bugün

Bizim dönem 65 kişiydi. 2 erkek 63 kız. Hayalinize kuvvet.
Yaaani lisede bile böyle diyorlar. iki insanın birbirine karşı hislerini açıklaması güzel. Cinsiyete indirgememek lazım. Erkeklerin üzerindeki iş yükü azalsın
görsel

makina mühendisliğine gidin bakalım teklif edecek kız bile var mı lan..
Tamamen yanlış bir önerme diyemem. Ama kısmen doğru. Tekliften ziyade gelip konu açanlar bayağı fazla. Azımsanamaz..bir çok kez yanıma gelip konu açan kızlara rastladım. Hepsi de cana yakın iyi insanlar. Geçenlerde bir kız direkt geldi konu açtı ortaya. Çok güzeldi. En güzeliydi.nutkum tutuldu üstüme alınmadım. Bir şey demedim. Kız ısrarla bir kez daha konu açtı. Bu sefer yanıt verdim. Karşılıklı konuştuk. Abi böyle güzellik olamaz. Hayranlıkla konuşurken izledim. Yüz güzelliği hat safhada fiziği harikaydı. Telefon numarasını verdi. Olumlu etki bıraktım heralde. Uzun lafın kısası, en fazla sohbet ederler sizle. Ama tutupta Brad Pitt değilseniz kızlar teklif etmez. Üniversite çok sanıldığı gibi değil. Çoğu zaman lise 5 gibi oluyor. Ortamı daha rahat ama bu ortamı sizin oluşturmanız lazım.
kızlar teklif etmiyor (belki edende vardır bilemem) ama sizden hoşlandıklarını sizinle olmak istediklerini çok belli ediyorlar. bir kız kedi kıvamına gelip kuyruğunu size sürtüyor ise anla ki seninle sevgili olmak istiyordur.
kişiden kişiye, üniversiteden üniversiteye, bölümden bölüme göre değişen bir durum bence.
yalan beyler. kızlar falan teklif etmiyor. 3. sınıfa geldim teklif eden bir kıza rastlamadım. ha üniversitenin tek bir artısı var kızlarla tanışmak daha kolay. ama siz giderseniz tanışırsınız. kızların geldiğini pek görmedim gelen var tabi ki. ama çok ender. ayağınıza beklerseniz, daha çok beklersiniz. lakin siz giderseniz kızların tanışma teklifini reddettiğini görmedim.
Sırf bu yüzden insan olmaya çalışanlar var.
Sırf bu yüzden hırs yapıp üniversite okuyanlar var.
Belki de doğru olan söylemdir fakat mühendislik fakültesinde teyit edilememiştir. Mimarlık, okul öncesi, hemşirelik gibi bölümlerde okuyanlara sormalı. Sahi, var mı böyle şeyler?
(bkz: Cehalet mutluluktur)
ben lisedeydim bu geyik vardı.üniversiteye geçtim teklif etmediler sonra başka bir üniversiteye geçtim orada'da teklif etmediler anlayacağınız koca bir yalan.
ağır bir ironi içerir.
türkiye için geçerli olmayan, fakat diğer ülkelerde geçerli olan önerme. en azından almanya için bunu söyleyebilirim.
Üniversiteye gitmedik belki ama bunu da yemeyiz yani.
çirkin olanları yamanmaya çalışır işte. Onlar da renk vermezler hiç. Olumsuz gelişme bunlar.
Ulan beşiktaşlıyım ama bu başlığı açan adam hakikaten tineri pipetle içiyor. 35 yıllık üniversite tecrübeme istinaden böyle bir şıllık yok üniversitelerde.
Ahaha ahah aha.
O da bişey mi? Biz hoşumuza gitmeyen hocaları tokatlıyoruz. Külliyen yalan şehir efsanelerinden biri.
Şehir efsanesi, gerci uniye ve paranin miktarina gore degisir.
diye diye 4 senelik okulu 6 senede bitirdik. yine de tık yok.
(bkz: kandırıldık)
yalan bir iddiadır.
açıkçası her ne kadar dalga geçilse de doğruluğu olan bir söz. bunun sebepleri belki spesifik ancak genel olarak bakarsak şöyle bir neden var : yaş itibari ile herkesin artık ciddi biriyle düşüneyim demesi.

ancak kendi açımdan bakmam gerekirse(genel geçer olmayan): lisede tipsizdim. saç sakal yok. tarz yok. herhangi bir spor yoktu. özgüven yoktu. dil yoktu. dolayısıyla da hiçbir kız teklif etmeyi geç siklemiyordu bile.

ünide bunların birçoğunu düzelttim. zira ünide bunları düşünmek için vaktin oluyor ve kısmen de olsa imkanın.

ünide 4 teklif aldım. üniye kadar 3 başarısız girişimin ardından bu tabiki çok ilgi çekici oluyor.
istisna dışında bu coğrafyada kızlar teklif etmez. genellikle ettirir.
eğer muğla'da okuyorsan, o dediğin şey yalan olur. illa bizim teklif falan etmemiz lazım, kısaca; biz erkekler girişken olmamız lazım.