bugün

http://www.facebook.com/v...v=334625772365&ref=mf
bari dört yılda bir karşılaşsak denilebilecek trt personeli. sakalla yazar olunsaydı, haca gitmezdik.
Güney Afrika daki Dünya Kupası sürerken, futbol heyecanını televizyondaki canlı yayınlardan sürdüren sporseverlerin baflı vuvuzela ve TRT yorumcusu Ömer Üründül ile dertte. Eğitim dünyasına katkılarıyla öne çıkan köklü bir aileden gelen, pek çok yorumcunun aksine maddi çıkar için yorumculuk yapmayan Üründül, sıradıflı cümleleriyle izleyenleri çileden çıkarıyor. Ekşi sözlükten Facebooka kadar çok sayıda popüler paylaşım sitesinde hakkında yorumlar yapılan Üründül geniş bir kitle de oluflturdu. Hatta, bir futbolcu gibi bir maçta kaç kez hangi yorumu yaptığının istatistikleri bile çıkarıldı. Kendisiyle yapılan bir söyleflide, yorumculuktan para almadığını dile getiren Üründül, bu spora sevgisi nedeniyle bu ifli yaptığını belirtiyor.

iŞTE iLGiNÇ ENEKTODLAR
* Maç bitmeden iki takım da gol bulabilir.
* Kazanmaları için gol lazım.
* iki takım da gol atamazsa berabere biter...
* Eğer kaçırmasaydı, goldü!
* Spikerin ;Sizce David Villa Barcelona da başarılı olur mu? sorusu üzerine: Olur... Çünkü futbolu bilen bir forvet.
* Messi neredeyse sahada yok.
* Kollektif futbolun kontrollü yapısını sahaya yansıtamıyorlar.
* Defans ve orta saha blokları arasındaki mesafe 30 km.
* Top havadan geldi.
* Sahada 22 kifli var.
* Bak yine toptan dolayı bu top hep sekiyor.
* Bu gol olsa, bir farklı öne geçeceklerdi.
* Ben demiştim, bak defans şey yapıyor. *
ispanya-isviçre maçından önce;
-evett levent beklediğimiz maç geldi.ispanya farka koşcak futbola doyacağız.
maçtan sonra;
-yani ben 1 haftadır söylüyorum.isviçre sürpriz yapabilecek bir takımdı.Kollektif futbolu o kadar iyi oynuyorlarki alan daraltıp prese dayalı günümüz çağdaş futbolunu oynadılar.Eren derdiyok yüzü/sırtı kaleye dönük oynuyor.Gerçekten ilginç

uruguay-güney afrika maçı;
hep söylüyorum ovvv luis suarez takımdaki sistemi uygulayan sırtı kaleye dönük bir forvet.sistemin işlemesi için ona ihtiyaç var.uvvv yani leventcim çok ilginç kaleci olmasa gol olcaktı.futbol böyle enteresan bir oyun
rijkaard 'a 'raykaard' diyerek izleyicileri gülmekten kırmış insan.
negatif enerji kaynağı.*
(bkz: sürahi nine)
06.07.2010 Uruguay-Hollanda Yarı Final Karşılaşması

(bkz: çok çabuk attı ama bi salise geç)
inşaat firması sahibi ve burger king in %30 ortağı olan , maçları sırf spor olsun diye bedavaya yorumlayan , amacı büyük turnuvaların yapıldığı ülkeleri gezmek olan futbol yorumcusu !

kaynak :http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=15224066&tarih=2010-07-05
işini aşırı ciddiye aldığı için insanın saygı duyası geliyor. Ama... Uruguay-Hollanda maçında, hollanda 2-1 öne geçtikten sonra, 'bence uruguay biraz oyuna asılır' demek yorumculuk değil be hacı!

maç sonu editi: üstadın maç bitimindeki cümlesi şu: futbolda hiç şey yok, her şey olabiliyor...
bir pozisyonda adam boş kaleye vurdu uruguaylı ömer abiminin yorumu "orta açsa forlan bomboştu" eee ömer abi kalede boştu zaten...
urugayın gölü üzerine ' hayır hayır futbolda her şey olur ' diyen adam.
Lugano nun oynadığı 2010 dünya kupası maçlarında sadece 2 gol yiyen uruguay ın hollanda maçında 3 gol yemesinden sonra,

''lugano nun yokluğu hissedilmedi'' diyebilecek bir adamdır, komik olmuştur, birde ''geri ikili görevini fazlasıyla yaptı'' demiştir ki bu çoşturmuştur.
bugünkü hollanda uruguay maçında futboldan anlamadığını bir kez daha gösteren yorumcu. bir dediği bir dediğine tutmuyor, olasılık üzerine olasılık ekliyor. böyle yorumculuk olmaz kardeşim. 2 dakida bir kıvırıyorsun.

yaptığı yorumlardan birini de şiddetle kınıyorum. "lugano'nun varlığı bir şey değiştirmezdi, çünkü orta ikili mütiş oynuyor."demişti. uruguay 3 gol yedi, hadi birincisi uzaktan, ama diğerlerinde orta ikilinin hatası vardı kardeşim. sürekli adam kaçırıyorlar. bikere uruguay bu maça kadar kalesinde sadece 2 gol gördü. bugünkü maçta lugano'nun olmaması büyük bir eksiklikti ve kalesinde bir çok pozisyon görüp, 2 golüde orta ikilinin hatalarından dolayı yenildi.

insaf be ömer üründül. maçın değerlendirmesini yapamıyorsun, artı futbolcuların yeteneklerini bile doğru analiz edemiyorsun.
bütün turnuva boyunca 2 gol yiyen uruguay'ın 3 gol birden yediği hollanda maçı için defanstakiler görevini yaptı, lugano'yu aramadılar diyen yorumcu. zannımca tek eksiğiniz suarez'di.
20-25 metreden vurulan şutlara "vurmaması lazımdı" yorumu yapan, orta sahadan şut çeken futbolcuya "hayalperest" diyen ama 6 temmuz 2010 uruguay hollanda maçında 25 metreden gol atan hollandalı sol bekin golünü turnuvanın en iyi golü ilan eden futbol yorumcusudur. içinde ne fırtınalar kopuyor kim bilir.
uruguay - hollanda maçının sonlarına doğru; "ben söylemiştim zaten, hollanda benim sürpriz favorimdi." diyerekten ne kadar ileri görüşlü olduğunu bir kere daha hatırlatmıştır.

sayın üründül'den ilham alarak, ben de bir kehanette bulunmak istiyorum: "ahan da buraya yazıyorum, bence dünya kupasını hollanda, almanya ya da ispanya alacak. çok enteresan..." demedi demeyin...
caceres'e (kakeres) , kaseras diyerek bugünü de boş geçmemiş yaşlı insan.
uruguay'ın golünden sonra gülmesi üzerine erdoğan arıkan kendisine "güldünüz, iş bitti mi diyorsunuz?" gibisinden bir soru sormuş, ömer abimizse "gülmedim futbolda her an her şey olabilir" cevabıyla yarmıştır.

tam olarak böyle değildi ama olay buldu. gülmedim diyor bir de.*
12 dakika içerisinde bir maç hakkındaki bütün fikirleri değişebilen, kamuoyunun söylediğine göre futbol yorumcusu.

uruguay'ın 2. golünden sonraki keskin fikir değişikliği ile bence ömer üründül şu son günlerde çıkan (önce internete ne gerek var denilip 2 dk sonra internet ekmek su gibidir tarzı konusulan) ttnet reklamlarında oynamayı hak eden bir görüntü çizmiştir.
ismail yk isimli zatın kendisi hakkında bir şarkı yazması, türkiye'de asla yadırganmayacak insan.
bugünkü hollanda uruguay maçında önce her şey bitti demiştir.erdoğan arıkanın 2.golden sonra bu yorumu hatırlatması üzerine ne bileyim ben diyerek yorumculukta son noktayı koymuştur.
yorumlarıyla dünya kupası maçlarını izlenmez hale getiren şahıs.
bugün bir insanın bir maç içerisinde kaç kere kıvırabileceğini göstermiştir.

1-3* tamam artık bitti maç, finalde bakalım hollanda..
2-3* ee futbol bu, yok gülmüyorum futbol bu belli mi olur, slovakya da böyle..
çağdaş futbol sevinci şu şekildeymiş.

öldüm lan gülmekten tıkla
uruguaylı caceres'e kaseras diyerek akşam akşam gülmemizi sağlayan zat.