bugün

Bugun ki bolumu " yeter artik bu kadar da dram olmaz!" feryatlarimiza kulak vermistir. Ayrica osman'in dansi da hayran birakmistir.
hayatımda düzenli olarak takip ettiğim tek olgudur.
osman için izlenir.
arkadaş o nasıl bir çocuk öyle? al içine sakla derler ya işte öyle bir şey.
necati ' nin one two three forroooo demesini beklerdim dizisi .

ayrıca o berrin hamile kalmazsa ben de diziden anlamıyorum arkadaş .
sonunu şimdiden çıkarabildiğim dizi

cemile balıkçıyla evlenecek, mutlu mesut yaşayacaklar.
ali ile caroline ayrılacak, caroline memleketine dönecek, ali o koca evde yalnız başına aksıra tıksıra geberecek.
aylin ölmek üzere olan çocukla evlenecek, çocuk ölecek, mirasa konacak, çiftliğin ağası olacak, ilerde soner ile evlenebilir mi muamma.
berrin ahmet'ten hamile kalacak, ahmet amina'dan boşanamayacak. anasından babasından gram ders almamış berrin, devrim yollarında karnındaki piçiyle can verecek.
mete de akşam eve dönerken 92 tinerciye artistlik yaptığı için 17 yerinden bıçaklanacak.
babaanne de fazla yaşayamayacak, bunları göremeden ölecek zavallı.

önemli olan babaanenin o 3 aylığı, kapan yaşadı, hadi aslanlarım.
berrin kızım sana iki çift lafım var: Sivilce kaptaaaaan!
dikkatimi çeken bir konuda bu bölümde cemile'de bir güzellikler vardı allıklar falan sanırım ali kıskanacak diye yapıldı hepsi.
necati van tu tiri foooor deyişin işte orda mete sana nasıl saldırmadı bilmiyorum. koparttı.
osman her zaman ki gibiydi tarzancılığıda dansıda şahaneydi.
karolin nasıl bişeysin sen? o kapıdan çıkarken ki ağlama moduna girişlerin o acayip gülüşlerin bakışların yılaaaan puuu dedirtti yine aferin.
ali gerizekalılığın başkanlığını yaptın şimdide balıkçıya sarma öyle donup kalırsın işte.
ayça bingöl yani dizinin çilekeş annesi ekrana çıktıkça,aklıma geçen sene oynanan " şölen" adlı tiyatro oyunundaki şehvetli,seksi ayça bingöl gelir. inandırıcı gelmez kadının çilekeşliği.

http://www.aycabingol.com/
kanımca balıkçı amca aslında çok zengindir, hanları ve hamamları vardır ama dizide ki flashbacklerden de anlayacağımız üzere talihsiz bir kaza sonucu oğlunu kaybetmiş ve dünyanın fani olduğunu anlayıp parasına puluna küsüp bu berduş yaşamı seçmiştir, ne de olsa kefenin cebi yoktur, ama kesse balıkçı amca saçı ve sakalı ortaya yakışıklı bir beyfendi çıkacağı bölümler yakındır sayın seğirciler ki ne yapar eder cemileyi tavlar, fakat tavladıktan sonra parasını pulunu beyan eder, mete ve osman balıkçı amca da baba şefkatini bulur, berrin ahmetten hamile kalır fakat ahmetten umut yoktur, hakan berrine kollarını açar ve berrin hakanla evlenir, aylin de soner'in hasta kardeşi murat ile evlenir çiftlik evine yerleşir kısa bir süre sonra yolcudur murat bağlasan durmaz zaten, soner reyis düşünür artık bir şeyler, ali kaptana gelince karolinin kirli çamaşırları birbir ortaya dökülür iranlı sevgili çıkar gelir, ali kaptanın başına çoraplar örerler ve nihayetinde ali kaptan koyar şapkasını önüne ya da denizci kepini artık onun zevkine kalmış bu durum, ben neler yaptım, benim güzel bir ailem, fazilet timsali bir karım, gelecek vaateden pırıl pırıl çocuklarım vardı, düştüm uçkurum peşine, midyata pirince giderken evde ki bulgur sandığım altından, zümrütten, inciden oldum diye başını döver müstehaktır zira haketmiştir ama bazı şeyler silinmez geri dönülmez, artık cemilenin saygıyı ve sevgiyi bulduğu hem gönlü hem cebi zengin kocası, çocukların ise baba şefkatini buldukları, dayak dersi yerine sevgi dersi aldıkları cici balıkçı amcaları vardır, ali kaptanın ise elinde olanlar sadece tükettikleridir işte bu herkes için benim tarafımdan düşünülen müstehak bir sondur.
sanki yavaş yavaş boku çıkmaya başlayan dizi.
cemile ile balıkçı evlenecek ve aralarında şu konuşma geçecek:

- hani sen s.kmezdin?
+ s.kmem dedim ama evlenmeyeceğim anlamına gelmez.
-....
+ s.kmem dedim ama kıyamet kopana kadar s.kmeyeceğim anlamına gelmez.
deniz ve sahil arasında ne kadar ince bi fark varmış değil mi ali kaptaaann.
şu sıralar belki de türk dizi tarihinin en başarılı dizisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. umarım ilerleyen bölümlerde herkes ve her şey birbirine girmez.
ilk defa rahat rahat, ağlamadan, gerilmeden salı akşamının tv faslını kapatmamıza sağlayan bir bölümle ne kadar şahane bir iş olduğunu tekrar kanıtlayan dizi.
üstüne osman'ın dansları ve necati'nin müthiş helva yorumuyla güldürdü de bu defa. devamını bekliyoruz sonraki haftalarda,
uçkur peşinde gezmekte olan bir adamın tam olarak babasına çekmiş bir kızı dikkat çekiyor şu sıralar.
berrin için söylenecek tek şey;
babasının kızı
(bkz: ali akıllı olsun akıllı)
yayınlandığı akşamlar çılgıncasına dizi kritikleri yapıldığı için internetten uzak durulması gereken dizi.
osman diye adlandırılan sevimli yavrunun karizmasının tümünün beresinde olduğu dizidir. nasıl mı vardım bu yargıya ? şöyle; osmancık denize düşünce ayağında muhtemelen sıkıca bağlı olan ayakkabısı ayağından fırtarak denizin dibini boylar. lakin beresi bütün intizamıyla ve mükemmelliğiyle yerindedir, sabittir. *
balıkçı ile cemile arasındaki gelişme için
rıdvan dilmenin yorumu
"gol olur."
osmanın suda annesini görme sahnesi yapay zeka filminden araklanmış gibi.
caroline hemşireye: "sende muhteşem rol kalabiyet var." *

geç kalmış edit: o, hemşire değil de otel odasını temizleyen kadın olacak.
durgunluğuna rağmen güzel ve caroline'e yine satırlar dolusu küfür saydıran bir bölüm izletmiştir bize yine.

--spoiler--

osman'ın suda annesini gördüğü sahne biraz zorlama olmuş gibiydi, üzerine biraz daha çalışıp daha kalieteli sunulabilirdi, osman suda olduğu halde saçlarının sabit oluşu çok yapay kalmıştı maalesef. ali kaptan yavaş yavaş yola geliyor gibiyken caroline yine kahpeliğini kullandı ve yaptı yapacağını. ali'nin penceredeki naylonu yırttığı an şahsımdan iyi küfür yerken bir anda gönlümü kazanıverdi * getirdiği pencerelerle.

son olarak da sinema sahneleriyle de bir an olsun o dramatik havadan uzaklaştırıp yüzümüzü güldürdüğü için ayrıca takdir edilesi bir şey yaptı biz izleyiciye.

--spoiler--

gerisi gelecek salıya artık.
bu diziden anladığım tek şey var.

helvacı helva yapar.
siyasi konu olarak, hatırla sevgiliye benzetilen dizi.
ülkücüler insan evladı değil, devrimciler halk kahramanı.
okumasak, kandıracak dizilerin başında bulunmaktadır.
siyasi konu olarak doğruya uzak önermesi olan dizidir.

sağ görüşlüler öküz, kaba, aptal olarak gösterilen bu dizide, sol görüşlüler sütten çıkmış ak kaşık, akıllı, karizmatik, kadın ruhundan anlayan...

ben bu tablodan sıkıldım senaristler sıkılmadı.. Sizin yaklaşımıza göre ey senaristler, tüm sağ görüşlüler sevdiklerini elde edemeyecek.

o zaman cevapla:

--spoiler--

Lan benim babam nasıl evlendi o zaman?!!!**

--spoiler--

özet: siyaset yapmasınlar dizide, ne solculuk bir yeşil parka ile olur ne de sağcılık memleketi en çok biz seviyoruz ile!
hiç bir bölümünü izlemediğim filmdi düne kadar. dünki bölümüne tesadüfen denk geldim ve aile efradı izliyor deyû gayri ihtiyari bir bakayım dedim.
karolin denen kadın, önce çocuğu sinirlendirdi, sonra tekmeyi yeyince çirkefleşti.
vay arkadaş menem çirkef bir kadınmışsın sen yahu.
dünkü bölüm itibariyle göze çarpanlar:

-önce hatalar-

-son bölümde ali kaptan evden çıktığında üstünde farklı kıyafet vardı, balıkçıya geldiğinde farklı kıyafer vardı. ne iş?
-carolin eve geldiği zaman arka planda perdeyi aralamış bakan bir dayı vardı. kim o?
-şaryo yu bozmamak için balıkçının eve balık getirdiği ve dağ başındaki evde cemile ali karşılaşması sahnelerini aynı anda çekmşilerdi. fakat şaryo sırasında hava güneşli balıkçının balıkları kapıya astığı anda bulutluydu.

-şimdi tespitler-

-carolin bildiğin yılan
-mete'nin müdür beye verdiği ayar harikaydı
-soner ne iş yapar? hayır o kadar serveti ve nüfuzu neyle kazandı bu adam? daha bir numarasını göremedik iş hayatına dair
-balıkçı abi sana yakışan kadın cemiledir. sakalının her bir kılı bir ali kaptan etmez
-şu kızın adı neydi...aylin'in kuzeni olan? o da ileri yaşlarda carolin olur, na buraya yazdım
-necati, o mikrofon elinde durmadı, ne bileyin sanki yeni gelinin siki ellediği gibi bir hava oluştu bende, irite oldum
-ya arkadaş şu ülkücü tayfanın başındaki resul göt biti midir nedir? lan bi git ocağa, bir iki sergi bas, sağı solu kurşunla. bidiğimiz ülkücü profili çiz. bırak baba oğul bir konuşsunlar, kafaları çeksinler ne bileyim bir eş dost ziyaretine gitsinler.
-cemilemin gezdiği dağlar meşeli imanınm...