bugün

Ücretsizi geçtik. Parayla bile alamıyoruz.
15 gündür maske gelecek.
ayıptır söylemesi 8 nisan 2020 tarihinde başvuru yapmıştık bugün sms gelmiş eczaneden maskenizi alabilirsiniz diyor. allah izin verirse yarın gidip alacağım.
eptt üzerinden maske talebi yapılacağı bildirildiği gün talep ettiğim maskeler bugün kapıma teslim edildi.
tebrik ediyorum valla, salgın bittikten sonra anca gelir demiştim ama beni utandırdılar.
görsel
Kod gelmese dahi 5 günün sonunda eczaneye gidin. Biz ailecek başvuru yapmıştık. Herkese kod geldi bana gelmedi. Gittim maskeleri verdiler. Bunu da aldığım gün çekmiştim.

* ve evet eldiven elim için büyük.
Eczanelerin kapısında Kocaman maske yok ne zaman geleceğini bilmiyoruz yazıyor. içeri bile sokmuyorlar. Bence pamuklu bandana, tülbent, havlu gibi kumaşlardan kendi maskeni yapmak daha mantıklı. Yoksa kod mod beklemeyin maske yok.
Geçen hafta ptt kuryesi getirmişti fakat bu hafta getiren olmadı. Tüm türkiye de tc kimlik no ile eczanelerden alınabiliyor mu?
3 haftadır gelmedi. Geldi diyene de rastlamadım.
görsel
Devletimiz saolsun ayağıma kadar geldi.
ilk duyurulduğunda başurdum. ne bir sms var ne gelen maske. markete de çıkamıyoruz.
Baklavadan daha ince şipşak üretilmiş medikal ürün.
14 martta eve girdim, yani korunarak yaşıyorum.
ilk zamanlarda eczaneden tanesi 3.5 tl ye maske alabiliyorduk.
sonra maske parasız olacak denildi,
bir çok yol değişti.
hala maske gelmedi...

beni düşündüren maske kadar ;
istanbulda yaşayan biri olarak, allah korusun, o büyük deprem olduğunda, bize nasıl yardım ulaşacak...
kim yardım edecek...
ekmeği nereden bulacağız, vs. hayal edin işte...
gerisi size kalmış.
bir türlü gerçekleşmeyen koronavirüs tedbiridir.
sağlık bakanlığı hayat eve sığar adlı yeni uygulama çıkardı.
bu uygulama ücretsiz maske kodunu veriyor.
dün akşam bana, anneme, babama ve ablamla kodlar geldi. Eczane 20 tane maske verdi.