bugün

Yüksek not ortalaması ile mezun olunması çok önemli, siz siz olun sınıf geçmek için değil derslere çalışmak yerine En yüksek nasıl not alırım diye çalışmak.
içi boş ortam artık sıktı bitsede kurtulsak .
gençlerin % 70 i nin ortamı görmek veya ortam yapmak için gittiği eğitim yuvası. 4 yıl orda burda it gibi geziyorlar zoraki mezun olduktan sonrada işsizim diye zırlıyor tenekeler.. 2016 ygs bile kolay olmasına rağmen 2 milyon küsür kişi içinden kendi alanından 300 ü geçen ortalama 150-200 bin. barajı geçemeyen 600-700 bin de cabası. üniversiteler gittikçe kalitesini yiyor ipini koparan üniversiteye geliyor 190 puanla yerleşip birde üniversite okuyorum diye hava atıyor dingil.. tamam puan sistemine karşıyım ama en azından sorumluluk bilinci için hiç değilse 250 falan alın be kardeşim..
sahte arkadaşlıkların, menfaatlerin, çıkarların ve iki yüzlülerin toplandığı adı eğitim olan fakat ögretmenlerin egolarını tatmin ettiği aşağılayıp rezil ettiği ağzından çıkan söze, nota bağlı olduğun insanı okumaktan soğutan soğuk bir binadan başka birşey değil.
Partner bulmak için iyi bir mekan. Evet.
Daha birinci sene bitti ama bende bittim. Zaten sosyal olarak en zorlanılacak evreymiş. Ama bu kadarını beklemiyordum doğrusu.
Öğretim yeridir. Evet.
Bu üniversiteyi kazan gerisi kolay diyen kimdi diye yıllardır merak ediyorum onu bir elime geçirsem hayatımı kararttın diye bütün bu yılların acısını ondan çıkarttcam. işin asıl zor kısmı üniversiteye girdikten sonra imiş. Yok vize yok final bütünleme. Sonra iş bulması yok kpss si yok mülakatı. En kolayı şimdiki adı ile ygs imiiş.
Pek bir numarası olmayandır. Lisenin yeri başkadır.
Üniversiteye başlayacağım, şu an üniversite okuyorum diye sevinen genç yazarlara, 28.03.2016 günü, yine bu başlık altında yazdığım yazıyı aynen aktarıyorum.

"ingilizce'de univer, evren demektir.

s, sal sel ekidir.

univers, evrensel demektir.

univercity, evrensel kent; evrensel bilimin üretildiği kent anlamını taşır.
rahmetli o. sinanoğlu, boşuna evrenket demezdi üniversiteye.

bugün adı üniversite olan hangi yerde, evrensel nitelikte bilim üretiliyor, bir bakın bakalım.

biliyorum, bu ülkede üniversitede okuduğunu söyleyen, üniversite bitirdiğini söyleyen on bin (rakamla 10.000.) kişiden biri bilir bunu. ne yazık ki, gerçeklik bu.

üniversite; bir bilim dalını uygulamayı, ilgilendiğiniz bilim dalı ile ilgili araştırma yaparken kaynağa ulaşma yöntemini ve o bilim dalının temel ilkelerini öğretir.

üniversite bilim insanı yetiştirir, meslek adamı değil.
tam bu noktada meslek yüksekokulu olmadığı ortaya çıkar.

bu ülkenin en aydınlık beyinlerinden çetin altan,
"..rahat ve imrenilecek bir hayat sürmenin asansörü değil; çalışmayı sevdiğin bir alanda, görkemli bahçeler yaratmış altın beyinli insanlar dünyasının tadına varabilme sofrasıdır." derdi üniversite için.

hadi sorun şimdi kendinize, "ben üniversitede okudum mu?" diye...
ve iyi düşünün... yanıtlamadan önce...
1 sene sonra gideceğim öğretim yeri. inşallah şu sıkıcı lise hayatından (bazıları lise en güzel dönem demesine rağmen) daha iyidir. Üniversite okumama rağmen edindiğim bilgilerden yola çıkarak diyebilirim ki siz siz olun deniz kıyısı olan bir şehirde oturuyorsanız deniz kıyısı olan bir şehirde okumanızı tavsiye ederim. Sağ olsun üniversiteli abi ve ablalarım otobüste yaptığı diyaloglar beni üniversiteli yapmıştır (Şimdi Okan Üniversitesi'ne gitsem kaybolmam).
Eğitim değil öğretim yeridir. Burada eğitim verilemez. Kişinin özel yaşantısı kendisini ilgilendirir. Evet.
ülkenin en ücra köşesinde bile olsa gidilip okunulmalıdır. ne kadar kendini geliştirirsen geliştir o ortama girmeden, öğrenci olmadan, seninle aynı sıraları paylaşmasına rağmen senden her bir hücrene kadar farklı olan insanlarla tanışmadan, ailenden uzak kalmadan bazı şeyler farkedilmiyor.
herkesin okumaması gereken yer. daha seçici bir sınav gerek. evet.
gereksiz olduğunu önündeki tramway durağında öğrencilerinin inenlere müsade etmediğinde anladığım eğitim yuvası.
Hiçbir havası olmayan yer.Boşuna hayal etmeyin.istediğiniz kadar ortamınız olsun lise dostlukları gibi olmuyor kolay kolay.
ilk bir hafta hatunlarla muhabbeti kurmaya bakın. ikinci hafta kelebek gibi uçuyorlar.
hayatımda unutamayacağım zamanları geçirdiğim velinimet bit yerdir. Allah isteyenlere nasib eder ınşallah
is coming.
Eşittir 'Maskeli Balo'.
Bu sene bitecek hede moralim bozuk sözlük .
eğer amacınız devlete girmekse okumak yerine kpss ye hazırlanın bir kuruma atanıp sonra okuyun.
bakın biz mühendislik okuduk sımdı 90 alan bıle atanamıyor yakmayız universite üniversite diye kendinizi.

birde üniversiteyi kazan gerisi kolay diyene inanmayın.işin zor kısmı kazandıktan sonra.
Öncelik ne kadar diploma gibi gözüksede millet deneyim arıyo ondan üniversiteye gidemeyenler pek bişey kaybetmiş değilsiniz.
deneyim arıyorlarsa çorum üniversitesinde mühendislik okuyup full staj yapsak her türlü öndeyiz dedirtmiştir.
özlendin reyiz.

ya hayatımın en güzel günleriymiş yaaaaaaaaaaaa.
olmasaydı sonu böyle.