bugün

"ahmacun alalım la bugün, yemek yapacak halim yok" şeklinde olabilmektedir.
gayet ciddi ve hararetli. tartışmalar sürüp giderken diğer oda da uyuyan dindar arkadaşın sesli bir şekilde kırmızıııı diye sayıklamasının akabinde hep bir ağızdan beyaaazz diye bağırıp gülüşmek...
yer: konya, ev sahibi: imam

+ gül sevgiline söyle gitsin artık, ev sahibi görecek sorun çıkacak.
- biz hallettik o işi.
+ nasıl yani?
- koluna girmiştim yolda gördü ben de abim dedim birden.
+ nerde şimdi?
- aldı cumaya götürdü.
üniversitede iken Üç ev arkadaşının aynı kızı begenmesi üzerine öğrenci evinde oluşan gergin hava kızın sevgilisinin olduğunun öğrebilmesinden sonra yerini ahmet kaya şarkılarına ve kardeşlik söylemlerine bırakti.
öğleden sonra 2 gibi yapılacak olan bir sabah kahvaltısının mahmurluğuna uyanan 2. Öğretim öğrencilerinin bakkala gidip ekmek alma diyaloğundan sıyrılma durumu standart örnektir.Anahtar kelime , ben mi alayım yani dir. işin içinden sıyrılınır.
O sözcük ev halkına yıkadığınız bulaşıkları , yaptığınız yemekleri hatırlatır ve sizi bu durumdan kurtulunur.En fazla çayı siz demlersiniz.
x: lan y. bende 2 lira var. z'de de 50 kuruş varmış.. olurmu?
y: ben 20 lira verim, ikinizede.. olurmu lan.
x:iyi para. bana uyar.
- hacı benim hesapta 5 lira var ama 10'dan aşağı vermiyor, kamil'in hesapta 3 lira varmış sende de 2 varsa 10'a tamalayalım şunu.

+ ne yicez?
+ vay ruja bak kırmızı kırmızı... yakışııırrr.
(kızın sevgilisi gelir ve aynı kişi)
+ kanka şunun dudağına bak çakam mı bir tokat?

seni ibne, dönek seni.
"ben telefona koruma yaptırmaya gidiyorum" dedim çıktım evden, sonra yolda berber gördüm dedim şu omzuma kadar uzamış saçımı kestireyim. geldim eve, ev arkadaşım kanepede uyuyor. dürttüm uyandırdım.

-vay ananı skym laaan!!!!
+ne oldu oğlum?
-sen kimsin laaan!!!
+manyak mısın oğlum??
-naptın lan sen? makarna kafaydın süpürge kafa olmuşun! sürekli beynini skym diyorum sana, yer açmışın lan, gel beynini skcm!!
+siktir git! gelme lan üstüme! ruhi sapık, git lan!
-gel la süpür şu yeri gel!! gelsene laan!!

saçlarıımm.. özledim seni...
-Tuvalete gidiyorum birşey istiyon mu?
Olm bana bi teklif gelsin yemin ederim kabul edicem!
Ne teklifi lan?
- bu bank nerden geldi ?
+ parktan.
- üzerinde büyükşehir belediyesi yazıyo, hangi zeka getirdi ?
+ koltuk kırılınca oturacak yer yok diye getirdik, nolmuş yazıyosa bu ev belediyenin sınırları içerisinde değil mi ?
- götürün şunu biri görcek şikayet edecek sonra al başına belayı.
+ bişey olmaz, hem burda daha fazla adam oturur parktakinden.
-akşama ne yapıcaz
+ıspanak makarna
-yaaa bıktım ulan
+o zaman pırasa makarna
-...
-Çarşafları değiştiriyor muyuz?
+Al çarşafımı hah seninkini ver bana.
-ohaaa laaaaaaaaaaan
+noldu olm???
-nasıl çişim gelmiş laaan, şimdi farkettim
+... ...
para üstünü alayım.
- sizin ev nasıl lan yemekler falan.

+ iyi ya her gün illaki bir şeyler yiyoruz çok aç kalmıyoruz.

not: bu cümleyi duyduktan sonra ve kötü tecrübelerden sonra yaşasın baba ocağı dedim.
-telefonun çalıyo la açsanaa!!!
+ben duymadım la sen nerden duydun ta içerden??

telefon ele alınır:

+a-alo? manyak mısın oğlum niye aynı evdeyiz arıyon??
-su getirsene la. nolur götüm ağrıyo yorgunluktan.
+amına koyim götoş herif. kapat la!
-Olum acıktım lan ben
-Siktir et amk saat geç oldu
-Kardeşler pide açıktır lan arayak mı
-Yok olum ben spor yapıyorum bozamam diyeti
-lan Kuşbaşılı kaşarlı getirek yiyek 2şer tane
-yok
-??
-Hay amk ara tamam yalnız ben diyeti bozacaksam 3 tane yerim
-çöpleri atalımmı
+yarın atarız lan
-iyi peki
..........

-evi toplayalımmı lan
+yarın toplarız lan ama kesin toplıyacaz tamammı
.............

-evi bok goturuyor lan
+yarın toplarım lan
............
patlayan kalorifer borusundan akan suyu kesmesi için apartman görevlisini tam çağıracak iken geçen bir diyalog;

-oğluuum, dur lan dur gitme sıcak su akıyomuş! ne zamandır sıcak suyla yıkanamadık
+ harbi lan temiz midir o, banyo yapıpta kapattıralım
-ohh be mis gibi oldu bu. *
ttanoz ve ev arkadaşı vizelere çalışmaktan ambale olmuşlardır. bu sırada bi sigara molası verirler. sigara tüttürürlerken yahudi bilim adamlarının almanya dan kaçıp türkiye de çalışmaları hakkında konuşurlar.

tt- olm hatta einstein ın mektubu falan da var bununla ilgili.
ea- tabi lan. peki einstein niye türkiye ye değil de amerika ya gitti biliyon mu sen?
tt- yok lan niye?
ea- işsizlik sigortası olmayan yere gelmem demiş.

ev arkadaşının çok çalışmasına verilir bu durum. kahkahalarla gülünür.
ben okurken geliş-gidiş yapardım ilçeye ,günlerden birgün arkadaşlar ısrar etti bu gece bizde kal vs.. neyse o ikna oldum ders bitti çay bahçesine gittik akşam çökünce eve gittik ve hayatımda görmeyecegim olaylar demeyeceğim çünkü askerdeykende beterlerini gördüm.

yemege oturduk klasik öğrenci yemeği çay zeytin ekmek birde margarin kendi evimde tek başıma yiyecegim şeyi 5 kişi yedik ve ne hikmetse arttı:)
duvarları süzdüm anna kournikovanın posteri var karşı duvarda nazım hikmet ve che nin resimleri var birbiriyle tezat durumlar sonra tv masasının altında Kuran-ı Kerim yanında incil var artık dayanamadım bu nedir Kuran-ı sıddık okuyor dediler incil i kim okuyor dedim internetten ücretsiz istettik dediler .. birden içeriye bira getirdiler benle sıddık içmedik neyse bir mutfaga gittim Aman Allahım kantine borç takan borçla çay içen arkadaşlar ın mutfagında 50 den fazla bira şisesi var..
birden x arkadaş a sordum hergece böyleyiz dediler.

yemin ediyorum 2 saatte hayattım gözümün önünde kaydı saat 10 oldu kapı çalındı misafirleri geldi ulan dedim 5 aylık sürede nasıl ilçeden arkadaş yapmışlar diye düşünürken x arkadaş halıyı salona cıkarttıp su dökmezmi yıkamaya başladı mevsim kış aylardan şubat .. alkol bunlarda taban yapmazmı şok geçirdim çok korktum yaşça en büyükleri bendim bunlar beni öldürüp gömerler diye düşünürken uzun etmiyeyim uyuduk 4 kişi+ ben+ 2 misafir =7 kişi küçük bir odada sigara izmaritleri kokusu alkol kokusu çorap kokusu şeklinde ambiyansla deliksiz uyudum iyi kide uyumuşum.

bir daha o günleri anmayacaktım enrde aklıma geldi ha buarada sıddık ateistoldu diğerleri de iş bulup kapitalist oldular
a ile benim aramda geçer bu konuşma aslında tam olarak öğrenci evi değil yurdudur.

a- mutfak ta sürahi vardı alsana be.

f-Lan sikt*r git mutfak at kokuyor.

a-at değil kapuska kokuyor

f-çok fark ediyor sanki

a-en azından at değil.

f- Bok o zaman ?
-Hacı pattes soğan nerde?
+ pattes soğan?
-hee
+ nerdeydi ki?
- olum burdaydı ya!
+geri dönüşüm poşeti biraz ağırdı acaba onun..
-hay senin aklını seviyim gitti 2kilo pattes 1 kilo soğan
+söğüş yok mu yani bu yemekte
-keserim götünü göksel!