itibariyle takıp da yukarıdaki iki basiretsiz ve muhtemelen peşinden gelenlerin çıkartamayacağı kapak şudur: ülkede daha mühim özgürlük sorunları varken bakalım bundan sonra bu sorunlarla bu özgürlükçü başörtülü hanımlar ne kadar alakadar olacaklar? akp bundan sonra bu konuda parti olarak neler yapacak? istediğiniz kadar yayınlamayın, tartışma programlarında böyle onlarca insanı bas bas bağırtın, konuşma kişiden kişiye yayıldı, ortamlarda konuşuldu ve paylaşıldı. üstelik sevilay yükselir bir seviye daha yüksekten saçmalayarak kendisini rencide edecek çok çirkin bir iddiada bulundu, mide kaldıracak cinsten hem de. bundan sonra eminim daha dikkatli gözler kendisini takip edecektir, kanımca chp üzerinde kara propaganda yapanlara acı koymuştur.
birilerine fena koymuş olup, hazmedemeyenlerin durmadan çamur attığı kadın milletvekilidir.
insanlığından ve incinen her yerinden öptüğüm.
Sağlam gömmüştür, öyle sağlam gömmüştür ki acısı hala çıkmamıştır akp'lilerin icinden, hala saldırı ve karalamalar devam ediyor.
Chp ile ters düşen biri olarak ciddi anlamda türban şovuna malzeme olmayıp bu balonu patlattığı için bu değerli kadına ve muharrem ince'ye teşekkür ediyorum.
Nasıl koydu lafları bir bir. içinize oturduğunu biliyorum sizi çıkarcı vatan hainleri. Öyle bokunu yemiş tavuk gibi kalakaldınız o güzel insanı izlerken.
üslubuyla tam bir hanımefendi.
ülkemizin yetiştirdiği nadide hanımefendilerden biri olduğunu anladım.
ayrıca haksızlıklara maruz kalan açık kardeşlerimiz gayet güzel bir dille savunup ve rahatsızlıklarını bildirmesi kendisini daha yücelten bir hanımefendidir.

yolun açık ve aydınlık olsun.
Emine Ülker tarhan'la birlikte üslubu en hoş CHP milletvekili.