bugün

O kütüphaneye vize zamanları dışında da gidin. Üniversite sadece boş boş gezme yeri değildir.
Dürüst olun, arkadaş seçimi konusunda dikkatli olun kâfi.
(#33806458)

"Berkecanın bmwsine binmeyin"
"Berkecanın güzel sözlerine kanmayın"
"Berkecandan uzan durun" ne berkecanmış.

Bu berkecan size ne yaptı çok merak ediyorum. Berk ve berkelerden korkmaya başladım.

Lütfen biri beni aydınlatsın.
Abartmayın kısaca, geri kalanı güzelce gelir. Hayatınızın tadını çıkarın, ama sorumluluklarınızı da bilin.

Bir de dansa girin, çok zevkli oluyor.
Son zamanlarda önemli gördüğüm olaylardan biri.
"Derse girerek her şeyi öğreneceğinizi sanmayın, bölümünüzle alakalı, alakasız her şeyi okuyun, bol bol okuyun, çok çok okuyun"

kaynak : http://ulu.so/uibghr
Klasik tavsiye

Başlamayın.
sabahattin zaim üniversitesi'nde okuyanlardan tavsiye almayın. ders geçmenin basit olduğunu sanarlar, çünkü üniversitelerinde ders görmezler. eğer ülkede sayıca az güzel üniversitelerden birine giderseniz, ders çalışın sadece. karı kız işleri yalan dolan.
Kariyer yaptıktan sonra karı kız işi sizi bulacaktır zaten, bırakın bu karı kız işini.
tekrar tekrar söylüyorum, hukuk-tıp-mühendislik-öğretmenlik ya da çok iyi üniversitelerin iibf fakülteleri harici okuyacağınız tüm bölümler hayattan sadece 4 ya da 2 yıl kaybetmenize sebep olacaktır. Takribi olarak 4 yılda toplam 80.000-100.000 arası bir harcamanız olacak. yazık günah oğlum gidin limon satın vallahi. bu ülkede üniversite eğitimi diye birşey yok. anadoludaki üniversitelerin çoğu lise gibi. 4 yıllık okul bitiriyorsun işe bir başlıyorsun aa 1.500 lira. geçen kuaförün çırağına sordum 17 yaşında çocuk yaptığı işten pay usülü kazanıyormuş. abi minimum 2.000 lira geliyo dedi.
Her erkeğin evinde kalmayın. içip içip sızmayın. Aklı başında olun. Yoksa sikerler.
Beyler kızlara yapışmayın. Üniversitede kendinizi birşeyler katmaya bakın. Kitap okuyun, gezin. Kız dediğin bulunur. Sen kendini bul ve keşfet.
işi akışına bırakın.
Erasmus neymiş ne değilmiş araştırın.
Gruplaşmayın, kimseye vay kanka biz seninle süper anlaşırız demeyin, ilk günden ben sosyal biriyim diyerek yavşaklık peşine düşmeyin.
Kesinlikle kariyeriniz için çabalayın lay lay lom yapmayın hepsinin yeri zamanı var. Hedefiniz olsun.
top sakal bırakma, yakışmıyor..
saçın düz değilse uzatma, yakışmıyor..
çalgıcı değilsen, bir enstrüman-özellikle gitar- çalmak zorunda değilsin, yakışmıyor..
her şeyi biliyor değilsin, bir şey bilmediğin için oradasın, bunu unutma..
derslerine gerektiği kadar çalış, kalan zamanda eğlenmene, hayatını yaşamaya bak..
hocalarına saygılı ol, 'hoca bir şey bilmiyor bea' falan filanlı konuşma, yakışmıyor..
ailene her şeyi açıklamak zorunda değilsin, sen bir bireysin artık, derslerden aldığı notlara kadar ailesine detaylı hesap veren tipler vardı, yapmayın böyle şeyler, yakışmıyor..
gerçekten..
Sizi dört yılın sonunda işsizlik beklediğini bilin. Mezun olduğunuzda da öyle sosyal medyayı fotoğraflarla donatmayın, acıyoruz çünkü.
Hayatınin dağılmasına izin vermeyecek şekilde hayallerinin peşinden koş. Memnun değil misin bölümünden üniversiteden. Geç olmadan değiştirmeye başla, sevdiğin şeyi yap. ilerde çok daha beter oluyor.
ilk zamanlar ortam kaygısından falan saçma sapan insanlara boşuna katlanmayın, gerek yok.
esmer tenli, takriben 34 kilo ve cırtlak sesli kız öğrencilerin çağırdığı toplantı ve yürüyüşlere katılmayın.
kendinizi ortama çok fazla kaptırıp dersleri ihmal etmeyin, yoksa bitmiyor o okul. tecrübeyle sabit!
iki senedir hazırlık okuduğum için beni de ilgilendiren tavsiyelerdir. Lise gibiydi.
rahat olun.
Takmayın hiçbir şeyi.
aynı sınıftan birisiyle sevgili olmayın.