bugün

acı çeken, her yeni güne yaşayarak uyandıkları için acıları katlanan insanlara verilmesi gerek ölüm hakkıdır. bu insanlar katlanamayacak şekilde yalnız veya akıllarını tahrip edecek olan yaşlılık dolayısıyla bunamaya başlıyor ve iyileşme olasılığı görünmüyor olabilir. her sabah uyandıklarında uykularında ölmedikleri için hayal kırıklığına uğruyor olabilirler. bu tür vakalarda yaşamaya değmeyecek bir hayatı sürdürmektense ölmek daha iyi olabilir.
Ötenizi, insanın bedeni ve yaşamı Hakkında sahip olduğu karar verme hakkıdır ve öyle her ölmek istiyorum diyeni öldüren bir zırva değildir.

Oldukça titizlikle değerlendirilen, tıp ve bilim insanlarından oluşan bir komitenin uzun araştırmaları, değerlendirmeleri ile, ortak karar verilerek kabul edilebilir, son derece ciddi bir çalışma sonucu karar verilen bir uygulamadır.
Umudun sıfırlandığı ve insanın dayanılmaz acılarla kıvrandığı durumlarda verilir.
Her kıçı ağrıyanı, başı ağrıyanı ciddiye alıp öldürmüyorlar merak etmeyin.
O öyle bir talep ve öyle bir karardır ki, ulu Tengri hiçbirimizi ve sevdiklerimizi o raddeye getirmesin!
birine yasal olmasının gerekliliğini sorduğunuzda cevabın kişinin karakteri açısından çok şeyler anlattığı ölüm yardımı.
Katı kurallar ve kanunlarla denetlendiği sürece insani haktır ve serbest olmalıdır.

Tıbbın, bilimin, doğanın ümidini kestiği, iyileşmesini imkansız kıldığı, acı içinde kıvranan bir insana bu hak tanınmalıdır.
Ona, " acıyla yaşa" demek, bencilliğin, merhametsizliğin dik alâsıdır.
ispanyada yasallaştı türkiyedede yasallaşmalı.
Ölme hakkıdır.
Eğer dayanılmaz acılar çekiyorsanız, Vücudunuza enjeksiyon yaptırıp ölebilirsiniz.
Hollanda, Belçika ve abd texas'ta bu yasaldır.
eğer yasal olursa bir gün yapacağım şey. aldığım nefes bile zoruma gidiyor.
Ülkemizde yasal olursa kullanmayı düşünüyorum. Hayatım çok kötü geçiyor.
Ülkemizde yasal olmasını istediğim haktır. Yasal olursa ilk ben kullanacam galiba.
(bkz: samuray kılıcıyla yoldan geçen kadını öldüren adam)

örneğin şu olaydaki şizofren gence uygulanmalı.
Sansar Salvonun bir şarkısıdır.
nazinin ötede olanıdır.
Geçenlerde bir haber okumuştum, ışid'in birkaç sene önce belçika'da bir havalimanına bombalı saldırısından yaralı kurtulan bir kadın bir süre kadar önce ötenazi kararı almış. Şunu merak ediyorum, acaba bir türk vatandaşı olarak belçika'ya turist olarak gidip de ötenazi yaptırabilir miyiz yoksa git kendi ülkende öl bizi uğraştırma mı derler. Bak bunu ciddi ciddi merak ettim, bilgilendirinsene beni.
turkiyede uzun uzun kuyruklar olusur.depresyondayken otenazi isteyen adama mhrsden 6 ay sonraya randevu verilir.6 ay sonra adam bakiyorsun depresyondan cikmis evlenmis karisi hamile.caydiriciliga bak. turkiyedeki saglik sistemi uygun degil yani ondan etik degil.
kapat kapat.
hastanın olmayan bir hakkı.
görsel

Engelli Kanada Ordusu emeklisi Paralimpik, evine merdiven
asansörünün kurulmasının ne kadar sürdüğünden şikayet
ettiğinde onu ötenazi teklif ettiği için hükümete patladı .

Christine Gauthier Perşembe günü Kanada Parlamentosunda
ifade verdi .
Felçli bir gazi olan Gauthier, evde tekerlekli sandalye
asansörü almak için yardım istedi .
Bir Gazi işleri görevlisi bunun yerine tıbbi yardımlı
intihar teklif etti, dedi .
Hükümet soruşturması, en az dört gaziye daha intihar
teklif edildiğini buldu .

https://www.dailymail.co....r-offered-euthanasia.html

görsel
kanadada tıbbı destekli intihar tablosu .
Yuh. Eskimolar gibi yaşlıların bir kayığa bindirip denizde ölüme göndermeseler bari.

Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur."

Mustafa Kemal Atatürk.
netherlandda otistik kişiler , öğrenme
zorluğu çeken şahıslar ötenazi yapılmaya
başlanmış . 2012 - 2021 yılları arası 40
civarı insan " tıbbi yardımlı intihar " yoluyla
dünya değiştirmiş .

Netherlands doctors are euthanizing people
with autism, intellectual disabilities: study
Nearly 40 people who identified as autistic
or intellectually disabled were legally
euthanized in the Netherlands between
2012 and 2021, according to a Kingston
University investigation of Dutch euthanasia cases.

By Allie Griffin
June 29, 2023

https://nypost.com/2023/0...izing-people-with-autism/
ne şehittir ne gazi...
Bu bizim nazi bu da öte nazi.
ss
Bunun yasalarla kişiye tanınöası gereken bir hak olduğunu düşünüyorum. Yani böyle bir hak tanınmalı ve yasalarla güvence altına alınmalı. Ölmek mi istiyorsun abi. intihar mintihar hiç uğraşma. Gel biz seni emin ellerde ağrısız sızısız uğurlayalım. Şuraya yakışıklı bir imzanı konduruver hele...
tıbbi açıdan iyileşemez kimselerin kendi kararıyla tıbbi işlemlerle hayatını sonlandırması durumu.
Öte nazi, beri komünist. Meh meh meh.
Hiçbir Ölümün acısız olduğuna inanmıyorum desem.

intihar etmek konusunda, ölümün yaşamdan daha iyi olup olmadığı konusunda tereddütteyim. Ölmenin kesinlikle daha iyi olduğu kanıtlanırsa, herkese ötenazi hakkı tanınmalı derim.
Türkiye'ye asla gelmez .