bugün

aptal olmayın, hiç okumayın üniyi, pomem özel güvenlik astsubaylık sınavlarına girin garanti iş, kızlarda zengin kocaya kaçsın. Hayatınız kurtulur sokayım kariyerine.
Endüstri mühendisliği ve sakarya üniversitesi hakkında yardımcı olabilirim.
erciyesi yazmak isteyen bana yardımcı olsun.
lisans okuyorum zaten işe yarar bir önlisans bölümü söyleyin aq.
istanbul medipol üniversitesi ve bilgisayar programcılığı hakkında, isteyen kişilere yardımcı olabilirim.
Endüstri mühendisliği ve sakarya üniversitesi hakkında yardımcı olabilirim.
Yıldız Teknik Üniversitesi ile ilgili yardımcı olabilirim. Bana sorarsanız açıkçası gelmeyin.
dokuz eylülü düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
tıp seçmemeleridir, en önde bu gelir, o güzel beyinlerini başka şeye yatırmalarını hayatlarını bok etmemeleridir
mezuna kalırsanız 1 sene kaybedersiniz. sevmediğiniz bir bölümü yazarsanız tüm hayatınızı kaybedersiniz.
fena sayılmaz bir puan yapıp istediği üniversitelere gidemeyenler 2 yıllık tercih yapmaktan çekinmesinler. dgs resmen eğitim sisteminin bir bug'ı ama tam anlamıyla keşfedilememiş bir cevher. türkiye'nin en iyi üniversitelerinde okumak isteyip de istediğini yapamayanlara küçük bir tavsiyemdir. yeniden sınava hazırlanıp 1 senelerini yakacaklarına 2 yıllarını yaksınlar ancak sonra daha kolay bir sınava girsinler. özellikle açıköğretim 2 yıllık bölümlere kayıt olup oradan geçmek en mantıklısı.

bilgisayar veya yazılım mühendisliğine geçiş yapabileceğiniz web tasarım ve kodlama diye bir bölüm var mesela.
herkesin kovaladığı adalet okuyup oradan hukuk kasanlar var.
iibf bölümlerine geçebileceğiniz bin tane bölüm var.

aöf ön lisans programlarına şuradan;
https://www.anadolu.edu.t...sans-programlari-2-yillik

dgs ile hangi bölümden hangi bölümlere geçebileceğinizi gösteren tabloya şuradan;
https://dokuman.osym.gov..../DGS/tablo-2_24052017.pdf

açıklanan son dgs yerleştirme sonuçlarına göre puan ve kontenjanları da şuradan görebilirsiniz;
https://dokuman.osym.gov..../DGS/Y_MinMax02102017.pdf

bu konuyu çok ciddi düşünün derim. hatta açıklanan dgs yi kendi süresinde sınava girmiş gibi çözün, puanınızı hesaplama motorlarından hesaplayın yaklaşık olarak, bakın istediklerinizi yapabiliyor musunuz diye, yapabiliyorsanız bu opsiyonu çok ciddi düşünün.
Mimarlık okumak isteyenler de bana yazsınlar bakalım. Elimizden geldiği kadar yardımcı olalım.
hacettepe isteyenler beklentilerinizi ona bölün çünkü bam artık onda kapanıyor, çamaşırhaneler ücretlendirildi, 550 bekle bekle gelmez, elektrik kesilir, su kesilir her şey bozulur asla yaptırılmaz ve dünya para ödersiniz bu yurtlara ve bütün bunlar kaldığınız yurtta kedi öldürülmesinin yanında hiçbir şeydir. beklentilerinizi ona böldüyseniz, burdayım yazabilirsiniz. ne de olsa daha ileriye en iyiye.
Kimseyi dinlemeyin gidin boş bir odaya kendinize sorun ben ne olmak istiyorum? Diyecekler tabi ordan işsiz kalırsın sakın okuma. Dinleme güzel kardeşim dinleme. Rızkı veren allahtır. Benim zamanımda pdr en popüler bölümdü puanı yüksekti iş garanti diye bakılırdı alakası olmayan adamlar sırf işsiz kalmamak için bu bölümü seçtiler üstelik puanları çok iyiydi. Peki ya sonra ne oldu? Pdr atamaları 922lere kadar düştü insanlar atanamıyor. Ozaman şimdi daha yüksek sesle “rızkı veren allahtır” tamamen hür iradenizle ne okumak istiyorsanız onu okuyun.
Geri dönüşü zor bir yola giriyorsunuz ve geleceğinizi saçma sapan bir sistemle belirlemeye çalışacaksınız. Bu sizin suçunuz değil arkadaşlar. Bu konuda içiniz rahat olsun. Ama lütfen sevmeyeceğiniz mesleği seçmeyin. Öyle bir an gelir ki geri dönemezsiniz. imkanınız varsa bir yıl daha kalıp hazırlanabilirsin ve sakın unutmayın ben bu mesleği yapacam kararıyla yola çıkmalısınız yoksa yarı yolda kalırsınız.
Mezuna kalmış ve sınav stresini aşamamış bu yüzden de tekrar kalmaya gücü olmayan bir yazar olarak destek istiyorum sözlük. Psikoloji için yola çıkmıştım lakin sıralamam imkansızı gösteriyor, sizce sosyoloji mi tercih etmeliyim sınıf öğretmenliği mi? Bi’ kesim sosyoloji okuyup psikoloji masterı yapabilirsin hedefine bi şekilde gidebilirsin diyor bi kesim de ne uğraşacaksın sosyoloji ile öğretmen ol mis gibi diyor. Ama benim şimdiden bile düşüncem akademik kariyer yapabilmek. Kafam çok karışık sözlük help me.

Edit: mis gibi öğretmenlik okuyalım dedik trakya sınıftayız.
Yaz, sanayi.
Mesaj ile ulaşmak isteyen arkadaşlara verilebilen tavsiyeler.
sosyal hayat ve sevgililik düşünen hacettepe üniversitesini tercih etsin!
kızları yiyecek gibi bakıyor suratınıza!!
zorunlu almanca hazırlığı olan üniversitelerden koşarak uzaklaşın. akıl sağlığınız için...
Beyler sayisalda 175k ya girdim tercihlere kac k dan baslayayim onumuze gecen tmleri artan kontejyanlari ve birlesen puan turlerini dusununce.
Turizmciler yazabilir.
Sütçü imam üniversitesi yazmak isteyenlere verebileceğim tavsiyelerdir.
Tıp yazın. Ama ailenizin dizinin dibinde.
Simdi beni iyi dinleyin. Kardesim de sinava girdigi icin bu yil cok yakindan takip edebiliyorum gelismeleri. Oncelikle siralamaniz beklentinizden cok cok kotu gelmis olabilir. Sakin olun. Bunun sebebi puan turlerinin 4e indirilmesi. Sonrasinda matematik bu yil cok buyuk darbe yapmis, yani eger ea iseniz hic edebiyat yapmamis fakat matematigi iyi yapmis bir sayisal sizin siralamanizdan öndedir. Atiyorum siz 30k iseniz onunuzde rahat 10k sayisal var. Bu yuzden su anki siralamanizi 0.5 ile carparsaniz daha verimli bir siralama gorebilirsiniz. Sayisal için 0.6 ve dil için 0.8 ile carpin. Maalesef sözeli bilmiyorum. Carptiginizdan cikan sonucu ise üst sınır olarak belirleyin ve tercihlerinizi ona göre yapin.

Diger bir husus ise sirf universite kazandim demek icin tercih kesinlikle yapmayin. Istediginiz yerleri yazin geliyorsa ne mutlu gelmiyorsa inanin 1 yil kayip yillarca surecek pismanlik yaninda hicbir sey olacaktir.

Moralinizi bozup gunlerce aglamayin. Burada yok kalem oynatmadan şu kadar yaptim yok siz ne geri zekalisiniz diyenlere bakmayin. Hayat sizin hayatiniz. Etraflica düşünüp kendi geleceginiz icin en doğru karari vermeye calisin.

May the luck be with you!