bugün

türk-kürt olayı bir kenara bırakıldığında en nihayetinde cansız bir bedendir. cansız bedenlere aşırı saygı göstermek, artık bu dünya ile ilişiği kalmamış biri yüzünden dağlarda taban teperken bedenini yormak mantıksızdır ve ölüyü putlaştırmaktır. bunun temeli de animizme dayanır.

kafanın tekmelenmesi ise çoğu yorum gibi savaş psikolojisinin bir sonucu olarak nitelenebilir.

ancak "hoş bir görüntü müdür?" diye sorarsanız, tabii ki de değildir, olamaz.
yanlış bir davranış, halbuki bırakın kurtlar kuşlar yesin leşleri. dikkat ettiysen leş dedim beden degil...
teröristlere yapılacak en hafif uygulama.
amerika'da sınırı * geçmeye çalışan bir göçmen idam edilirken, kafası kesilirken demokrasi ülkesi oluyorsun, dünya sana gelmek için can atıyor. biz; terörist olup dağda askerimizi, şehirlerde yurttaşlarımızı yok yere öldürerek mutlu olan emperyalist taşeronu poşetlerde taşıdık mı vay efendim ne haldeyiz, faşist olmuş herkes nolacak nidalarıyla karşılaşıyoruz. kimse unutmasın bu ülkenin en önemli kozu askerdir kardeşim..

bir kere şunu baştan kabul etmeliyiz; türkiye cumhuriyeti'nin konumu, refah düzeyi yüksek ve zengin olan avrupa ülkelerine göre oldukça farklıdır. çevremizdeki ülkelerin patlamaya hazır bomba olması bir yana olsun; dış devlet destekçileri tarafından yapılan kışkırtmalar ülkemizdeki genç nüfusa direk etki etmekte. hal böyle olunca ben bir yurttaşsam eğer * bu olanların farkında olup, yaşayış tarzımı ona göre belirlemeliyim.aydınlanmam gerektiğinin farkına varmalıyım. e tabi bunları bilmeyince kışkırtmaya çabuk geliyorsun ya çık dağa ne olacaksa olsun. sonrası malum zaten...

o değil ben o poşet torbalarına acıdım. hiç bu kadar nedensiz yere kirlenmemişti, biraz empati..
Onu sürüdüğün yere yazık!
çok yanlıştır. dilim dilim kesildikten sonra aç köpeklere yem edilmeliydi. gerçi köpek de yemez bu yaratıkları.

(bkz: teröristleri insan yerine koymadaki mantık hatası)
ölümden ötesi olmadığı için; ne kin,ne sevinç,ne rahatlama, ne de rahatsız olma duygusu var.hiçbirisi yok benim için, ölen pkk' lıların yerde süründürülmesi konusunda. donuk gözlerle izliyorum olanları.. sadece; terörün, savaşın, iç yüzü ve çirkinliği gözler önüne seriliyor ve ben bir kez daha lanetler okuyorum.. bir katil öldüğün de (bkz: pkk), katlettikleri şehitlerimiz, gençlerimiz geri gelmeyecek.bir ölüm diğer bir ölümü teselli edemez.. hepimiz lanetler yağdırıyoruz özelde pkk ya, genelde teröre.kaç tane masum insan (türk-kürt-alevi vs..) göçüyor bu diyardan terör illeti yüzünden.sadece kürt-türk-ateist-alevi-ermeni diye öldürülen kaç insan var şu ülkede.. örneğin; biz de kürt doğabilirdik, hakkarili olabilirdik ve seçim şansımız olamazdı etnik kökenimiz için.artık her kürdü pkk lı imiş gibi görmekten vazgeçelim. (bkz: empati) öte yandan, gözlerini et, kan ve karanlık bürümüş dağlarda beyni yıkanmış pkk teröristlerinin, sadece ülkesini korumak adına (seçim şansı olmadan) savaşan askerlerimize yaptıkları kıyım empati yapılamayacak kadar gerçektir ve acıdır bunun ikamesi yoktur.lanet okunasıcadır.. ve bu terörü yaratanlar,sürdürmek isteyenler ve sürdürenler koltuklarında oturup dışardan olanları izliyor sadece bizim içimiz kan ağlarken..
not: lakin, pkk itlerinin gencecik masum bir kızı katledişleri, nice subay, er, erbaş ın kıyımına canice neden oldukları bir anda gözünüm önüne gelip,aklıma düşünce objektif olmayı bırakıp cesetlerine de bir tükürük ben atmak istiyorum. hümanist tarafımla kindar- milliyetçi damarlarımı birbirleriyle çeliştirdiği için bir tükürük daha atıyorum... nötr olmakla nefret duygum arasında gidip geliyorum şu durumlarda..
bazı suçlar toplumsal olarak sadece suçu işleyeni değil toplumun genelini ilgilendirir. bu tür suçlarda cezanın ibret de içermesi gerekebilmektedir. işte vatan hainliği de bu tarz suçlardandır. kimse karıştığı mahalle kavgasında adam öldüren arabayla birine çarpıp ölümüne neden olan herhangi bir kişiyi yerde sürüklemiyor. yerde sürüklenen askere bizi korumaya gönderdiğimiz senin benim kardeşimiz çoluğumuz çocuğumuzun canına kast eden ve bunu bir anlık tahrik sonucu değil planlayarak yapan bir kişi ise ve bu kişinin cezası ibret içermezse yarın sen ben kimse bu suçu devam ettirebilecek insanlardan canını malını ırzını koruyamaz. nitekim pkk terörünü azdıran da cezaların ibret içerikli olmamasıdır. bu memlekette bir sonraki öğününü nerde ne şekilde kazanıp yiyeceğinden emin olmayan bir sürü normal yurttaş varken apo namlı azılı haydutun böyle bir derdinin olmaması düşündürücüdür.dahası suça teşvik edicidir. ibret müessesesi ters çalışıp sen de böyle yap şeklinde teşvik müessesesine dönüşmüş durumdadır.
teröristlerin masumlara yaptıklarını düşününce gayet normal kalan eylemdir. zavallıları, masumları, bebekleri katledenlere bir de altın plaket versinler istiyorsanız.
ülkemizde köpek maması olarak kullanılması en doğrusu olacaktır. hem hayvan severler mutlu olacaktır, hem şehit aileleri.
e bizimkiler teröristlerin kendi leşlerine verdiği değerden fazlasını vermiş!
normal teröristler sırf bir kaç asker daha öldürebilmek için, kendi ölülerinin içine el bombası saklıyorlar ki, tsk askerleri leşlerin yanına geldiğinde bir kaç asker ölsün...
normal bir davranış..
aczin , yozlaşmanın , mutasyona uğramanın geldiği son noktadır. sadece kini daha arttırır , öfkeyi kabartır ,örgüte katlımı fişekler . döner dolanır gözünü kan ve kin bürümüş şövenist yazarlarımıza da kapak olur.sen devletsen yapmayacaksın , yaptırmayacaksın.
normal düşmanın değil ama götü başı oynayan düşmanın kafasını kesmek, çok eski türk geleneklerindendir. çok hoş görüntülerdir.
çok iyi olmuş çok güzel iyi olmuştur.
ayıptır, günahtır mazota yazıktır.
(bkz: seviyorsan git söyle bence) yerdekinleri savunuosan.*
asker piskolojisi çok farklıdır.
osman pamukoğlu'nun anılarından çok kısa bir kesit sunmak itiyorum.
osman pamukoğlu:''o pkk gece geldi. köyü yerle bir etti. gitmeye çalışıyoruz ama helikopterin ineceği bir yer yok. sırf insanlardan bir kaçını kurtalım diye bilmem kaç metre yükseklikten inme halatlarıyla helikopterden atlamak zorunda kaldık. köye varabildiğimizde kadınları öldürmüşler.çocukları öldürmüşler. hayvanları bağı bahçeyi,yakmışlar. bebeklerin bile bazılarını ateşe atmış vicdansızlar. ''
öyle bir manzara düşünün ki hiç bir günahı olmayan tek suçu o köyde doğmak olmuş bebekleri dahi öldürüyorlar.
gece nöbet tutacam diye soğuktan yüzleri parçalanan, namusumdur, vatanımdır diye canını ortaya koyan öldürmek için eğitilmiş
askerler olsada, sizde takdir edersinizki onlarda o görüntüdekilerde insandır.
bazen sinirlebilirler.
16 saat durmadan arazide yürüyüp avını avlayan komando bilir en iyi bunun tadını...
ya ne yapılcaktı, en yakışanıdır.
insanlık ayıbıdır ölüyü yerde sürüklemek tekmelemek şerefsizlik, korkaklıktır. savaşmanın bile bir onuru vardır. bunu yapan hangi taraf olursa olsa karşı tarftan korktuğunun en büyük belirtisidir. piskolijik baskı deyil kendi gürürünü okşamaktır.
it gibi öldüler,iyi de olduler.
Tevrat bile der ki ''öldürmeyeceksin''.
haince ve kancık pusuları kuranların son halidir. sırtlanlar bile leşlerini sürüklerler, çünkü leştir o! bu kadar basit.
sen bir git oraya 18 ay askerlik yap, dağda bayırda kamp kur, gecenin kör vaktine kadar bir aptal kurşun sana da denk gelir mi diye kabuslar içinde askerlik yap. dört bir yanında mayınlar olsun sonra göreyim ben seni insanlıktan bahsedebiliyor musun acaba!
insanlık ayıbıymış??
(bkz: şimdi bi siktir gidin aq)
stockholm sendromuyla beğenilmeyen hareket.
Arkadaş bu pkk yıllarca kendi halkını katletti. Şimdi kendilerini katledenlere acıyor bu halk. Onlar acıdılar mı çoluk çocuk demeden öldürürken? Kader kurbanı mı oldular şimdi durup dururken? Neyin hicranını yapıyorsunuz arkadaş?
Şakalaşırken ateş almadı ya bu silahlar.
2 yaşındaki bebeği alnından vuran şerefsizlerin insani açıdan bir değeri var mıdır? neyin savaşını verdikleri belli olmayan bu ermeni uşaklarına yapılanlar hak ettikleridir.