bugün

(bkz: fight club)
vasıfsız bir yer. bu gençleri alanlarda görmek isteriz; ama varsa yoksa 1 kişiye 100 kişi dalmalar, tornavida bıçak gibi blimum kesici alet kullanmalar.
çay içilip beyin yıkanan, gençliğin arka yapmak için gittiği çay ocağı gibi bi' yerdir.
dövecek adam bulamayınca heralde birbirlerini dövecekler dediğim faşist yuvası.
devlet yurtlarında ve üniversite kantinlerinde bayileri bulunan oluşum. baskıcı, şiddet yanlısıdırlar. sınırları dahilinde dişi sineğe dahi yan gözle bakamaz diğer erkekler ancak reis en kral kızı kaldırır. sonra elemanlar vardır böyle kaşlar çatık dolaşır onların görevi budur. bir kısmı sevecendir falan. hafta bir koloni toplanır durum değerlendirmesi falan yapılır.
it bağlasan durur diye tanımlanabilecek bir yer.keşke hepsini bağlasalar tabii.
Ülkü uğrunda gönüller delidir,Kişiler ülkü uğrunda ölmelidir.

bir ülkücü gördüm sanki.leahueh o benim lan işte 'chaoss'.hadi gelsin seovi'ler.
gereksiz, boş, ipsiz sapsız insanların toplandığı yerlerdir.
yaptıkları muhabbetler ya karı kız yada adam dövme muhabbetleridir.
liseli bebeler tarafından çok tutulur.
çay ocağından tek farkı çayların bedava olmasıdır.
nerden mi biliyorum; (bkz: ordaydım)
age of empires' de evler vardı ya hani asker çıkardı. işte onlardan biridir ülkü ocağı. dikersin önce binayı sonra üretime geçersin. sana ay bıyıklı adamlar verir özellikleri de şöyledir;

abazanlık: 10
güç: 5
kültür: 1
sözle vatan sevgisi: 4
saygı: 0

çağ atlayınca güçleri gelişir. ilk çıktıklarında isimleri namus bekçisi iken sonra gelişerek ırkçı olurlar.

abazanlık: 10(+2)
güç:8
kültür: 1
sözle vatan sevgisi: 7
saygı: 0(+1)
içine girmektense dört ayaklı olmayı tercih ettiren mekan.
senenin 360 günü kampanya da olan doğalgazlı ya da tüplü ev ocaklarından değildir.
bun ocaklar kendiliğinden gazlıdır.
--spoiler--
bilgi edinmek, eğlenmek ve yeni arkadaşlarla tanışmak için oluşturulmuş sözlük klonu. Vakit geçirme aparatı.
fikir adına, düşünce adına, edebiyat ve mizah adına en kutsal ve en zor olan şeyin, üretimin yapıldığı yer.
--spoiler--

evet tanımlara uyuyor.
içerisinden çıkanların serseri olma oranı, lisede dersten kaçıp kıraathane'ye ya da internet kafe'ye gidenlerden daha azdır. evet burada çay bedava içilir, çünkü çocukların tamamına yakınının çaya verecek parası bile yoktur.
üniversite yurtlarında kabadayalık yapan örnek vermek gerekirse şayet kendi sanatçılarının biletlerini zorla satanların adıyla özdeşmiş yerlerdir.buraya takıldıktan sonra otopark ya da çek senet işine girmeniz muhtemeldir.çünkü ordayken bunun eğitimini gizilde olsa öğrenmişsinizdir.ne diyeyim inşallah bir vakit gelirde düzelirler.
Üniversitelerde milletin kılık kıyafetine karışan kabadayı bozuntuları
27.Kabadayı olmak isteyenlerin kesinlikle gitmesi gereken bir kurum
belli bir ülkünün peşinde koşan yegane insanların olduğu bir barınaktır.

bu barınaklar sanıldığı gibi, faşist, zorba, kafatasçı vb terimlerin hiçbirine uymamaktadır. ülkü ocağı kapıları herkese açıktır. her görüşten insana - görüşüne katılınır veya katılınmaz - saygı duyulur. türk milliyetçiliğini, islamın ışığında daha ileri seviyelere taşınmasında etkili bir buluşma noktasıdır.

ülkü ocağında siyaset yapılmaz. ülkü ocağı, belirttiğim gibi, bir ülkünün peşinde koşanların buluştuğu mekandır.
Parası ve gücü olan insanların ( genellikle gençlerin.) toplanarak siyaset yaptıklarını sandığı yer. Gnelede böyle güçlü insanlar bulunur ve yok efendim sen gençlik kolu başkanısın, sen şurdan sorumlusun vb. vb. denilerek sadece sömürülürler.
eski amacını gütmeyen yerdir. eskiden milliyetçi duygularla ülkeye bir fayda sağlamak için toplanırmış milliyetçi gençler. şimdilerde götünü ocağa yaslamak, bi kavga olursa ocağı arkasına almak için gidiyorlar.

ocakların başında da yanlış insanlar yanlış işler yapıyorlar. ayrıca ocaklarda ahde vefa denen şey kalmamış artık. ocak içinde bi gün kral olan başka bi gün ocağın yıkıcı timi tarafından alaşağı ediliyor.
ekseriyet mekan kiraladıkları apartman sakinlerince polise veya belediyeye neresi olursa şikayet edilen ocaklardır.

kısaca baş koydukları dava da en büyük tekmeyi yine baş koydukları milletten yemektedirler.

ocak kalabalık olduğu zamanlarda apartman koridorlarına taştıklarından sebep apartman sakinlerince istenmiyen adam ilan edilmeleri uzun sürmez.. zaten kim ister ki karısı kızı eli tespihli boy mantolu adamların arasından ıkına sıkıla geçsin evine varsın, kim ister ki maç olduğu günlerde alt katında bir stadyuma yeticek desibelde ses çıksın tezahurat yapılsın.

kim ister? oturduğu evin kapısında her zaman üç beş acayip tipin gelene geçene öküz gibi bakmasını.

içeride ne yaptığınız umurumda değil dışarıya ne yaptığınız daha önemli ama bunu göremiyorsunuz sayın ocak sakinleri. lütfen aaa.
eskiden şöyleymiş şimdi böyleymiş tarzında kulaktan dolma bilgilerle yorumlanmaması gereken yerlerdir. her ocak içinde bulunduğu yöreden etkilenir.genel olarak merkez ocak ilçe ocaklara göre daha entellektüeldir. gerek türk tarihiyle ilgili eserler gerek islami eserler bulunan kütüphane vardır. son zamanda bazı ocaklarda internet de var. bazı ocaklarda perşembe akşamları yasin okutulur. bazen seminerler verilir. üniversite teşkilatındakiler lise teşkilatındaki bebelere ders anlatırlar talep olursa. yani aslında pek o kadar sanıldığı gibi bir yer değildir.

bunları nereden mi biliyorum? yaşadım hepsini de ondan.
(bkz: arkadaşı ocakta unuttum dibi tuttu)
eline sigara alan, eline bira alan, elini kur'an dan çekmiş, elini 9 ışık doktirininden çekmiş, ülküsünden bihaber gençlerin doldurduğu kahvehanemsi. biz ülküyü, ülkücülüğü başbuğdan öğrendik. tek davamız 9 ışık yolunda din ve vatan ışığında yürümekti. tabi bunlar eskidendi.

bir kere eskiden kızlar ve erkekler ayrı ayrı toplanırdı ocakta. şimdilerdeyse karma toplantılar yapılıyormuş. 15 yaşında ülkünün kavga, küfür ve serserilikten ibaret olduğunu sanan yeni yetmeler ocak başkanı olmuş. ellerinde 2-3 kelime çiziktirilmiş kağıtlar.. bu kağıtlar kimler tarafından tutuşturulmuş bu bıyığı terlememiş genç bünyelerin eline? bence bunu sorgulamak gerekir. o eline tutuşturulan 2-3 kelimeyi de layıkıyla dile getiremez, içini dolduramaz o kelimelerin neden çünkü o gence alperenlerin bulunduğu ocakta bacak bacak üstüne atılmayacağı dahi öğretilmemiş ki!

heyhat! ne ülküsünden bahsediyorsunuz?

ergenekonun ayna görüntüsü olmuş, baraj kaygısı ile amansız bir başkanın eline buruşturulup atılmış bir ülkü.

bahçeli ile bıyıkları terlememiş o delikanlının en ufak farkını göremiyorum.

yazıklar olsun, yazıklar olsun ki size başbuğun kemikleri sızımsızım sızlıyor..
Dünyada üç ocak kutsaldır ; birincisi baba ocağı , ikincisi asker ocağı , üçüncüsü ise ülkü ocağı. Birincisine hayırsızlar , ikincisine hainler , üçüncüsüne ise çakallar giremez.
Günümüzde amacından oldukça sapmış, özellikle liselerdeki asosyal, hayatta gözle görülür elle tutulur bir başarı gösterememiş ve çoğunlukla ailesi tarafından ezik görülen gençlerin kendini ispatlama çabasında baş vurdukları yegane kurumdur. insanların kafasında "ülkücü genç=serseri" önyargısını oluşturmuştur. Milliyetçiliği ateist -komünist dövmek zanneden gençler yetiştirmiştir.
allah gitmeyi nasip etmesin. amin.