bugün

şamdak ayısıdırlar.

vurmayın lan nesildaşız biz.
bir zamanlar* sözlüğe müthiş hareket getirmiş; bir araya gelip hasbihaller etmiş güzel nesil. *
özlediğim nesildaşlar.
"özlediğim nesildaşlar" diye yazdığınızda sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif olması sebebiyle ışık hızında silindiği zamanları da görmüş, yaşamış yazarlardır.

bir de; cevabını merak ettikleri halde bulamadıkları için, kendilerine "neden hala burdayım" sorusunu birden fazla sormuşlardır.
Az sayıda kalmış kategorinin mensubu. Tükendik.
bilgi cevheri yazarlardır. daimi yazanını hiç görmedim. arada sırada güzel bilgilerini sözlükle paylaşırlarsa seviniriz. öyle ki bilgi içerikli entryler giren yazarların sayısı gittikçe azalmış durumda.
akıl nesilde değil baştadır.
girilerini ilgi ile beklememize rağmen beklentilerimize karşılık veremeyecek kadar kısıtlı zamanlarda aramızda olan kayıp nesil. sözlükteki kalite zafiyetinin başlangıç noktası da belki onların bu katılım noksanlığı olabilir.
(bkz: taze bitti efendim)
mensubu olduğum elit azınlık.
Sözlüğe on sene kadar önce yazar olmuştur.

-ben üçüncü nesil yazarım çekil şurdan ezik.
ikinci neslin elini öp o zaman.
(bkz: so what)
bir nesle ait kullanıcı..
(bkz: napak ölek mi)
Eski bir nesil.
Üçüncü nesil olmuş ama doğru cümle kuramayan yazar başlığıdır.
özlenen bir nesildir ne kadar 3. nesil varsa en azından yarısının aktif olması lazımdır ayrıca 2. nesil görmekte insanı mutlu ediyor.
Sözlükte görmenin mutluluk verdiği yazarlardır cansınız.
yaklaşık 10 sene önce sözlükte yazmaya başlayan nesil.
Doğal seleksiyon sonucu nesli tükenmek üzeredir.
geldim ben seneler sonra der. gelir-gider.
(bkz: hitman)
birinci nesile göre torundur. çömezin çömezidir.

http://kanalistanbul.uludagsozluk.com/
Bir zamanlar ben..
birinci nesil ile arasında ay farkı vardır. ne torundur ne çömez. iki nesilde 2006 yılında entari girmeye başlamıştır.
sözlüğün can damarı.