bugün

ygs den çıkan gencin heyecanla entry girdiği başlık.
bizim üniversitede nasıl ortam olacaksa arkadaş bir üniversitenin yanında ilkokul olurmu daha çok ilkokuldaki çocukların ortamı var toplanıp üniversitedeki kızlara laf atıyolar .
Ne aradığına bağlı olarak değişen bir ortamdır. ister günah denizine yelken açar hevesini giderirsin, ister özünü kaybetmeden hayatına devam edersin. Karakterinin oturacağı, yanında onlarca arkadaşın olsa da aslında tek başına olduğunu idrak ettiren, arkadaşlığın genelde lise samimiyeti kadar olmadığı ortamdır. Ne ararsan onu bulursun.
Hatırlamakta zorlandığım ortam. Güllapoğlu Yerleşkesi hala duruyor mu ya?
Valla kimi grup tarafından yaşanıldığına şahit olsamda kendi adamdan lise hayatımı özleten ortamdır düzgün adam gibi arkadaşlıklardan uzak kaldı bana. herkes gündelik.
Üniversiteye pek gitmediğimden bilmediğim ortamdır. Bu sene 3-4 kez gittim sanırım. Çünkü hukuk okumak. Çünkü devam zorunluluğun olmaması.
Bir türlü sevipte alışamadığım ve içinde bulunmaktan hoşlanmadığım ortamdır.
Okudukça daha çok korktuğum başlık. sanırım okumamam gerek bu ve türevi başlıkları. Böyle yaptığım için kendimi sanki gerçeklerden kaçıyor gibi hissetsem de mecburum. Sonuçta bu üniversite denen lanet yere gitmek zorunda mıyım? Evet. Ne yapayım yani engelleyemiyorum.
Girişken bir insanım. Boş durmayı hiç sevmem mutlaka bir şeyler yaparım. Mesela lisede felsefe kulübüne katılırdım, resim kulübüne katılırdım, tiyatrolarda oynadım, kütüphane başkanlığı yaptım. Gezilerin hepsine katıldım hemen hemen. Kitap okumadan geçen bir günüm olmadı, Sinema grubu gibi bir şey de kurmuştum. Ülkü ocakları işlerim vs de vardı onun da ciddi bir çevre getirdiğini inkar edemem. Böyle olunca bir sürü insan tanıyorsun. Bir de yapım gereği, bir insanla bir kere tanışayım, mutlaka selam veririm, muhabbeti devam ettiririm, sınıfına gidip ziyaret ederim. Okulun yarısını böyle tanıdım diğer yarısını da tuvalette valla. Bilmiyorum yani bir şekilde konuşuyorum. Ve bende iğrenç bir özellik var. Yüzüme gülen herkesi arkadaşım sanıyorum. insanların canını hiç yakamam. Yaksam beni sonsuza dek takip ediyor. Çok kırıldım susa susa. ihanet göre göre. Artık hiçbir şeye inancım kalmadı sanırım. Ve arkadaşlık... sadece gerçek bir kaç dost aradım. O da olmadı.

Şimdi okuyorum üniversite hakkında yazılanları. Hiçbir zaman böyle olamayacağım sanırım üniversitede. Arkadaşlıklar çıkarcı diyorlar, ortam yok diyorlar, herkes cinsellik peşinde diyorlar.

Hayat böyle olacak değil mi, ben dost diyeceğim, o çıkarcı olacak. Kardeşim diyeceğim beni öyle görmeyecek bile. Hep yalnız. Hep böyle. Hiçbir zaman bir erkek tarafından sevilmeyeceğim de.

Üniversite okumak istemiyorum ben böyle başlıkları okudukça. Tıp okumak istiyorum ya, yaradan biliyor hayalimi, ne istiyorum biliyor musunuz. Şöyle küçük bir kasaba. Herkesin herkesi kardeş bildiği. Müstakil bir ev, çiftçilik yaparak geçinelim. Ben parasız doktorluk yapayım. Tüm çocukları, tüm yaşlıları iyileştireyim. Koşayım herkese. Can vermenin parası mı olur. Hem ben parada değilim bir domates bir gözleme bir ayran dünyanın en güzel yemeğidir bana.
Çocuklarım olsun. Beni çok seven bir de eşim. Güzel insanlar olsun.

Tek hayali bu olan biri için sizin anlattığınız üniversite hayatı çok kirli. Çok çıkarcı.
Öyle yüreğim yanıyor ki. Dostum demiştim dost demiştim yüreğimi vermiştim, isteseler ölüme giderdim.. bir erkek için, bir ders için, bir kıskançlık için satılacak, böyle ağlatılacak, mahvedilecek insan değildim.

Üniversite de bu kadar kötü madem. istemiyorum lan gitmek falan. Boğuluyorum. Yine aynı şeyleri yaşayacağımdan korkuyorum it gibi. Hani boynunuzda ip olsa sizi boğsa, tam o hissi hissediyorum. Üstüme karabasan çöküyor bildiğiniz. intihar etmek istiyorum çoğu zaman sırf bu his bitsin diye. Yeter artık.
Amerikan pastası'nı izlemiş yazarların hüsrana uğrayacağı ortamdır.
Ahlakın bokunun çıktığı çoğu insanın havalandığı daha özgür olduğunu düşünüp her boku karıştırdığı buna uymayanların da uzaylı gibi karşılandığı düzgün insanın az bulunduğu ortam.
muhakkak üniversitesine bölümüne göre farklılık gösteren , liselilerin pırıldayan gözlerle baktığı ortam.

beklentileriniz, cok güzel hayalleriniz var öyle değil mi ?

nah size o dizilerdeki filmlerdeki çayırlı çimenli havalı aksiyonlu ortam. insanların ne kadar gerizekalı, insanların ne kadar çıkarcı, yalancı adi olduğunu göreceksin. ha tabii herkes mi bir ? insanların ne kadar kültürlü,ne kadar araştırmacı, ne kadar paylaşımcı olduğunu, yeri gelince seni kardeşi gibi kollayan birilerinin olduğunu da göreceksin.

ve sen tatlım liseli... ne olmak, kim olmak istediğini bu ortamda seçeceksin.
2 gündür tanıdığınız insanlara sırrınızı vermeyin.
Üniversite'den mezun olunduktan kısa bir zaman sonra esamesi okunmayan ortamlardır. Ya da en azından benimki öyle oldu.
öyle filmlerde görüldüğü gibi arkadaşlarla partilerde kopma, havuzlara atlama, sağda solda sabahlara kadar gezip az tanıdığın bi' sözde arkadaşın evinde sızma, beyni vücudundan firar etmiş gibi davranan dangalaklar falan... bunlar yok. olursa da sonu güzel bitmiyor. üniversitede 3-5 tane sağlam, kafa arkadaş bulun. bu arkadaşlarınızla yapabileceğiniz çok şey var. hem de sonu kötü bitmiyor. bir de klasik olacak ama maalesef çömez arkadaş; kızlar teklif etmiyor.
Arkadaş ve uğraş bulunduysa keyifli ortamdır. Her türlü insan tanınabilir. Güzeldir.
http://ct.fra.bz/ol/fz/sw...t-my-parents-t-3d928d.jpg
bişey yok be aynı lise adı değişiyor sadece kafaya takmayın.
yavşaktır.
özlenilen ortamdır.
ilerde işe girince kıymetini anlayacağınız ortamdır.
Bizim bölümden dolayı çok stabil bir ortamımız var. Ders dinleyip çıkıyoruz.
bir çok karakterli ortamdır. kimin ne yapacağını kestiremiyor ve kimseye güvenemiyorsunuz.
Çok iyi arkadaslara sahip olduğum ortamdır. Tabi okuduğum bölümden kaynaklı çoğunlugun kız olması bi ortama yer acmasa da yine de iyidir. Aile yanında pek ortam kurmak da mümkün olmuyor ama küçük seylerle mutlu olan biri olarak ortamı sevdim.
Bazen Türkiye'de okumadığım için birşeyler kaçırıp kaçırmadığımı merak ediyorum. Eminim ki ders alınacak bir takım şeyler vardır.
Hayaller; Blue Mountain State. Gerçekler; lise devamı..