bugün

genel olarak ebevenylerin haberi dışında gelişen durumdur. 3 ay ödeme yapılmayıp eve asgari ücretin ödenmemesi halinde hukuki işlemin başlatılacağına ilişkin kağıdın gelmesiyle son bulan süreçtir. Utanç vericidir.
her ay asgarisi ödenir.
minimum 500 tl dir.
her ay beklenenin iki katı gelen faturadır. aynı yerde aynı ihtiyaçlarla yaşayan fakat kredi kartı olmayan adam ayı rahat çıkarırken sizin 200 lira borçlu gezmeniz kredi kartının azizliği değilse nedir?
Son limiti de türkü barda kıza hava atmak için 100 lük rakı ve sınırsız midye ısmarlanmış bir karttan bahsediyoruz.
her ay 400 lira.
nasıl mı? her ayın 7 sinde düzenli olarak asgari ücret 100 lira yatırılır. sonra yatırılan 100 lira itinayla kuruşu kuruşuna tekrar harcanır. bi daha ki ay tekrar yüz lira yatırılır.
limit verilirken de 500 dü.felsefem bu olduğu için 2 yıldır hiç artmadı. her ay düzenli 100 lira harcıyorum. 400 bankaya borç kalıyor.her ay bankaya kazık atıyorum galiba lan ben
bir türlü bitmez.
ekstresi çeşitli restoran, simitçi, giyim harcamalarıyla dolu olan ve ödenmesi ele yüklü para geçecek o kutsal güne ertelenendir.
ekstresinde 3 liralık bile harcama görülen borçtur.
baş edemeyenlere duyurulur borcun tamamını taksinlendirip kredi kartınızı iptal ettirmek mümkün ben öyle yaptım kurtuldum tabi kredi kartsız yaşamayı göze almanız gerekmekte...
Öğrenim kredisi ile beraber düşünülürse bir ayağı çukurda hayata başlayacak olan insandır. Allah kolaylık versin.
ayın 7sinde ödenir. 8inde tekrar borç birikmeye başlar.
bitmez, bitmeyecektir, ömürlüktür.
üniversite bitince biter.
bursla asgari tutarı ödeyip yine karttan harcarsın ve o borç bi türlü kapanmaz. Belini doğrulamazsın. Bak yine aklıma geldi napıcam ben ya.
Bazen çok sıkıştırır, Aileye belli etmemeye çalışırsınız.