bugün

not arayışında olan tip .
şort giyen kemalist kızlar, haylazlık peşinde olan tipler, çimlerde malak gibi yatan dingiller, takım elbiseyle gezenler, arabasının anahtarını elinde taşıyan mal, motorcu, uzun saçlı satanistler...
tüm gününü kantinde geçiren tipler.
köşe başında biji biji halay çeken pkk sempatizanları.
kıvırcık uzun saçlı , kemik gözlüklü , uzun boylu , fazlasıyla zayıf , asosyal görünümlü , genelde gömlek kot pantolon giyen ve mutlaka bir sırt çantası olan , böyle baktıkça 'ulan ben bu çocuğu niye hala dövmüyorum' diye kendi kendinize sormanıza sebebiyet verecek şekilde sizi irite eden eleman.

bu elemanla bir an önce tanışılmalıdır , şayet iyi biriyse dövmemek için bir nedeniniz olur , kötü biriyse de kıl olduğunuzu bahane ederek vicdan azabı çekmeden dövebilirsiniz.
Ders esnasında "aa ders bitti mi? Hmm Mola oldu heralde dimi? Hocam mola verecek miyiz? "

Ordan öküzün biri çıkar "haaayeeer blook yapallım hocccamm erken bitsin!"

Herkesin numarası telefonuna olan, sınıfın tüm sorunlarıyla ilgilenen tip.

inek bir oğlan çocuğu yada kız evladı.

Herkesin güzel/yakışıklı diye tabir ettiği genç.

Sınavdan sonra "of çok kötü geçti kesin 0 alcam" diyenlere inat gerçekten çoğu sınavdan 0 alan ve 2. Yıl Üniversiteyi bırakacak olan tip.

Erkeklere dişiliğiyle yaklaşamadıkları için kanka ayağına erkeklere yakın olmaya çalışan tip.

Sınıf ortalaması 22 olan dersten 100 alan tip!!

Ders olmamasına rağmen okula gelen embesil tip. Ve beni yok yazdıran onun yüzünden bir sonraki bütün derslere gelmek mecburiyetinde bırakan. Ders olmasa bile devamsızlık sınırda olduğu için artık ders yok deseler bile onunla birlikte acaba ders olur mu diye okula gidip beklemek zorunda kalan tip! !

Geçeyim yeter diyen.

Idealleri olan yüksek lisans cart curt. Yok yurt dışı hayalleri.

Hiç ders çalışmadım diyen kandırıkçılar.

Dönem uzatmış ve sizinle her derse giren 4. Sınıf kişisi.

Perşembe günü sohbet var bize gelin diyen cemaat kızı.

Bu gece black a gidelim diyen ortam kişisi.(buda cemaat kişilerinden aslında.)

Bilgisayardan projektörden anlayan oğlan çocuğu.

Henüz tam olarak konuşmayıp ülkemize okumaya gelmiş Türkmen ve azeriler.
(Neden uşak anlatsana diyorum bazen benim amcamın oğlu burda ondan geldim diyor.!)

Arayış iÇince olan kız veya erkek. Kızlar daha çok bu gruba dahil oluyor artık.

Devamlı Gülen devamlı Gülen ama devamlı Gülen o kızzz.!¡¡ ve kankileri.

Hadi 20 dk oldu ders düştü diyerek sınıfı gaza getiren tip.

Devamsızlıktan derslerden kalmış arkadaş.

Bölümünden memnun olmayıp tekrar sınava hazırlanan kişi.

Sınıfta sadece nefes alıp not tutan kişi.

Şimdilik bu kadar.
orgutcu picler.
Ben dikey Geçiş yapacam diyen kişi.
Otlakçılar.
ayriyeten bir güruh var ki tek yaptıkları sadece kafeye gitmek yine kafeye gitmek sonra yine kafeye gitmek daha sonra yine kafeye gitmek.

not: eşşeğin amina suyu kaçırdıkları için yoksa kafeye gitmekte bir beis yok.
kitapla beslenen inekler. değişik bir ırk, ancak kendisinden başka kimseye zararları yok.
dedikoduyla yanıp tutuşan kızıl saçlı kız.

bir de sürekli siyah giyip marjinal takılmaya çalışan keziban kız.
4.0 ortalama yapıp tüm arkadaşlarıyla arasını bozan dangalak tip!
Yaşı biraz büyükçene bölümğn dedesi ya da babaannesi olan ya afla dönmüş ya da oldukça geç üni. Kazanmış tip. Ben öğrenciyken vardı bol bol bunlardan. Evli olurlar bi de çocukları filan da olur bunların.
T-shirt üzerine gömlek giymek, daha memleketinde kafa tokuştururken üniv.de baba naber demek, on yıllık içici gibi alkol konusunda fetva vermek, ayakkabı bağcıklarını bağlamayınca tarz sahibi oldum sanmak..

Şöyle bi düşündüm de liseli ergenlerden daha bi iğrençler.

Yapmayın lan bunları. Akıllı olun.
siyaset elemanları. Siz siz olun ocaktır, partidir karışmayın. Sonra neden üniversitem bok oldu, neden çay içme partilerinden başka bir şey görmedim diye sızlanmayın benden demesi.
kısa paça giyen tipler.
pkk sempazitanları.
Miroğlu kılıklı Ülkücü abiler.
Gitar çalıp saçını justin bieber gibi yapanlar.
denizcilikle ilgili yazan yok, ağlayacam şimdi yaa...

hani lan piçmiyiz biz ?!?!
Sınavlara son 5 dakika kala kulağında kulaklıkla gelen, herkes 2 hafta önceden çalışmaya başlarken son gecede 1 saat okuyup sınava giren, sınavdan yarım saatte çıkan, yine de sınıfla ortalama not alan, ağırlık olmasın diye defter kitap getirmeyen, arkasından "ne kadar havalı lan bu gıcık" diye dedikodu yapılan tip.

Kendimden biliyorum.
uzun saçlı tip.
lise bitmiş tabi, üniversiteye geçince de koyvermiş gitmiş, saçını bağlayarak okula gelen tiptir kendisi.
ayrıca ac/dc, guns n' roses, nirvana dinler, akustik gitarı vardır, arada bir kampüste çalar, siyah tişört giyer genellikle.
Sigara otlakçıları.
Hiç mi sigaran olmaz bre?!
kesinlikle yavşak, hiçbir sike benzemeyen ama üst kademeye gelmiş vampir tipli hocalar. bu at tezekleri insana gününü zehir edebiliyor. sikko ödevler verip okulu burnundan getirebiliyor ve en önemlisi acımasızlar.

şu ana kadar ellerine hiç düşmedim ama düşersem bana acımayacaklarını biliyorum. ayrıca adamlar bir şeylere sinirlenip gelip sınıfta ahkam kesiyorlar. ulan senin öğretmenliğin kadar benim okumuşluğum var kime artistlik yapıyorsun?

tabi onlara karşı bunu diyemiyorum ama burada saydırdım rahatladım.