bugün

hoş değildir kronik bir hale getirilmesi.
marka varsa problem yoktur.
gri düşük bel dar eşofman altı giyenlerin üniversiteye gitmeleridir.
Rahatlığın her ortamda bu şekilde sembolize edilebileceğinin göstergesidir.Herkesin düşüncesi kendinedir.
normal bir durumdur. hergün yapıyorum. rahatlık gibisi yok çünkü.
öğrenci evinin okula yakın olması durumunda öğrencinin yataktan kalktığı gibi okula gitmesi durumudur. normaldir.
"cool adam'ım oğlum ben" diye avaz avaz bağırmak yerine davranışları ile bunu belli eden kişi eylemi. ama ne yalan söyleyeyim pekte cool adam olduğunuzu söyleyemem.

(bkz: bir cool adam kaç yılda yetişiyor)
- leave tikky girls alone !
- okayyy ?
+ besege.
beden eğitimi ya da genel olarak spor akademisi diye tabir ettiğimiz genellemenin barındırdığı bölümler de okuyan insanların sık yaptığı eylem.

ayrıca kendini tiki zanneden tikican ve tikisu arkadaşların yandan 3 çizgili adidas eşofmanla gerçekleştirdiği eylem.
ben de onlardanım dedirten başlık.. eşofmanımı giyer okuluma öyle giderdim.. Rahattı , bir çok kasıntı tipin şekil merakının yanında gayet şık dururdu..
hatta sevdiğim hocalardan biriyle bu yüzden aramda şöyle bir dialog geçmişti ;

Hoca ; Bazı arkadaşlarınız okula gelişlerinde görüyorum eşofman altıyla geliyorlar..
Sam. ; ....
Hoca ; Hocalarınıza saygısızlık oluyor.. Arkadaşlarınıza ve kendinize de..
Sam. ; (içinden) Ya hocam seviyorum sizi ama bırakın bunları şimdi birinin size karşı gerçekten bi saygısızlığı mı oldu? hayatınızda birşeyler gerçekten kötü mü gidiyor? Yaslayın başınızı omzuma ağlayın.. bakın görün daha iyi hissediceksiniz.. Nasıl? Şimdi daha iyisiniz değil mi? *
kız öğrenciler yapıyorsa erkeklerin pek memnun kaldığı stildir .
saçmadır. ciddiyetsizliktir. ''rahat olmak istiyorsan haftasonu istediğin kadar taşaklarını yayarak otur'' derler adama...
genellikle kışın,sabah derslerine giderken yapılan iş
hiç de öyle "hööö" sonucunu oluştran eylem falan değildir. o büyük ihtimalle kişinin kendi hüsnü kuruntusudur.
(bkz: sınav haftası)
yandan beyaz çizgili yeşil renk adidas eşofmansa sürüye katılmak demektir. ciddiyetsizlik imsalidir hepsi.
süslenip püslenip gelen de eşofmanla gelen de bir kulp takıyorsunuz lan.bizim fakülte de * * altına eşofman giyip suratına bir ton makyaj yapan,kocaman taşlı,zincirli,sallanan küpelerini takıp gelen kızlar var.anlam karmaşası burda başlar burda biter.bırakın herkes istediği gibi gitsin gelsin okuluna. bana kalsa pofidik terliklerimle giderim iibf ye inat.
rahatlıktır. özellikle final zamanı zaten erken olan sınava zor yetişildiği için o arada süslenmeye vakit kalmadğından eşofmanla gidilir hem rahat hareket edildiğinden kopya çekerken de gerilim azalır. *
şimdilerde yemyeşil eşofmanla gitmek trend.o bok yeşili şeyle okula mı gidilir arkadaş.
üniversiteye pantolonla gitmek kadar doğaldır. başlığa ee sadete gel denilesi gelir.
egoist, bencil ve nalet profların karşısında yataktan çıktığın kıyafetle ders dinliyormuş gibi yaparak onları rahatsız etmek gibisi yoktur. tabi değerli hocalara yapmayın ayıp olm. çürük elmalara çürük öğrencilik...
ringler üniversitede herkesin kullanımına açıktır. hocalar da öğrenciler de aynı araçları kullanmaktadırlar. zaman zaman ki bunlar yaz okulu dönemlerine doğru tenhalaştıkları görülmektedir. işte o vakitlerden birinde hoca olduğunu anladığım birisi ve öğrenci olmadıkları bilinen birkaç kişi ile ringin hareket etmesini bekliyorduk. derken olayın kahramanı, eşofmanı, parmak arası terliği ile sahneye çıktı. hoca ile günaydınlaştılar. hoca geçen derse neden gelmediğini sordu, genç bahanelerini sıraladı derken; hocanın süzüşünden bir anlam çıkaramadım. pusuda onları izledim. olayın kahramanı ring hareket etmeden geri indi. geriye öğrenci olarak sadece ben kalmıştım. hoca başladı çocuk hakkında konuşmaya:
--"şuna bak terlikle okula gelmiş bir de eşofman var üzerinde. ben de bunu dersten geçireceğim öyle mi?"

bu cümleyi duyduktan sonra dışarıda arkadaşını bekleyen kahramana "sıçtın" bakışı attım. sanırım anlam veremedi hüzünlenmiş halime ama ben görevimi yerine getirdim. sonra hareket etti. edepli edepli fakültemin önünde inerek örnek öğrenci tablosunu da hocanın gözüne iliştirdim. *
(bkz: üniversiteye şortla gitmek)
üzerinde tazmanya canavarı yoksa ve cırt bir renk değilse sorun olmayacak bişeydir. her sabah 1 saat erkenden kalkıp onu mu bunu mu giysem demekten iyidir.

not:birde bunların eşofman giyip makyaj yapan versiyonları var.(erkekler için saç yapan versiyonu) bunlar ayrı bi maldır. kıyaslamaya sokmamak gerekir.
sınav haftası için , " öyle çok çalışıyorum ki üstüme başıma dikkat edecek zamanım yok " mesajını içerir .